O’ZDJTU MALAYZIYA OTMLARI BILAN ALOQALARNI MUSTAHKAMLAMOQDA
FEV 26-27, 2018. Malayziyaning O’zbekistondagi elchixonasi ko’magida Malayziyaning Sulton Idris nomidagi Pedagogika universiteti O’zDJTU bilan yaqin hamkorlik aloqalarini o’rnatdi. Tomonlar nafaqat malay tilini, balki boshqa xorijiy tillarni o’qitishda samarali ishlar olib borishga kelishib olishdi. Sulton Idris nomidagi Pedagogika universiteti O’zDJTUga
Read MoreROD BOLAYTO BILAN HAMKORLIKDA VIDEOKONFERENSIYA
2018 yil 23 fevralda O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti va Britaniya Kengashi hamkorlikda «Chet tilini bilish darajasini baholash masalalari» mavzusida videokonferentsiya o’tkazdi. Buyuk Britaniyalik mutaxassis, Norvich tilshunoslik instituti direktori, Sharqiy Angliya Institutining Kasbiy ta’lim va malaka oshirish instituti professori Rod
Read MoreИСПАН ТИЛИНИНГ ЕТУК БИЛИМДОНИ ЭДИ (Комилжон Абдуллаевни хотирлаб)
Ўзбекистонда испан тили бўйича таълим олган мутахассислар ичида Комилжо Абдуллаевни танимайдиганлар бўлмаса керак. Чунки у узоқ йиллар Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университетида испан тилидан сабоқ бериб, мамлакатимизда испан тилини ўргатишни ривожланишига салмоқли ҳисса қўшган олимлардан бири ҳисобланарди. Комил Абдуллаев 1946
Read MoreБУТУН УМР ИЛМ ЙЎЛИДА… С.У. УМИРОВ – 80 ЁШДА
Сайди ака қарийб олтмиш йилдирки талабаларга журналистика сир-асрорларидан дарс бериб келади. Деярли йигирма йилдан буён домла билан Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети халқаро журналистика факультетида ёнма-ён ишлаш бахтига муяссар бўлиб келмоқдаман. Домланинг илмий, публицистик, ижтимоий-педагогик фаолияти шу даражада кўпқирралики, дафъатан
Read More“ЯНГИЛИКЛАР ИМПЕРИЯСИ”ДА УНУТИЛМАС УЧ КУН
Мактабда ўқиб юрган кезларим Би-Би-Си ҳақида эшитиб, журналистлари фолиятини бир бор бўлса-да кўришни орзу қилардим. Ёшликдаги орзуимга орадан салкам 35 йил ўтгач эришдим – “янгиликлар империя”си фаолияти билан танишишга муваффақ бўлдим. ЮНЕСКОнинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси ва Ўзбекистондаги Буюк Британия элчихонаси ҳамкорлигида

UPSI AND UZSWLU STRENGTHEN TIES
FEB 26-27, 2018. Last days of the winter has brought a huge opportunities to partner universities – Sultan Idris Pedagogical University (Universiti Pendidikan Sultan Idris, UPSI) and UzSWLU, which was achieved with the help of the Embassy of Malaysia in Tashkent, Uzbekistan. Now
Read MoreVIDEO-CONFERENCE WITH ROD BOLITHO TOOK PLACE IN UZSWLU
On February 23, 2018, Uzbekistan State World Languages University hosted a Video-conference “Key issues in Language Assessment”, which was held jointly with the British Council in Tashkent. The guest and key figure of the conference was Rod Bolitho, an Academic
Read MoreAMBASSADOR OF MALAYSIA PAID A FAREWELL VISIT TO UZSWLU
On February 20, 2018, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Malaysia to Uzbekistan Dato’ Nor’Aini binti Abd Hamid paid a farewell visit to Uzbekistan State World Languages University. At the meeting, the parties talked about the work done in the development
Read MoreUNIVERSITY EXPANDS PARTNERSHIP WITH FRANCE
On February 14, 2018, the Director of the French Alliance of Tashkent (Alliance Française de Tachkent) Dilshod Akhmedova and the intern-teacher from France Ms. Gelar Clementine visited Uzbekistan State World Languages University. Parties discussed the areas of cooperation aimed at
Read MoreA TOAST TO THE IMMORTAL MEMORY OF ROBERT BURNS
Many of you may be asking, why are we gathered here to commemorate a Scottish poet? Let me tell you a little about him. Two hundred and twenty-two years ago, in the town of Dumfries in southern Scotland, a rather