BMTning giyohvand moddalar va jinoyatchilik bo’yicha boshqarmasining Markaziy Osiyodagi mintaqaviy vakolatxonasi (UNODC), Tinchlikni tiklash jamg‘armasi (UN Peacebuilding Fund) hamda O‘zbekiston yoshlar ittifoqi “Farg‘ona vodiysi yoshlar ijtimoiy uyg‘unligi uchun” loyihasi doirasida odam savdosiga qarshi kurashish, odam savdosining oldini olish maqsadida “Yoshlar
Read More“TADBIRKORLIK: G‘OYADAN ILK HARAKATLARGACHA” INGLIZ TILI ONLAYN KURSI
Kings College London “Tadbirkorlik: g‘oyadan ilk harakatlargacha” ingliz tili onlayn kursi tashkil qilmoqda. Kursda ishtirok etish bepul. Ushbu kurs universitetda ingliz tilida tadbirkorlik yoki biznes yo‘nalishida ta’lim olmoqchi bo‘lganlarga mo‘ljallangan hamda biznes-boshqaruv sohasida bilim va ko‘nikmalarini rivojlantirish uchun ajoyib imkoniyat
Read MoreBIZNES INGLIZ TILI BEPUL KURSLARI
Vashington universiteti Coursera platformasi bilan hamkorlikda biznes ingliz tili kurslarini tashkil qilmoqda. Kursda ishtirok etish bepul. Vashington universiteti kasbga oid jabhalarda ingliz tilida samarali gaplashishni o‘rganish imkoniyatini taqdim etadi. Ushbu kurslar yordamida siz o‘zingizning so‘z boyligingizni oshirasiz, ijtimoiy sohada ham,
Read More«YOZNING RANGBARANG JILOSI» FOTOTANLOVI E’LON QILINDI
ViewBug veb-sayti butun dunyodagi fotograflarni «The Colors Of Summer Photo Contest» deb nomlangan fototanlovda ishtirok etishga taklif qiladi. Sayt asoschilari ishtirokchilarga yoz faslini aks etuvchi eng yaxshi suratlari bilan baham ko‘rishni taklif qilishmoqda. O‘z kompozitsiyangizda go‘zal va iliq ranglarni namoyish
Read MoreBUYUK BRITANIYADA TA’LIM OLISH UCHUN «CHEVENING» STIPENDIYALARI
Chivning (Chevening) stipendiyalari bu — Buyuk Britaniya hukumatining Tashqi ishlar vazirligi va hamkor tashkilotlar tomonidan moliyalashtiriladigan global stipendiya dasturi. Grant asosan magistr darajasiga ega bo‘lish uchun bir yil muddatga beriladi. Ustuvor soha yo‘nalishlari: Siyosat va xalqaro munosabatlar; Huquq va davlat
Read MoreKOREYANING YONSE UNIVERSITETIDAN “YONSEI UNIVERSITY” KOREYS TILI KURSLARI
“Yonsei university”ning koreys tili kurslari boshlang‘ich va og‘zaki koreys tilini o‘zlashtirishni istaganlar uchun bepul onlayn kurs hisoblanadi. Ushbu kurs: Koreys tilining xangil alifbosi bilan tanish bo‘lgan boshlang‘ich darajadagi o‘quvchilarga mo‘ljallangan. o‘quvchilar koreys tilidagi kundalik muloqot uchun zarur bilimlarni qo‘lga kiritadilar.
Read MoreTALABALAR UCHUN GERMANIYADA STAJIROVKA O‘TASH IMKONIYATI
Germaniyaning Maks Plank dasturiy ta’minot tizimlari ilmiy-tadqiqot instituti (Max Planck Institute for Software Systems) talabalar uchun stajirovkalar dasturini taklif etmoqda, deb xabar bermoqda edu.uz rasmiy kanali. Stajirovka ilmiy tadqiqot shaklida bo‘ladi. Amaliyotchilar turli muammolarni hal qilishadi, ilmiy-tadqiqot instituti aspirantlari va
Read MoreO‘ZBEKISTONLIK JURNALISTLAR UCHUN “ONLAYN JURNALISTIKA ASOSLARI” ONLAYN TRENINGI TASHKIL ETILMOQDA
Internews Network xalqaro nodavlat tashkiloti o‘zbekistonlik professional jurnalistlar uchun “Internet-jurnalistikasi asoslari” onlayn treningini o‘tkazmoqda. Treningga o‘zbekistonlik jurnalistlar va blogerlar taklif etiladi. Trening quyidagi mavzularni qamrab oladi: zamonaviy ommaviy axborot vositalaridan foydalanishning xususiyatlari auditoriya ehtiyojlari jurnalistikaning yangi format va janrlari nashrlar
Read MoreKALIFORNIYA UNIVERSITETIDAN AKADEMIK YOZISH VA TINGLASH BO‘YICHA ONLAYN KURSLAR
Kaliforniya universiteti akademik yozish va tinglash bo’yicha onlayn kurslarni yo’lga qo’ymoqda, deb xabar bermoqda edu.now telegram kanali. Ushbu kurs talabalarga xorijiy ta’lim muassasalarida ingliz tilidagi akademik ma’ruzalarni o‘zlashtirishlari maqsadida tinglash ko‘nikmalarini yaxshilashga va qaydlar yuritishga yordam beradi. Kursda tushunishni yaxshilash
Read MoreYAPONIYA BILAN HAMKORLIK ALOQALARI YANADA KENGAYMOQDA
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh. M. Mirziyoyevning 2019-yil dekabr oyidagi Yaponiyaga rasmiy tashrifi doirasida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish maqsadida mamlakatimizda bir qator samarali ishlar amalga oshirilmoqda. O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti bilan Yaponiyaning Digital Knowledge kompaniyasi o‘rtasida “Yaponiya raqamli universiteti”ni tashkil

CALL FOR APPLICATIONS FOR 2021/2022 CHEVENING SCHOLARSHIPS
Chevening is the UK Government’s global scholarship programme that offers future leaders the unique opportunity to study in the UK. These scholarships are awarded to outstanding professionals from all over the world to pursue a one-year master’s degree in any
Read MoreBOSCH INTERNSHIP FOR STUDENTS
Welcome to a place where your ideas lead to something big. Welcome to Bosch. The Bosch Automotive Electronics division started end of 2013 in Jucu, Cluj county, a new production site using cutting edge technology. The new plant produces electronic
Read MoreTHE COLORS OF SUMMER PHOTO CONTEST
For this contest, we invite you to share your best shots showing summer and the colors that represent the summertime. Show bold and warm colors in your composition and share your summer visions in a creative way. Participate and get
Read MoreQATAR UNIVERSITY SCHOLARSHIPS
Qatar University supports a wide variety of scholarship recipients each academic year in order to attract highly qualified students. The academic scholarships are awarded based on academic merit and scholarly achievement. Qatar University offers types of scholarships annually to attract qualified students,
Read MoreBUILD YOUR PROFESSIONAL ePORTFOLIO IN ENGLISH
Roughly half of the world’s population is already online and so setting yourself apart from the crowd is more important than ever before. One of the best ways to do that is by creating your own ePortfolio. An ePortfolio is
Read MoreCREATIVE CITIES: STORIES FROM AN EMERGING CREATIVE GENERATION
The British Council and The Calvert Journal are working in partnership to showcase the creative people, places, and projects in three emerging creative cities – Tashkent, Tirana and Yerevan. Are you working in the creative or cultural sector? Who and
Read MoreTHE VAL WOOD PRIZE FOR CREATIVE WRITING 2020: THE NEXT CHAPTER
The Val Wood Prize for Creative Writing 2020: The Next Chapter Entries are now being accepted for The Val Wood Prize for Creative Writing 2020: The Next Chapter The overall theme of this year’s competition has been chosen as feel-good
Read MoreYOUNG JOURNALIST AWARD 2020 IS OPEN
One thing has been constant; since its inception in 2013, our Young Journalist Award has been cheering new arrivals in the media industry, introducing some of the world’s best journalists. Now in its eighth year, we again invite young reporters from across the world
Read MorePEDAGOGICAL INNOVATION CENTRE SIGNED THE MEMORANDUM OF UNDERSTANDING WITH THE UNIVERSITY OF ARIZONA
The Republican Research Centre for Development of Innovative Methods in Teaching Foreign Languages under the Uzbekistan State University of World Languages (the “Pedagogical Innovation Centre”) and the University of Arizona (UA) signed Memorandum of Understanding. According to this agreement UA
Read MoreSTORIES TO CHANGE THE WORLD CONTEST
To balance the overwhelming quantity of apocalyptic literature, Stories to Change the World puts forward stories that are both hopeful and realistic. Focusing on young, underrepresented, and emerging authors, STCW declares that by defining what we think is possible and