OʼZBEKISTON MUSTАQILLIGINING 30 YILLIGI MUNOSАBАTI BILAN MАSHHUR NIАGАRА SHАRSHАRАSI OʼZBEKISTON BАYROGʼI RАNGLАRIDА YORITILАDI
1 sentabr kuni АQSh va Kanada chegarasida joylashgan dunyoga mashhur Niagara sharsharasi Oʼzbekiston mustaqilligining 30 yilligi sharafiga Respublikamiz milliy bayrogʼi ranglariga burkanadi, deb xabar bermoqda «Dunyo» АА muxbiri. Oʼzbekistonning АQSh va Kanadagi (qarorgohi Vashingtonda) elchixonasi Niagara sharsharasi maʼmuriyati bilan ushbu
Read More«YEVROPA – O’ZBEKISTON» BIRINCHI BIZNES DAVRA SUHBATI BO’LIB O’TADI
«Yevropa-O’zbekiston» tadbirkorlarining birinchi davra suhbati 2021 yil 6 sentyabrda Bryussel va Onlayn tarzda gibrid tadbir formatida o’tkaziladi. Tadbirni O’zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o’rinbosari – Investitsiyalar va tashqi savdo vaziri S.U. Umurzoqov ochib beradi. Sessiya davomida muvaffaqiyatli evropalik sarmoyadorlar va biznes
Read MoreO’zDJTU RAHBARIYATI INDONEZIYA ELCHIXONASI VAKILLARI BILAN ONLAYN MULOQOT O’TKAZDI
2021 yil 23-avgust kuni Indoneziya elchixonasi vakillari, OʼzDJTU xalqaro hamkorlik boʼyicha ma’sul hodimlari va bir nechta OTM vakillari ishtirokida onlayn muloqot boʼlib oʼtdi. Uchrashuv davomida, Indonez tilini oʼrganayotgan talabalar sonini koʼpaytirish, hamkor universitetlar bilan indonez tili va madaniyatiga oid konferentsiya,
Read MorePREZIDENTIMIZ TOMONIDAN BIR QATOR PROFESSOR-O‘QITUVCHILAR TAQDIRLANDI
Prezident farmoniga ko‘ra, Oʻzbekiston Respublikasi mustaqilligining 30 yilligi munosabati bilan samarali ilmiy-amaliy faoliyati, mamlakatimizning ilm-fan, ta’lim sohasidagi katta xizmatlari hamda jamoat ishlaridagi faol ishtiroki uchun bir qator professor-o‘qituvchilar faxriy unvon va ordenlar bilan mukofotlandi. “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan artist” faxriy
Read More«YANGI O‘ZBEKISTON» KITOB-ALBOMINING TAQDIMOTI O‘TKAZILDI
Toshkentdagi “Hyatt Regency” mehmonxonasida Oʻzbekiston mustaqilligining 30 yilligiga bagʻishlab chop etilgan “Yangi Oʻzbekiston” kitob-albomining taqdimoti boʻlib oʻtdi. Tadbirda davlat va jamoat arboblari, yozuvchi-adiblar, jurnalistlar hamda keng jamoatchilik qatnashdi. Mazkur kitob-albom turli vazirlik va idoralar mutaxassislari, fotomuxbirlar hamda AOKA masʼul xodimlaridan
Read More«DES TRAINS PAS COMME LES AUTRES» DASTURINING O’ZBEKISTONGA BAG’ISHLANGAN FILMI NAMOYISH ETILDI
Fransiyaning etakchi «France 5» telekanalida mashhur «Des trains pas comme les autres» dasturining O’zbekistonga bag’ishlangan va fransuz media olamida ko’plab sharhlarga ega bo’lgan yangi filmi namoyish etildi. Taniqli frantsuz teleboshlovchisi Filipp Gugler O’zbekistonning ajoyib landshaftlarini, madaniy va tarixiy merosini tasvirga
Read MoreOʼZBEKISTON PREZIDENTINING «YANGI OʼZBEKISTON» GАZETАSIGA BERGАN INTERVYUSI JАNUBIY KOREYA MАTBUOTI DIQQАT MАRKАZIDА
Prezident Shavkat Mirziyoevning «Yangi Oʼzbekiston» gazetasi bosh muharriri bilan suhbati Janubiy Koreyaning yetakchi nashrlaridan biri – «The Korea Post» jurnalida ingliz tilida “Uzbek people won their independence patiently overcoming all types of challenges” sarlavhasi ostida chop etildi. Davlatimiz rahbarining yurtimizda
Read MoreO’ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTINING INTERVYUSI NIDERLANDIYA OMMAVIY AXBOROT VOSITALARI NIGOHIDA
Evropaning bir qator nashrlari Prezident Shavkat Mirziyoyevning «Yangi O’zbekiston» gazetasi bosh muharriri savollariga javoblarini chop etishdi. Jumladan, Niderlandiyaning nufuzli jurnallaridan biri «Diplomat Magazine« hamda frankcreations.org axborot-analitik portali intervyuning matnini o’z sahifalarida nashr qildilar.
Read More«O’ZBEKISTON OLIY TA’LIMI RIVOJIDA ERASMUS+ DASTURINING AHAMIYATI» | WEBINAR
19-20 avgust kunlari ZOOM platformasi orqali Evropa Ittifoqi Delegatsiyasi hamda O’zbekiston Respublikasi Oliy va o’rta ta’lim vazirliga hamkorligida «O’zbekiston oliy ta’limi rivojida Erasmus+ dasturining ahamiyati» mavzusida onlayn-webinar o’tkaziladi. Vebinarda ishtirok etish uchun quyidagi havola orqali ro’yhatdan o’ting.
Read MoreYANGI OʻZBEKISTON DEMOKRATIK OʻZGARISHLAR, KENG IMKONIYATLAR VA AMALIY ISHLAR MAMLAKATIGA AYLANMOQDA
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning “Yangi Oʻzbekiston” gazetasi bosh muharriri Salim Doniyorovning savollariga javoblari. Savol. Muhtaram Prezident, avvalo, gazetamiz uchun intervyu berishga rozilik bildirganingiz uchun Sizga minnatdorlik izhor etamiz. Maʼlumki, keyingi besh yil davomida mamlakatimizda keng miqyosdagi demokratik oʻzgarishlar amalga oshirilmoqda.

NIAGARA FALLS PREPARES TO CELEBRATE THE 30-TH ANNIVERSARY OF UZBEKISTAN’S INDEPENDENCE
On September 1, the world-famous Niagara Falls will be colored in the colors of the national flag of the republic in honor of the 30th anniversary of Uzbekistan’s independence. According to the diplomatic mission, the most powerful waterfall in the
Read MoreTHE FIRST EUROPE-UZBEKISTAN BUSINESS ROUND TABLE
The first Europe-Uzbekistan Business Round Table will take place as a hybrid event in Brussels and Online on the 6th of September 2021. About this event This special event will feature opening remarks by the Deputy Prime Minister – Minister
Read MoreMEETING BETWEEN REPRESENTATIVES OF THE INDONESIAN EMBASSY IN TASHKENT AND UZSWLU
On August 23, 2021, an online meeting was held with the participation of representatives of the Embassy of Indonesia in Uzbekistan, officials responsible for international cooperation of UzSWLU and representatives of several universities. During the conversation, parties agreed to increase
Read MorePRESENTATION OF THE BOOK “NEW UZBEKISTAN” HELD AT “HYATT REGENCY” IN TASHKENT
The presentation of the book-album “New Uzbekistan” dedicated to the 30th anniversary of the independence of the Republic of Uzbekistan took place in Hyatt Regency Tashkent. The event was attended by state and public figures, writers and journalists. The book
Read More“FRANCE 5” SHOWED A FILM DEDICATED TO UZBEKISTAN
France 5 broadcast a new episode of the documentary series “Trains like no other” devoted to Uzbekistan, which was noticed in the French media. Philippe Gougler, the famous presenter, walks the route of the local railway lines to capture the
Read MoreINTERVIEW WITH THE PRESIDENT OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN – SHAVKAT MIRZIYOYEV | FRANK CREATIONS, NETHERLANDS
The New Uzbekistan is Becoming a Country of Democratic Transformations, Big Opportunities and Practical Deeds Answers of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to the Questions of the Editor-in-Chief of the «Yangi Uzbekiston» Newspaper Salim Doniyorov Question:
Read MoreIMPACT OF THE ERASMUS+ CBHE PROJECTS ON DEVELOPMENT AND MODERNISATION OF HIGHER EDUCATION IN UZBEKISTAN | WEBINAR
On August 19-20, an online webinar will be held on the ZOOM platform with the support of the Delegation of the European Union and the Ministry of Higher and Seconddary Specialized Education of the Republic of Uzbekistan. To participate in
Read MoreDEMOCRATIC CHANGES IN NEW UZBEKISTAN, SCALE AND PRACTICAL WORK, TRANSFORMING THE COUNTRY
Answers of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to the questions of Salim Doniyorov, the chief editor of the ‘Yangi O’zbekiston’ (New Uzbekistan) newspaper. Read article here.
Read MoreONLINE MEETING BETWEEN UZSWLU AND REPRESENTATIVES OF ADIGEY STATE UNIVERSITY, RUSSIAN FEDERATION
On August 13, 2021, an online meeting was held with Tlexatuk Susanna Ruslanovna, Vice-Rector for International Cooperation of Adygea State University of Russian Federation. The meeting was attended by Vice-Rector for International Cooperation A. Abidjanov and Head of the Department
Read MoreCALIFORNIA STATE UNIVERSITY: COOPERATION WITHIN A NEW FORMAT
Representatives of the ministry of higher and secondary specialized education headed by the first deputy minister Komiljon Karimov received a delegation of professors from the California State University (Fullerton), USA. At the meeting, the parties exchanged views on the results