“OLTIN QALAM – XVI” MILLIY MUKOFOTI UCHUN XALQARO TANLOV E’LON QILINDI
Oʻzbekiston Jurnalistlari ijodiy uyushmasi milliy va xalqaro jurnalistikaning yutuqlarini keng ommalashtirish, OAV xodimlarining faol fuqarolik pozitsiyasini namoyon etishlari uchun sharoit yaratish, ijodiy faoliyatga yangicha yondashuvlarni qoʻllab-quvvatlash hamda milliy jurnalistika rivojiga hissa qoʻshish maqsadida Jahon matbuot erkinligi kuniga bagʻishlangan “Oltin qalam
Read MoreTOSHKENTDAGI VEBSTER UNIVERSITETI NAVBATDAGI «MA TESL» DASTURIGA QABUL BOSHLADI
Toshkentdagi Vebster Universiteti (AQSh) kuzgi semestrga onlayn qabul boshlandi! MA TESL dasturi talabasi bo’lishni xohlaysizmi? Buning uchun webster.edu/apply veb-saytida onlayn dasturni ishga tushirish kifoya. Arizani qanday to’ldirish bo’yicha ko’rsatmalarga ega videoni tomosha qiling. Ariza topshirishning oxirgi muddati – 20-iyul, 2022-yil.
Read MoreERDO‘G‘ONNING DUNYO TILLARIGA TARJIMA QILINGAN KITOBI O‘ZBEK TILIDA HAM NASHR ETILDI
Turkiya prezidenti Rajab Toyyib Erdo‘g‘onning 29-30-mart kunlari O‘zbekistonga oliy darajadagi tashrifi arafasida uning «Dunyo yanada odil bo‘lishi mumkin» (Daha Adil Dünya Mümkün) nomli kitobi ikkinchi bor o‘zbek tilida nashr etildi. Kitobni o‘zbekchaga o‘girgan tarjimon Ma’rufjon Yo‘ldoshevning aytishicha, «Dunyo yanada odil
Read MoreJURNALISTLAR UCHUN BMT STIPENDIYASI
Rexam al-Farr (RAF) nomidagi BMT tomonidan tashkil etilgan stipendiya butun dunyodan tanlangan jurnalistlarga Nyu-Yorkdagi BMT shtab-kvartirasi faoliyatini ko’rish imkoniyatini taqdim etadi hamda boshqa mamlakatlardagi hamkasblar va BMT xodimlari bilan tanishish imkoniyatini beradi. Kimlar ishtirok eta oladi — 22-35 yoshlar oralig’idagi
Read MoreSAMARQANDDA «YAPON TILI NOTIQLIK SAN‘ATI» TANLOVI BO’LIB O’TMOQDA
Samarqand davlat chet tillar institutida respublika miqyosida yapon notiqlik san’ati tanlovi o’tkazilmoqda. Tadbirni youtube havolasi orqali ko’rib borishingiz mumkin. ?? まもなく、第30回ウズベキスタン日本語弁論大会が始まります。以下のyoutubeリンクにてご覧になってください。 YouTube リンク
Read MoreTOSHKENTDA FRANKOFONIYA BAYRAMI O’TKAZILADI
Frankofoniya oyini nishonlash doirasida Fransiyaning O’zbekistondagi elchixonasi Xalqaro frankofoniya tashkilotining mamlakat a’zolari bilan birgalikda 2022-yil 28-martdan 31-martgacha Toshkent fransuz alyansida bo’lib o’tadigan Frankofoniya bayramiga barchani taklif etadi.
“O’zbekistonda xorijiy tillar” ilmiy-metodik jurnali barchangizni NAVRO’Z AYYOMI bilan chin dildan qutlaydi! Yangilanish va yaharish fasli yurtimizga yanada obodlik, xonadonlarimizga tinchlik-hotirjamlik, dasturxonimizga qut-baraka olib kelsin! NAVRO’Z AYYOMI MUBORAK BO’LSIN!!!
Read MoreFRANKOFONIYA 2022 VIKTORINASIDA ISHTIROK ETING
Frankofoniyaga va fransuz tiliga qiziqasizmi? Fransiya elchixonasi tashkil etayotgan onlayn viktorinada ishtirok eting va ko’plab sovrinlarni yutib oling. Viktorinada qatnashish uchun havola 20-mart kuni soat 15:00 da Fransiya elchixonasining ushbu ijtimoiy tarmog’ida e’lon qilinadi. Viktorina havolasi 15.30 gacha ochiq bo’ladi.
Read MoreFRANKOFONIYA FESTIVALI DOIRASIDA NOTIQLIK TANLOVI E’LON QILINDI
Frankofoniya bayrami munosabati bilan Fransiyaning O‘zbekistondagi elchixonasi Toshkent fransuz alyansi hamda Fransiyaning “Lions Clubs” xalqaro frankofon markazlari uyushmasi bilan hamkorlikda notiqlik tanlovini tashkil etadi. Tanlov fransuz tilini B2 va undan yuqori darajada biladigan (DELF B2, DALF C1-C2 yoki TCF B2-C2)
Read MoreCHET EL DAVLATLARIDA TA’LIM OLISH ISTAGIDA BO’LGANLAR UCHUN ANONS
Erasmus+ Milliy Ofisi University EduFair 2022 ta’lim ko‘rgazmasida Yevropa Ittifoqiga a’zo mamlakatlarida ta’limning barcha bosqichlari uchun mavjud turli dasturlari bilan qatnashadi. 18-19 mart kunlari siz XXIV Xalqaro “Ta’lim va Karyera” ko‘rgazmasigа tashrif buyurib, talabalar uchun mavjud imkoniyatlar bo’yicha o‘zingizni qiziqtirgan

WEBSTER UNIVERSITY IN TASHKENT | ONLINE ADMISSION FOR FALL SEMESTER IS OPEN!
Online admission for Fall Semester is open! Do you want to become MA TESL program student? Then it is time for action! All you need to do is to start the online application on our website webster.edu/apply Also, you can
Read MoreJAPANESE LANGUAGE SPEECH CONTEST IS HELD IN SAMARKAND
Samarkand State Institute of Foreign Languages is hosting an oratory competition in Japanese. Watch the live broadcast on the link below on the YouTube channel.
Read MoreFRANCOPHONIE HOLIDAY TO BE HELD IN TASHKENT
As part of the celebration of the month of Francophonie, the Embassy of France in Uzbekistan invites everyone to the Francophonie holiday, which will be held from 28 to 31 March 2022 at the French Alliance in Tashkent in cooperation
Read MoreTAKE PART IN ‘QUIZ DE LA FRANCOPHONIE 2022’
Are you interested in ‘Francophonie’ and learning French? Answer the questions of the online quiz organized by the French Embassy in Uzbekistan and win different prizes. The link to participate in the quiz will be posted here on March 20
Read More2022 NATIONAL PRESS CLUB SCHOLARSHIP OPPORTUNITIES
Student journalists, like their professional colleagues, dedicate themselves to covering their communities across platforms. Juggling classwork, part-time work, and journalism activities can often go without reward. The National Press Club and NPC Journalism Institute are proud to administer four scholarships
Read MoreTHE FOURTH MOBILE CONFERENCE OF GERMAN LANGUAGE TEACHERS HAS STARTED
Today, on March 10, the fourth mobile conference of German language teachers began its work in the city of Samarkand. Within the framework of the conference, it is planned to hold many masterclasses, where teachers of the Samarkand region will
Read MorePREPARE FOR YOUR IELTS TEST WITH THE BRITISH COUNCIL VIDEOS
Prepare for your IELTS test with videos. They explain aspects such as fluency and grammar, which are examined in the reading, listening, writing and speaking tests. In this section Speaking: Fluency and coherenceThis video explains the aspects of fluency and
Read MoreGLOBAL CALL FOR NOMINATIONS IS OPEN | FALLING WALLS SCIENCE SUMMIT 2022
The Science Breakthroughs of the Year 2022GLOBAL CALL FOR NOMINATIONS IS OPEN We look forward to, once again, honouring the people who are finding solutions to these challenges at the Falling Walls Science Summit 2022. To help make the Falling
Read MoreINTEGRATING CRITICAL THINKING SKILLS INTO THE EXPLORATION OF CULTURE IN AN EFL SETTING
Abstract: One of the important requirements of the advanced technical age is language learning in addition to specific sciences, and gaining an understanding of cultures during language learning is one of the constant important issues. In addition to teaching international