“OLTIN QALAM – XVI” MILLIY MUKOFOTI UCHUN XALQARO TANLOV E’LON QILINDI
Oʻzbekiston Jurnalistlari ijodiy uyushmasi milliy va xalqaro jurnalistikaning yutuqlarini keng ommalashtirish, OAV xodimlarining faol fuqarolik pozitsiyasini namoyon etishlari uchun sharoit yaratish, ijodiy faoliyatga yangicha yondashuvlarni qoʻllab-quvvatlash hamda milliy jurnalistika rivojiga hissa qoʻshish maqsadida Jahon matbuot erkinligi kuniga bagʻishlangan “Oltin qalam
Read MoreTOSHKENTDAGI VEBSTER UNIVERSITETI NAVBATDAGI «MA TESL» DASTURIGA QABUL BOSHLADI
Toshkentdagi Vebster Universiteti (AQSh) kuzgi semestrga onlayn qabul boshlandi! MA TESL dasturi talabasi bo’lishni xohlaysizmi? Buning uchun webster.edu/apply veb-saytida onlayn dasturni ishga tushirish kifoya. Arizani qanday to’ldirish bo’yicha ko’rsatmalarga ega videoni tomosha qiling. Ariza topshirishning oxirgi muddati – 20-iyul, 2022-yil.
Read MoreERDO‘G‘ONNING DUNYO TILLARIGA TARJIMA QILINGAN KITOBI O‘ZBEK TILIDA HAM NASHR ETILDI
Turkiya prezidenti Rajab Toyyib Erdo‘g‘onning 29-30-mart kunlari O‘zbekistonga oliy darajadagi tashrifi arafasida uning «Dunyo yanada odil bo‘lishi mumkin» (Daha Adil Dünya Mümkün) nomli kitobi ikkinchi bor o‘zbek tilida nashr etildi. Kitobni o‘zbekchaga o‘girgan tarjimon Ma’rufjon Yo‘ldoshevning aytishicha, «Dunyo yanada odil
Read MoreJURNALISTLAR UCHUN BMT STIPENDIYASI
Rexam al-Farr (RAF) nomidagi BMT tomonidan tashkil etilgan stipendiya butun dunyodan tanlangan jurnalistlarga Nyu-Yorkdagi BMT shtab-kvartirasi faoliyatini ko’rish imkoniyatini taqdim etadi hamda boshqa mamlakatlardagi hamkasblar va BMT xodimlari bilan tanishish imkoniyatini beradi. Kimlar ishtirok eta oladi — 22-35 yoshlar oralig’idagi
Read MoreSAMARQANDDA «YAPON TILI NOTIQLIK SAN‘ATI» TANLOVI BO’LIB O’TMOQDA
Samarqand davlat chet tillar institutida respublika miqyosida yapon notiqlik san’ati tanlovi o’tkazilmoqda. Tadbirni youtube havolasi orqali ko’rib borishingiz mumkin. ?? まもなく、第30回ウズベキスタン日本語弁論大会が始まります。以下のyoutubeリンクにてご覧になってください。 YouTube リンク
Read MoreTOSHKENTDA FRANKOFONIYA BAYRAMI O’TKAZILADI
Frankofoniya oyini nishonlash doirasida Fransiyaning O’zbekistondagi elchixonasi Xalqaro frankofoniya tashkilotining mamlakat a’zolari bilan birgalikda 2022-yil 28-martdan 31-martgacha Toshkent fransuz alyansida bo’lib o’tadigan Frankofoniya bayramiga barchani taklif etadi.
“O’zbekistonda xorijiy tillar” ilmiy-metodik jurnali barchangizni NAVRO’Z AYYOMI bilan chin dildan qutlaydi! Yangilanish va yaharish fasli yurtimizga yanada obodlik, xonadonlarimizga tinchlik-hotirjamlik, dasturxonimizga qut-baraka olib kelsin! NAVRO’Z AYYOMI MUBORAK BO’LSIN!!!
Read MoreFRANKOFONIYA 2022 VIKTORINASIDA ISHTIROK ETING
Frankofoniyaga va fransuz tiliga qiziqasizmi? Fransiya elchixonasi tashkil etayotgan onlayn viktorinada ishtirok eting va ko’plab sovrinlarni yutib oling. Viktorinada qatnashish uchun havola 20-mart kuni soat 15:00 da Fransiya elchixonasining ushbu ijtimoiy tarmog’ida e’lon qilinadi. Viktorina havolasi 15.30 gacha ochiq bo’ladi.
Read MoreFRANKOFONIYA FESTIVALI DOIRASIDA NOTIQLIK TANLOVI E’LON QILINDI
Frankofoniya bayrami munosabati bilan Fransiyaning O‘zbekistondagi elchixonasi Toshkent fransuz alyansi hamda Fransiyaning “Lions Clubs” xalqaro frankofon markazlari uyushmasi bilan hamkorlikda notiqlik tanlovini tashkil etadi. Tanlov fransuz tilini B2 va undan yuqori darajada biladigan (DELF B2, DALF C1-C2 yoki TCF B2-C2)
Read MoreCHET EL DAVLATLARIDA TA’LIM OLISH ISTAGIDA BO’LGANLAR UCHUN ANONS
Erasmus+ Milliy Ofisi University EduFair 2022 ta’lim ko‘rgazmasida Yevropa Ittifoqiga a’zo mamlakatlarida ta’limning barcha bosqichlari uchun mavjud turli dasturlari bilan qatnashadi. 18-19 mart kunlari siz XXIV Xalqaro “Ta’lim va Karyera” ko‘rgazmasigа tashrif buyurib, talabalar uchun mavjud imkoniyatlar bo’yicha o‘zingizni qiziqtirgan

СТИПЕНДИЯ ООН ДЛЯ ЖУРНАЛИСТОВ
Организованная ООН программа стипендий им. Рехам аль-Фарры (RAF) дает журналистам всего мира возможность увидеть работу штаб-квартиры ООН в Нью-Йорке и познакомиться с коллегами из других стран и сотрудниками ООН. Кто может участвовать — Журналисты в возрасте от 22 до 35
Read MoreРАЗВИТИЕ МЕЖДУНАРОДНОГО СОТРУДНИЧЕСТВА В ОБЛАСТИ КОРЕЕВЕДЕНИЯ
Коллектив ученых Узбекского государственного университета мировых языков работает над исследованием «Лингвокультурологических аспектов обучения корейскому языку и литературе в Республике Узбекистан» в рамках Международного проекта, осуществляемого при содействии Академии корееведения Республики Корея. Руководитель научного проекта — PhD, доцент Каримов Р.Г. Развитие
Read MoreВ САМАРКАНДЕ ПРОХОДИТ КОНКУРС ОРАТОРСКОГО ИСКУССТВА ПО ЯПОНСКОМУ ЯЗЫКУ
Прямо сейчас в Самаркандском государственном институте иностранных языков проходит конкурс ораторского искусства по японскому языку. Смотрите онлайн трасляцию по данной ссылке на канале YouTube.
Read MoreВ ТАШКЕНТЕ СОСТОИТСЯ ПРАЗДНИК ФРАНКОФОНИИ
В рамках празднования месяца Франкофонии Посольство Франции в Узбекистане приглашает всех на праздник Франкофонии, который состоится с 28 по 31 марта 2022 года во Французском альянсе в Ташкенте в сотрудничестве с Посольствами странами-членами Международной организации Франкофонии (МОФ).
Read MoreXVI НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ «МОЛОДАЯ ФИЛОЛОГИЯ УЗБЕКИСТАНА»
«Наука в принципе не может заменить практической деятельности и не призвана её заменять. Она её анализирует»Ю.М. Лотман. 15 марта 2022 года в Национальном университете Узбекистана имени Мирзо Улугбека состоялась шестнадцатая научно-практическая конференция «Молодая филология Узбекистана». В этом году она была
Read MoreС ВЕСЕННИМ ПРАЗДНИКОМ НАВРУЗ!
Научно-методический журнал и электронный портал «Иностранные языки в Узбекистане» от всего сердца поздравляет всех Вас с Весенним Праздником Навруз!
Read MoreПРИМИ УЧАСТИЕ В ВИКТОРИНЕ «ФРАНКОФОНИЯ 2022»
Вы интересуетесь Франкофонией и изучением французского языка? Ответьте на вопросы онлайн-викторины, организованной посольством Франции в Узбекистане и выиграйте множество призов. Ссылка на участие в викторине будет опубликована здесь 20 марта в 15:00 (у вас будет одна единственная попытка). Викторина будет
Read More«КЛАССИКА – ЭТО КЛАССНО»
10 марта 2022 года в конференц-зале ATECA Hotel Suites Tashkent представителями Россотрудничества в Узбекистане была организована интерактивная филологическая игра «Классика – это классно», в которой приняли участие студенты и преподаватели филологических факультетов Ташкентского государственного педагогического университета имени Низами, Национального университета
Read MoreНАЧАЛА РАБОТУ ЧЕТВЕРТАЯ МОБИЛЬНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ ПРЕПОДАВАТЕЛЕЙ НЕМЕЦКОГО ЯЗЫКА
Сегодня, 10 марта начала свою работу четвёртая мобильная конференция преподавателей немецкого языка в городе Самарканде. В рамках конференции планируется провести множество интересных мастер-классов, где преподаватели Самаркадской области смогут расширить свои знания, обсудить и решить общие проблемы, касательно преподавания немецкого языка.
Read MoreИНТЕРАКТИВНЫЕ ВИДЕОУРОКИ IELTS
Подготовьтесь к Устному тесту IELTS при помощи видео. Они объясняют аспекты совершенства и согласованности, лексикона и словарного запаса, грамматики и произношения, которые учитываются при оценке теста. На платформе доступны несколько роликов для прокачки основных скилов: ? беглость речи;? грамматика;? лексика