PREZIDENT SHAVKAT MIRZIYOYEVNING O’ZBEKISTON O’QITUVCHI VA MURABBIYLARIGA TABRIGI
Muhtaram ustoz va murabbiylar! Qadrli do‘stlar! Avvalo, siz, azizlarni, sizlarning timsolingizda o‘z hayotini dunyodagi eng mashaqqatli va sharafli ishga bag‘ishlab kelayotgan barcha O‘zbekiston pedagoglarini O‘qituvchi va murabbiylar kuni umumxalq bayrami bilan samimiy muborakbod etaman. Biz ustoz zotini azaldan otaday ulug‘
Read MoreONLINE PROFESSIONAL ENGLISH NETWORK (OPEN) DASTURIGA ARIZALAR QABULI BOSHLANDI
O’qituvchi sifatida bilim va ko’nikmalaringizni kengaytirishni xohlaysizmi? AQSh universiteti tomonidan ishlab chiqilgan onlayn kursda ishtirok etishnichi? Online Professional English Network (OPEN) dasturiga arizalar qabuli boshlandi. Dastur 2023-yil qish oylarida tashkil qilinib, 8 hafta davom etadi. Kurs o’z ichiga akademik yozish
Read MoreBAYRAM MUBORAK, AZIZ USTOZLAR!
Aziz ustozlar! Sizlarni professional kasb bayramingiz bilan chin qalbimizdan muborakbod etamiz! Sizlarga mustahkam sog’lik, va kasbingizda muvaffaqiyatlar tilaymiz! Eng ezgu tilaklar ila fledu.uz jamoasi.
Read MoreO’ZBEKISTONDA KONTENT YARATISH BO’YICHA MINTAQAVIY TANLOV
Mahalliy aholiga mamlakatda, mintaqada va dunyoda sodir bo’layotgan voqealarni yaxshiroq tushunishga, shuningdek, bu jarayonlarning jamiyat va ularning hayotiga qanday ta’sir qilishini baholashga yordam beradigan yuqori sifatli tarkib yaratuvchilar REVIVE loyihasi doirasida yordam olishlari mumkin. Kimlar ishtirok etishi mumkin?Jurnalist, bloger, fuqarolik
Read MoreLEV TOLSTOY АSАRLАRINING OMMAVIY AXBOROT VOSITALARIDА YORITILISHI: TАHLIL VА TАLQIN
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev “O‘zbek mumtoz va zamonaviy adabiyotini xalqaro miqyosda o‘rganish va targ‘ib qilishning dolzarb masalalari” mavzusidagi xalqaro konferensiyada “Adabiyot, san’at va madaniyat yashasa, millat va xalq, butun insoniyat bezavol yashaydi” fikrini olg’a surib, chet el adabiyotini o’rganish,
Read MoreSUSI FOR YOUNG LEADERS DASTURI UCHUN ARIZALAR QABULI BOSHLANDI
AQShning Toshkentdagi elchixonasi 2023-yil yozida AQSh Davlat departamentining ta’lim va Madaniyat ishlari byurosi (ECA) homiyligidagi yosh ayollar yetakchilari dasturi bo’yicha arizalarni qabul qilish boshlandi. SUSI yosh ayollar yetakchilari uchun to’rt haftalik intensiv akademik dastur bo’lib, u AQSh haqida chuqurroq tushuncha
Read More27-SENTYABR —XALQARO TURIZM KUNI
Xalqaro turizm kuni Xalqaro turizm tashkiloti (UNWTO) Bosh Assambleyasi tomonidan 1979-yilda Ispaniyaning Torremolinos shahrida ta’sis etilgan va har yili 27-sentabrda nishonlanadi. Statistikaga ko’ra, 2022-yilning dastlabki besh oyida xalqaro chegaralarni 250 million chet ellik sayyoh kesib o’tdi. O’tgan yili ushbu davrda
Read MoreAQSH INSTITUTLARI (SUSI) OLIMLAR DASTURI
Study of the U.S. Institutes (SUSI) for Scholars Universitet o’qituvchilari va boshqa olimlarga Amerika jamiyati va u haqidagi tushunchalarini chuqurlashtirish imkoniyatini beradigan 6 haftalik intensiv tajriba almashish uchun 2023-yilgi AQSh institutlari (SUSI) ni olimlar dasturi uchun o’qishga murojaat qiling. Dastur
Read MoreGETVICO24+ | NEMIS TILI OʻQITUVCHILARI UCHUN VIRTUAL ANJUMAN
GETVICO24+ – nemis tili oʻqituvchilari uchun virtual anjuman boʻlib, unda 24 soat ichida dunyo boʻylab sayohat qilishingiz mumkin. Joriy yil GETVICO24+ anjumani 2022 yil 19 oktyabrdan – 20 oktyabrgacha markaziy yevropa yoz vaqti boʻyicha (MESZ) bo’lib o’tadi. Hozirdan boshlab Siz anjumanda qatnashish
Read MoreFINLYANDIYAGA ILMIY SAFAR
Chet elda saqlanayotgan O‘zbekistonga oid manbalarni o‘rganish ziyolilar oldida turgan muhim vazifalardan biri bo‘lib, bu borada bir qancha hukumat qarorlari qabul qilingan. Jumladan, «Qadimiy yozma manbalarni saqlash, tadqiq va targ‘ib qilish tizimini yanada takomillashtirish chora tadbirlari to‘g‘risida»gi 2017-yil 24-maydagi mamlakatimiz

ПРАЗДНИЧНОЕ ПОЗДРАВЛЕНИЕ ПРЕЗИДЕНТА ШАВКАТА МИРЗИЁЕВА УЧИТЕЛЯМ И НАСТАВНИКАМ УЗБЕКИСТАНА
Уважаемые учителя и наставники!Дорогие друзья! Искренне, от всего сердца поздравляю вас и в вашем лице всех педагогов Узбекистана, посвятивших свою жизнь нелегкой и вместе с тем самой почетной в мире профессии, с общенародным праздником – Днем учителей и наставников. Наш
Read MoreGETVICO24+ | ВИРТУАЛЬНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ ДЛЯ УЧИТЕЛЕЙ И ПРЕПОДАВАТЕЛЕЙ НЕМЕЦКОГО ЯЗЫКА
GETVICO24+ – это виртуальная конференция для учителей и преподавателей немецкого языка, которая пройдёт через все часовые пояса за более чем 24 часа. В этом году конференция GETVICO24+ пройдет с 19 октября по 20 октября по центральноевропейскому времени. Уже сейчас вы можете бесплатно
Read MoreКАК ДОСТИГНУТЬ УСПЕХА: НАПИСАТЬ РЕЗЮМЕ
Этот бесплатный трехнедельный курс поможет вам составить идеальное резюме, заявку и онлайн-профиль при подаче заявки на работу или курс. Эксперты из Службы карьеры в Университете Шеффилда делятся своими главными советами, которые помогут вам написать исключительные заявления, резюме (или резюме), сопроводительные
Read MoreСОСТОЯЛАСЬ ВСТРЕЧА В РАМКАХ ПРОГРАММЫ “THE ENGLISH ACCESS MICROSCHOLARSHIP”
В Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча в рамках программы «The English Access Microscholarship». В ходе встречи стороны обсудили вопросы дальнейшего осуществления, реализации и действий в рамках данной программы. Внесенные предложения по развитию способностей студентов в рамках Программы, посредством
Read MoreОБУЧЕНИЕ НЕМЕЦКОМУ ЯЗЫКУ В ЭПОХУ ЦИФРОВЫХ ТЕХНОЛОГИЙ
Международная научно-практическая конференция «Обучение немецкому языку в эпоху цифровых технологий» организуется Гёте-Институтом в Узбекистане с 2020 года и предлагается в гибридной форме (открытие, пленарное заседание проходит в здании Гёте-Института в Узбекистане, а работа по секциям в режиме онлайн). Целью конференции является, Отражение
Read MoreСОЛИДНЫЙ ПАКЕТ ДОКУМЕНТОВ ПОДПИСАН ПО ИТОГАМ САМАРКАНДСКОГО САММИТА
16 сентября в городе Самарканде состоялось заседание Совета глав государств-членов Шанхайской организации сотрудничества. В соответствии с повесткой дня саммита обсуждены состояние и перспективы развития сотрудничества в востребованных сферах и направлениях деятельности ШОС. Главным итоговым документом стала Самаркандская декларация Совета глав
Read MoreУЗБЕКИСТАН – РОССИЯ | НА ПУТИ УКРЕПЛЕНИЯ ДВУСТОРОННЕГО СТРАТЕГИЧЕСКОГО ПАРТНЕРСТВА
Президенты Узбекистана и России обсудили дальнейшее укрепление двусторонних отношений 15 сентября состоялись переговоры Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Российской Федерации Владимиром Путиным, прибывшим в Самарканд для участия в саммите Шанхайской организации сотрудничества. Лидер нашего государства тепло поприветствовал высокого
Read MoreКИТАЙ-УЗБЕКИСТАН: ПОДПИСАН ПАКЕТ ДОКУМЕНТОВ, НАПРАВЛЕННЫХ НА УКРЕПЛЕНИЕ УЗБЕКСКОГО-КИТАЙСКОГО ВСЕСТОРОННЕГО СТРАТЕГИЧЕСКОГО ПАРТНЕРСТВА
По итогам плодотворных переговоров между Президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым и Председателем Китайской Народной Республики Си Цзиньпином принят солидный пакет двусторонних документов. Главы государств подписали Совместное заявление, в котором закреплены основные договорённости, отражена оценка состояния и перспектив укрепления всестороннего стратегического
Read MoreГЛАВЫ ГОСУДАРСТВ ПРИБЫВАЮТ В САМАРКАНД ДЛЯ УЧАСТИЯ НА САММИТЕ ШАНХАЙСКОЙ ОРГАНИЗАЦИИ СОТРУДНИЧЕСТВА
В преддверии очередного саммита Шанхайской организации сотрудничества (ШОС) главы ряда стран находятся с визитом в Самарканде.
Read MoreСАМАРКАНДСКИЙ САММИТ ШОС: ДИАЛОГ И СОТРУДНИЧЕСТВО ВО ВЗАИМОСВЯЗАННОМ МИРЕ
Председательство Узбекистана в ШОС выпало на динамичный, весьма насыщенный различными событиями и тенденциями период – период «исторического разлома», когда заканчивается одна эпоха и начинается другая – пока еще непредсказуемая и неизвестная. Современная система международного сотрудничества, основанная на универсальных принципах и