BARCHA ABITURIYENTLAR DIQQATIGA!
Javoblar varaqasi bilan ishlashda quyidagilarga e’tibor bering: ➖ sharikli, havorang siyohli ruchkadan foydalaning; ➖ har bir test topshirig‘idagi javoblardan faqat bittasini belgilang; ➖ test topshiriqlari kitobining raqamini to‘g‘ri belgilang; ➖ abituriyent tomonidan to‘ldiriladigan qismidagi ma’lumotni to‘g‘ri va to‘liq to‘ldiring; ➖
Read MoreANDIJON DAVLAT CHET TILLARI INSTITUTI XITOYLIK HAMKORLAR BILAN QO‘SHMA TA’LIM DASTURINI AMALGA OSHIRADI
Kuni kecha Xitoyning yetakchi oliygohlaridan biri bo‘lgan Nankin politexnika instituti vakillari Andijon davlat chet tillari institutiga tashrif buyurdi. Tashrif davomida tomonlar hamkorlik masalalarini muhokama qildilar. Jumladan, akademik hamda ilmiy hamkorlik qilish borasida takliflarni muhokama qilindi. Quvonarlisi, Andijon davlat chet tillari
Read More2023-2024-O‘QUV YILI UCHUN TEST SINOVLARI O‘TKAZILADIGAN BINO, STADION VA XIYOBONLAR
Bilimni baholash agentligining rasmiy saytiga 2023-2024-o‘quv yili uchun OTMlarning bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga kirish test sinovi o‘tkaziladigan binolar bo‘yicha ma’lumotlar joylashtirildi. Unda quyidagi ma’lumotlar aks etgan: ⛳️ Test sinovi o‘tkaziladigan hududning rasmi;⛳️ Hududga kirish joylari;⛳️ Test sinovi o‘tkaziladigan joy nomi;⛳️ Test
Read MoreSAMDCHTI TURKIYANING HAJETTEPE UNIVERSITETI BILAN HAMKORLIK O’RNATDI
Samarqand davlat chet tillar instituti faoliyati davomida 100 dan ortiq nufuzli xorijiy oliy ta‘lim muassasalari hamda dunyoning yetakchi ta‘lim tashkilotlari bilan hamkorlik aloqalarini mustahkamlab bormoqda. 24-iyul kuni Turkiyaning Hajettepe universitetining Xorijiy tillar fakulteti direktori professor Rekep O’zbay hamda direktor o‘rinbosari professor
Read More“ENG YAXSHI DARSLIK” TANLOVIDA ISHTIROK ETING
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi oliy ta’lim muassasalari pedagog xodimlari o‘rtasida ta’lim yo‘nalishlari va mutaxassisliklar bo‘yicha “Eng yaxshi darslik” tanlovida ishtirok etishga taklif etadi. Tanlov o‘tkaziladigan fanlar ro‘yxati ushbu havolada keltirilgan. Tanlovning umumiy talablari va unda ishtirok etish bo‘yicha
Read MoreO‘ZBEKISTONLIK TALABALARNING YAPONIYADA TAHSIL OLISHLARI MASALASI MUHOKAMA ETILDI
O‘zbekistonlik talabalarning Yaponiyada tahsil olishlari uchun ta’lim stipendiyalarining sonini ko‘paytirish masalasi muhokama etildi. O‘zbekiston elchisi Muhsinxo‘ja Abduraxmonov Yaponiyaning «OHS Co., Ltd.» kompaniyasi prezidenti va Yoneyama Memorial stipendiyalar qo‘mitasi a’zosi Sanaye Ohashi xonim bilan uchrashuv o‘tkazdi. Uchrashuvda Yaponiya bilan madaniy-gumanitar va
Read MoreISHOQXON IBRAT NOMIDAGI NAMANGAN DAVLAT CHET TILLAR INSTITUTINING YANGI KAMPUSIGA TAMAL TOSHI QO‘YILDI
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 9-iyundagi PQ-275-sonli qarorining ijrosini ta’minlash yuzasidan Yangi Namangan tumanida barcha qulayliklarga ega zamonaviy ta’lim muassasasi qurilishi uchun 5 gektar maydonda qurilishi boshlanayotgan oliygoh o‘z ichiga: 📍 1000 o‘rinli o‘quv binosi;📍 400 o‘rinli talabalar turarjoyi;📍 100 o‘rinli
Read MoreTONGMYONG UNIVERSITETI BILAN HAMKORLIK ALOQALARI YO‘LGA QO‘YILDI
Janubiy Koreyaning Tongmyong universiteti bilan hamkorlik aloqalari yo‘lga qo‘yildi. Samarqand davlat chet tillar instituti faoliyati davomida 100 dan ortiq nufuzli xorijiy oliy ta‘lim muassasalari hamda dunyoning yetakchi ta‘lim tashkilotlari bilan hamkorlik aloqalarini mustahkamlab bormoqda. Janubiy Koreya oliygohlari hamda ta‘lim tashkilotlari
Read MoreQOʻSHMA TA’LIM DASTURINING BIRINCHI BITIRUVCHILARIGA TANTANALI DIPLOM TOPSHIRISH MAROSIMI BOʻLIB OʻTDI
Adigey davlat universiteti (ADU) va Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti oʻrtasida amalga oshirilayotgan qoʻshma ta’lim dasturining birinchi bitiruvchilariga tantanali diplom topshirish marosimi boʻlib oʻtdi. Unda universitet rahbariyati, professor-oʻqituvchilar hamda bitiruvchilarning ota-onalari qatnashdi. Tadbirni Xalqaro aloqalar boʻyicha prorektori Alisher Abidjanov ochib

НОВОЕ ДОСТИЖЕНИЕ АНДИЖАНСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ИНСТИТУТА ИНОСТРАННЫХ ЯЗЫКОВ
Представители Нанкинского политехнического института (одного из ведущих университетов Китая), посетили Андижанский государственный институт иностранных языков. В ходе визита стороны обсудили вопросы сотрудничества. В частности, обсуждались предложения академического и научного сотрудничества. Стоит отметить, что между Андижанским государственным институтом иностранных языков и
Read MoreЗДАНИЯ И СТАДИОНЫ, НА КОТОРЫХ БУДУТ ПРОВОДИТЬСЯ ТЕСТОВЫЕ ИСПЫТАНИЯ НА 2023-2024 УЧЕБНЫЙ ГОД
На официальном сайте Агентства оценки знаний размещена информация о корпусах, в которых будут проходить вступительные испытания по образовательным программам бакалавриата высших учебных заведений на 2023-2024 учебный год. Он содержит следующую информацию: ⛳️ Изображение тестовой зоны;⛳️ Входы на территорию;⛳️ Название места,
Read MoreСамГИИЯ НАРАЩИВАЕТ СОТРУДНИЧЕСТВО С ТУРЕЦКИМ УНИВЕРСИТЕТОМ ХАДЖЕТТЕПЕ
За время своей деятельности Самаркандский государственный институт иностранных языков наладил сотрудничество с более чем 100 престижными зарубежными высшими учебными заведениями и ведущими мировыми образовательными организациями. 24 июля директор факультета иностранных языков, профессор Рекеп Озбай и заместитель директора, профессор Фират Озтурклар
Read MoreПРИМИ УЧАСТИЕ В КОНКУРСЕ «ЛУЧШИЙ УЧЕБНИК»
Министерство высшего образования, науки и инноваций приглашает профессорско-преподавательский состав высших учебных заведений для участия в конкурсе «Лучший учебник» по направлениям и специальностям образования. Перечень предметов, по которым будет проводиться конкурс, приведен по этой ссылке. Ознакомиться с общими требованиями конкурса и
Read MoreОБСУЖДЕН ВОПРОС УВЕЛИЧЕНИЯ КОЛИЧЕСТВА СТИПЕНДИЙ ДЛЯ ОБУЧЕНИЯ УЗБЕКСКИХ СТУДЕНТОВ В ЯПОНИИ
Посол Узбекистана Мухсинхуджа Абдурахманов провел предметной переговоры с президентом компании «OHS CO., LTD» и членом “Yoneyama Memorial Scholarships Committee” госпожой Санаэ Охаши. На встрече стороны обсудили текущее состояние культурно-гуманитарного и образовательного сотрудничества между Узбекистаном и Японией и перспективы дальнейшего развития отношений
Read MoreСОСТОЯЛАСЬ ЦЕРЕМОНИЯ ВРУЧЕНИЯ ДИПЛОМОВ ВЫПУСКНИКАМ СОВМЕСТНОЙ ОБРАЗОВАТЕЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ C ВУЗОМ РФ
Состоялась торжественная церемония выпуска первых выпускников совместной образовательной программы Адыгейского государственного университета (АГУ) и Узбекского государственного университета мировых языков. Мероприятие открыл проректор по международным связям Алишер Абиджанов. Выступившие на мероприятии педагоги и родители выразили теплые слова в адрес выпускников и
Read MoreКОЛИЧЕСТВО АБИТУРИЕНТОВ ПОДАВШИХ ДОКУМЕНТЫ НА УЧЕБУ В ТЕЧЕНИЕ ПОСЛЕДНИХ ЛЕТ
К 21 июля 2023 года на учебы в вузы страны подали заявки 1 миллион 18 тысяч абитуриентов. Количество абитуриентов подавших документы на учебу в предыдущие годы: ➖ В 2022 году – 1 214 232 человека;➖ В 2021 году – 948
Read MoreВЫПУСКНИКАМ СОВМЕСТНОЙ ОБРАЗОВАТЕЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ ВРУЧИЛИ ДИПЛОМЫ
В актовом зале Узбекского государственного университета мировых языков состоялась торжественная церемония вручения дипломов первым выпускникам совместной образовательной программы между Московским государственным лингвистическим университетом (МГЛУ) и Узбекским государственным университетом мировых языков. В мероприятии приняли участие руководство университета, Чрезвычайный и Полномочный Посол
Read MoreНАЧАЛО РАБОТУ СЕМНАДЦАТОЕ ЗАСЕДАНИЕ СОВЕТА ПО НАУКЕ И ИННОВАЦИЯМ
Начало работу семнадцатое заседание Совета по науке и инновациям. Советом рекомендованы к финансированию практические фундамен проекты ИТК по направлениям «Фармакология и фармацевтика», «Архитектура, строительство, дизайн и градостроительство», «Филология и социальные науки», «Технические науки», «Математика, физика и механические науки». YouTube:https://youtube.com/live/NHz1oX1LVV4?feature=share
Read MoreШАВКАТ МИРЗИЁЕВ ПРИНЯЛ ТОРЖЕСТВЕННУЮ ПРИСЯГУ И ПРИНЯЛ ДОЛЖНОСТЬ ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
Шавкат Мирзиёев принял торжественную присягу и принял должность президента республики Узбекистан. Смотрите торжественную церемонию в прямом эфире телеканала «Узбекистан 24» и по следующим ссылкам: Youtube (https://www.youtube.com/watch?v=fETQ88r3WYE) Facebook (https://www.facebook.com/Mirziyoyev/videos/961467498461436)