1-noyabr kuni Toshkentda Vebster universitetining rasmiy ochilish marosimi bo‘lib o‘tadi. 2019-2020 o‘quv yili uchun 470 dan ortiq talaba ushbu oliy ta’lim muassasasiga qabul qilindi. Bu nafaqat O‘zbekistondagi birinchi Amerika universiteti, balki ushbu universitetning chet eldagi eng katta filialidir. Marosimda AQShdagi
Read More“OXFORD UNIVERSITY PRESS” NING ROSSIYA VA MDH DAVLATLARI MENEJERI O’zDJTUDA SEMINAR-TRENING TASHKIL QILDI
Joriy yilning 30-oktabr kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universitetiga “Oxford University Press” ning Rossiya va MDH davlatlari menejeri Marcin Dembowski hamda «E-LINE PRESS» kompaniyasining xalqaro nashriyotlar bilan ishlash bo’limi menejeri Yuliya Eshmetova tashrif buyurdi. Mehmonlar O’zDJTU rektori G’anisher Raximov boshchiligidagi
Read MoreAQSHNING O’ZBEKISTONDAGI ELCHIXONASI TANLOV E’LON QILMOQDA
Amerika Qo’shma Shtatlarining O’zbekistondagi elchixonasi 2020-yilda madaniy boyliklarni muhofaza qilish elchisining (AFCP) fondi doirasida grant olish uchun tanlov e’lon qiladi. Arizalarni topshirishning oxirgi muddati – 2019 yil 29 noyabr. Madaniy boyliklarni himoya qilish bo’yicha elchi jamg’armasi tarixiy joylarni, qadimiy buyumlar,
Read MoreGERMANIYA XALQARO HAMKORLIK JAMG’ARMASI EKSPERTI O’zDJTUGA TASHRIF BUYURDI
Bugun, 28-oktyabr kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universitetiga Germaniya xalqaro hamkorlik jamg’armasi (SES) eksperti Beate Rattey-Furstl xonim tashrif buyurdi. Tashrif davomida Beate Rattey-Furstl xonim O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori G’anisher Raximov boshchiligidagi rahbar-xodimlar bilan uchrashdi. Suhbat davomida tomonlar ta’lim
Read MoreАМС8 AMERIKA MATEMATIKA OLIMPIADASI
Siz haqiqiy Amerika Matematika Olimpiadasida ishtirok etishni xohlaysizmi?U holda biz sizga MAA AMC ni tavsiya etamiz. Ayni vaqtda faqat 6, 7, va 8 sinf o’quvchilari uchun AMC8 Olimpiadasiga ro’yxatdan o’tish boshlandi. Yuqori sinflar uchun AMC Fevral oyida bo’lib utadi.Olimpiada imtihoni
Read More“HIPPO-2020 – 8-XALQARO INGLIZ TILI FANI OLIMPIADASI”
HIPPO – Xalqaro ingliz tili fani olimpiadasi, 2012 yil Angliya Davlatining “Pearson Education” tashkiloti ko’magi ostida, Italiya davlatining “Global HIPPO Association” uyushmasi tasarrufida tashkil topgan bo’lib, hozirgi kunda dunyoning 40 dan ortiq (ingliz tili asosiy til hisoblanmagan) davlatlari 36 000
Read More2nd NATIONAL «WRITING WORLD CUP» – INGLIZ TILIDA INSHOLAR TANLOVI
ELPC tomonidan tashkil etilayotgan 2nd NATIONAL «WRITING WORLD CUP» o’quvchilar uchun insho yozish ko’nikmalarini rivojlantirish uchun imkoniyat sifatida 2018 yilda boshlangan. Endi biz ushbu tashabbusni har qanday o’quvchiga zamonaviy insholarda qatnashish va yozishga imkon beradigan ochiq milliy tanlovga aylantirmoqdamiz. Mavzular
Read MoreBUYUK BRITANIYADA MAGISTRATURADA TAHSIL OLISH UCHUN STIPENDIYALAR DASTURI
Buyuk Britaniya hukumatining “Chevening” stipendiya dasturiga arizalar qabul qilinmoqda. Mazkur stipendiya liderlik salohiyatiga hamda kuchli akademik tayyorlovga ega bo‘lgan mutaxassislar uchun mo‘ljallangan bo‘lib, u Buyuk Britaniyaning istalgan universitetida tanlangan yo‘nalish bo‘yicha magistrlik dasturida bepul tahsil olish imkonini beradi. Stipendiya doirasida
Read MoreFRANSIYA XALQARO HAMJIHATLIK VA TA’LIM ASSOTSIATSIYASI DELEGATSIYASI O‘ZBEKISTONGA TASHRIF BUYURDI
Joriy yilning 14-oktabr kuni Fransiya xalqaro hamjihatlik va ta’lim assotsiatsiyasi prezidenti boshchiligidagi delegatsiya O‘zbekistonga tashrif buyurgan edi.24-oktabr kuni O`zbekiston davlat jahon tillari universiteti Roman-german filologiyasi fakulteti Fransuz tili nazariyasi va amaliyoti kafedrasi katta o‘qituvchisi Sh.Tohirjonova va fakultet fransuz tili yo‘nalishida
Read MoreO‘ZBEKISTONDA BIRINCHI XALQARO ZAMONAVIY TA’LIM USULLARI FESTIVALI DASTURI E’LON QILINDI
Joriy yilning 26-oktyabr kuni Yoshlar ijod saroyida STEAM Fest festivali bo‘lib o‘tadi. Mazkur festivalni o‘tkazishdan asosiy maqsad, yoshlar o‘rtasida tabiiy fanlarni ommalashtirish va STEAM ta’limi sohasidagi xorijiy mamlakatlar tajribasini o‘rganishdan iborat. Festival dasturi bo‘yicha o‘qituvchilarga eng yaxshi ta’lim usullari taqdimoti, bolalarga mahorat

ПРОЙДЕТ ЦЕРЕМОНИЯ ОТКРЫТИЯ ФИЛИАЛА ВЕБСТЕРСКОГО УНИВЕРСИТЕТА В ТАШКЕНТЕ
В Ташкенте 1 ноября состоится официальная церемония открытия университета Вебстера. Стоит отметить, что занятия начались еще 26 августа, но без торжественного мероприятия. Более чем 470 студентов на данный момент зачислены в это высшее учреждение. Ожидается, что в церемонии примут участие
Read MoreНаучный форум в Тираспольском государственном университете: «ТРАДИЦИИ И ИННОВАЦИИ РУСИСТИКИ В КУЛЬТУРНОМ ПРОСТРАНСТВЕ СНГ: СОСТОЯНИЕ И ПЕРСПЕКТИВЫ»
С 4 по 5 ноября 2019 года Тираспольский государственный университет станет гостеприимной научной площадкой для проведения конференции «Традиции и инновации русистики в культурном пространстве СНГ: состояние и перспективы». В научном форуме примут участие не только вузы-партнеры стран СНГ по международному
Read More«ВСЕ ЛЮДИ РАВНЫ СВОИМИ ДОСТОИНСТВАМИ»
В рамках программы Международного десятилетия сближения культур (2013-2022 гг.), принятой ООН по инициативе Казахстана, прошел II Международный Алматинский форум сближения культур Евразии под названием: «Просвещенный ислам и Ренессанс: от Фараба, Багдада и Кордовы через европейские монастыри – к культуре знаний». Организатором его
Read MoreДЕНЬ ПОЭЗИИ В НАЦИОНАЛЬНОМ УНИВЕРСИТЕТЕ УЗБЕКИСТАНА
19 октября в истории русской культуры – один из самых знаменательных дней: в этот день был открыт Царскосельский лицей, выпускником которого был великий русский поэт А. С. Пушкин. Филологи Национального университета Узбекистана традиционно отмечают этот день как День поэзии. 19
Read MoreКОНКУРС НА ПОЛУЧЕНИЕ ГРАНТА В РАМКАХ ФОНДА ПОСЛА ПО ОХРАНЕ КУЛЬТУРНЫХ ЦЕННОСТЕЙ
Посольство Соединенных Штатов Америки в Узбекистане объявляет конкурс на получение гранта в рамках Фонда посла по охране культурных ценностей (AFCP) за 2020 год Крайний срок подачи заявок – 29 ноября 2019 года. Фонд Посла по охране культурных ценностей предоставляет гранты для сохранения
Read MoreАМЕРИКАНСКАЯ МАТЕМАТИЧЕСКАЯ ОЛИМПИАДА АМС8″ ДЛЯ УЧАЩИХСЯ 6, 7 И 8 КЛАССОВ
Хотели бы вы участвовать в Настоящей Американской Математической Олимпиаде? Тогда мы предоставляем Вам такую возможность.AMC8 сейчас доступен для участия учащимся 6, 7 и 8 классов. Экзаменационные материалы будут на 3 языках: узбекский, русский и английский. Почему Вам надо сдавать AMC?
Read More«8-Я МЕЖДУНАРОДНАЯ ОЛИМПИАДА ПО АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ HIPPO»
Международная олимпиада по английскому языку HIPPO была основана при ассоциации «Global HIPPO Association», при помощи организации » Pearson Education», Англия. По сей день, больше 36 тысяч участников приняли участие из 40 стран мира(там где английский не является родным языком).Эта ассоциация
Read MoreIV КОНКУРСНЫЙ ОТБОР НА ПОЛУЧЕНИЕ ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫХ ГРАНТОВ ФОНДА КАРИМОВА ДЛЯ ОБУЧЕНИЯ ЗА РУБЕЖОМ
Фонд Каримова объявляет о начале IV-конкурсного отбора талантливых и одаренных юношей и девушек из Узбекистана на получение образовательных грантов Фонда для обучения за рубежом. Новые образовательные гранты Фонда Каримова предоставляют возможность получения степени магистра в престижных вузах Европы по следующим
Read MoreПРИГЛАШАЕМ МОЛОДЫХ УЧЕНЫХ К УЧАСТИЮ В МЕЖДУНАРОДНОЙ КОНФЕРЕНЦИИ МОЛОДЫХ УЧЕНЫХ «НАУКА И ИННОВАЦИИ»
Приглашаем молодых ученых к участию в Международной конференции молодых ученых «Наука и инновации», посвященной актуальным проблемам развития науки и инновационных процессов, которая состоится 1 ноября текущего года.Организатор конференции: ЦЕНТР ПЕРЕДОВЫХ ТЕХНОЛОГИЙ при Министерстве инновационного развития Республики УзбекистанОсновная цель конференции —
Read MoreРеспубликанская научно-практическая конференция “Медиакоммуникация и PR: новые технологии и современные подходы”
15 декабря 2019 года кафедра теории и практики международной журналистики факультета международной журналистики Государственного университета мировых языков Республики Узбекистан в целях реализации Указа Президента Республики Узбекистан (УП-4947) от 7 февраля 2017 года “О стратегии действий по дальнейшему развитию Республики Узбекистан