FRANSIYADA MAGISTRATURADA TA’LIM OLISHNI ISTAGAN TALABALAR UCHUN GRANTLAR TANLOVI BOSHLANDI
Fransiyada magistraturada ta’lim olishni istagan talabalar o’qishlarini moliyalashtirish uchun Fransiya hukumati stipendiyasiga da’vogarlik qilishlari mumkin. Ariza beruvchilar arizani quyida fransuz yoki ingliz tillarida, Word yoki PDF formatida yuklab olishlari mumkin. Arizalarni qabul qilishning so’nggi muddati: 2020-yil 17-fevral. Arizani fransuz tilida Word formatida yoki PDF
Read MoreO’ZBEKISTONDA XALQARO FRANSUZ TILI O‘QITUVCHILARI KUNI NISHONLANDI
2019-yilning 28-noyabr kuni Fransiya Prezidenti Emmanuel Makron tashabbusi bilan ilk bora tashkil etilgan Xalqaro fransuz tili o‘qituvchilari kuni O‘zbekistonda ham nishonlandi. Fransuz tili o’qituvchilari kuni dasturi doirasida turli xil o‘yinlar, o‘quvchilarni ta’lim olishga rag‘batlantirish bo‘yicha konferensiya va O‘zbekistondagi birinchi fransuz
Read MoreSHARQSHUNOSLIK INSTITUTIDA YAPONSHUNOSLIK FAKULTETI OCHILADI
Bu haqda Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi xabar qildi. Unga ko‘ra, Toshkent davlat sharqshunoslik institutining sobiq rektori, O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi, “Mehnat shuhrati” ordeni sohibi Abdurahim Mannonov Yaponiya tashqi ishlar vazirining faxriy yorlig‘i bilan taqdirlangan. Uning tashabbusi bilan
Read MoreTA’LIM ISLOHOTLARI AMALDA: O’ZBEKISTON – YAPONIYA ONLAYN FORUMI
Bugungi kunda mamlakatimizda Prezidentimiz Sh. M. Mirziyoyev tomonidan ta’limni yanada yuksaltirish, turli chet davlatlar bilan tajriba alamashish borasida ko’plab ishlar amalga oshirilmoqda. Mazkur islohotlar doirasidagi tadbirlardan yana biri 2019-yilning 25-noyabr kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida bo’lib o’tdi. Bu tadbir
Read MorePEKIN UNIVERSITETI (XITOY)DA TA’LIM OLISH UCHUN TO’LIQ STIPENDIYA DASTURI
Pekin universitetining Yenching akademiyasidagi magistraturada ta’lim olish uchun to’liq stipendiya dasturi e’lon qilindi. Dastur o’z ichiga barcha zarur xarajatlar, jumladan, yashash va yo’l xarajatlarini oladi. Dasturda ishtirok etish uchun nomzodlar: Bakalavr darajasiga ega bo’lishi; Ingliz tilini bilishi (IELTS 7+, TOEFL
Read MoreYAPONIYA–O’ZBEKISTON ONLAYN AKADEMIK FORUMI
Bugun, 26-noyabr kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida O’zDJTU rektorining Yaponiyaga xizmat safari tadbirlari doirasida Yaponiya-O’zbekiston onlayn akademik forumi bo’lib o’tdi va unda quyidagi mavzular muhokama qilindi: Yaponiya-O’zbekiston: ta’lim sohasida keng ko’lamli hamkorlik aloqalari; Oʼzbekiston Respublikasi oliy taʼlim tizimida amalga
Read MoreLIDERLIK QOBILIYATIGA EGA BO’LGAN TALABA QIZLAR UCHUN QISQA MUDDATLI AQSH DASTURI
Liderlik qobiliyatiga ega bo’lgan talaba qizlar uchun qisqa muddatli AQSh dasturi-SUSI for Student Leaders uchun arizalar qabuli boshlandi. Bu – qisqa muddatli ilmiy dastur bo’lib, talaba qizlarning yetakchilik qobiliyatlarini yanada rivojlantirishga qaratilgan. Ishtirokchining barcha xarajatlari dastur orqali qoplanadi. Dastur viza
Read MoreКитоб – менинг қисматим…
“Мен китобнинг ишқибози ҳам ошиғи ҳам эмасман. Китоб – менинг қисматим… Агар китобдан айрилсам, ўзлигимдан айриламан… Китобсиз на ўзим маълумман, на ўқилмаган хазонлар сингари қат-қат бўлиб ётган умрим варақлари… Китобсиз яшаган одам юз йил яшаса ҳам дунёга нимага келганлигини тушунмай
Read MoreO’ZBEKISTON VA INDONEZIYA MADANIYAT KUNLARI NISHONLANMOQDA
Bugun, 23-noyabr kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida O’zbekiston va Indoneziya madaniyat kunlari nishonlanmoqda. Mazkur tadbirda Indoneziya Respublikasining Favqulodda va Muxtor elchisi Sunaryo Kartadinata ishtirok etib, uni kirish so’zi bilan ochib berdi. Shuningdek, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro aloqalar

КОНКУРС НА ПОЛУЧЕНИЕ ГРАНТА BGF ОТКРЫТ
Студенты, желающие продолжить обучение в магистратуре, могут подать заявку на получение стипендии французского правительства для финансирования обучения во Франции. Кандидаты могут скачать форму заявки на французском и английском языках в формате Word или PDF ниже. Крайний срок для подачи заявок: 17 февраля
Read MoreДЕНЬ ПРЕПОДАВАТЕЛЯ ФРАНЦУЗСКОГО ЯЗЫКА
28 ноября 2019 года в Ташкенте впервые отмечался День преподавателя французского языка, который был учрежден по инициативе Президента Франции Эммануэля Макрона. Программа проведения Дня преподавателя французского языка была насыщенной, она включила в себя различные игры, конференцию на тему мотивации в
Read MoreПАМЯТИ ВАЛЕНТИНЫ ИВАНОВНЫ АНДРИЯНОВОЙ (1935–2019)
21 ноября ушла из жизни Валентина Ивановна Андриянова, замечательный человек, доктор педагогических наук, профессор, академик Международной Академии наук педагогического образования (МАНПО), международный эксперт по качеству образования (TASIS). Это был ученый-педагог и методист с многогранными научными интересами и огромным педагогическим и
Read MoreСОСТОЯЛСЯ ОНЛАЙН АКАДЕМИЧЕСКИЙ ФОРУМ «ЯПОНИЯ — УЗБЕКИСТАН»
25 ноября текущего года, в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся онлайн Академический форум «Япония-Узбекистан». Форум был организован в рамках визита узбекской делегации, во главе с ректором УзГУМЯ проф. Г.Х. Рахимовым, в вузы Японии. На форме были обсуждены такие темы
Read More“WE ARE THE FUTURE”
17–23 ноября в Университете мировой экономики и дипломатии с успехом прошел пятый ежегодный фестиваль UWED Week 2019, организованный социально активными студентами в честь Международного дня студента. В рамках фестиваля UWED Week 2019 было реализовано 25 проектов, направленных на повышение заинтересованности
Read MoreПО МАРШРУТУ ДЕЛЕГАЦИИ УзГУМЯ В ЯПОНИИ
НАГОЙСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ Нагойский Университет (Нагоя, Япония) входит в топ-10 лучших вузов Японии и занимает лидирующие позиции в мировых рейтингах. Среди профессорско-преподавательского состава университета 6 Нобелевских лауреатов, работы которых отражены в специальном музее университета. Учебные программы университета охватывают практически все сферы, а
Read MoreНОВЫЕ ГРАНИ СОТРУДНИЧЕСТВА ВУЗА УЗБЕКИСТАНА С УНИВЕРСИТЕТАМИ ЯПОНИИ
Университет Цукубы Университет Цукубы входит в 10 лучших вузов Японии, что привлекает в университет лучших студентов, преподавателей и исследователей со всей страны. Университет Цукубы — считается одним из самых престижных учебных заведений на планете и относится к 5% лучших учебных
Read MoreВУЗЫ ЯПОНИИ И УЗГУМЯ: НА ПУТИ ПЛОДОТВОРНОГО СОТРУДНИЧЕСТВА
В целях дальнейшего развития сотрудничества Узбекского государственного университета мировых языков с университетами страны восходящего солнца 20 ноября с.г. делегация УзГУМЯ во главе с ректором проф. Г. Х. Рахимовым посетила университет Тойо в г. Токио. В рамках визита ректор УзГУМЯ проф. Г.
Read MoreВ УзГУМЯ СОВМЕСТНО С ЯПОНСКОЙ КОРПОРАЦИЕЙ “JTB” БУДЕТ СОЗДАН “ЦЕНТР КАРЬЕРЫ”
В целях дальнейшего развития сотрудничества Узбекского государственного университета мировых языков с японскими организациями 19 ноября 2019 года в головном офисе корпорации «JTB» ректор УзГУМЯ проф. Г.Х.Рахимов встретился с Натори Катсу (Генеральный менеджер Департамента маркетинга), Шоко Усуи (Менеджер отдела развития глобального