JURNALISTLAR UCHUN ONLAYN TRENING
“BAYT AL FANN” jurnalida O‘zbekistonning Buyuk Britaniyadagi turizm elchisi Sofi Ibbotson xonimning “O‘rganilmagan O‘zbekiston” maqolasi chop etildi. O‘zbekiston, albatta, Buyuk Ipak yo‘lidagi Buxoro, Xiva va Samarqand shaharlari bilan mashhur bo‘lgan diqqatga sazovor joy. U Buyuk Britaniyadan ikki baravar katta va
Read MoreO‘ZBEKISTON DAVLAT JAHON TILLARI UNIVERSITETI TOMONIDAN XALQARO SERTIFIKATLAR C1 DARAJAGA TENGLASHTIRILADI
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tomonidan xalqaro sertifikatlarni C1 darajaga tenglashtirilganligini tan olinishi Ingliz tili bo‘yicha malaka va ko‘nikmalarni baholashga yo‘naltirilgan (1) Teaching Knowledge Test (TKT); (2) Teaching English for Speakers of the languages – TESOL (bu sertifikat turida quyidagilar
Read MoreMAKTAB TA’LIMINI RIVOJLANTIRISH BO‘YICHA USTUVOR VAZIFALAR BELGILANDI
Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida 28-yanvar kuni maktab ta’limini rivojlantirish masalalari bo‘yicha videoselektor yig‘ilishi o‘tkazildi. Mamlakat kelajagi, barcha sohalar va loyihalar muvaffaqiyati bilimli insonlarga bog‘liq. Shu bois oxirgi to‘rt yilda ta’lim sifatini yaxshilash, o‘qituvchilar mavqeini yuksaltirish bo‘yicha ko‘p ishlar qilindi. Endi
Read MoreBERLIN SHAHRIDA BO’LIB O’TADIGAN «BERLIN ENERGY TRANSITION DIALOGUE» FORUMIDA ISHTIROK ETING
Jurnalist va blogerlarga «Berlin Energy Transition Dialogue»da qatnashish uchun stipendiya. 29.-30.03.2022 da Germaniya TIV tomonidan tashkillashtirilayotgan va Berlin shahrida bo’lib o’tadigan nufuzli forum qoshidagi dasturda qatnashish niyatingiz bo’lsa, fellows.energydialogue.berlin sahifasida ro’yxatdan o’ting. Dastur tili: ingliz tili Hujjat topshirishning oxirgi muddati:
Read MoreSHAVKAT MIRZIYOYEV: HAMMA ISLOHOTLARNI, HAMMA HARAKATLARNI JAMIYAT BILAN BIRGA QILAMIZ
Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida 26 yanvar kuni O‘zbekistonning 2022-2026 yillarga mo‘ljallangan taraqqiyot strategiyasini belgilash hamda uni joriy yilda amalga oshirish masalalari muhokamasi yuzasidan videoselektor yig‘ilishi o‘tkazildi. Bugun 35 milliondan ziyod ko‘pmillatli xalqimiz rivojlangan davlatlarga xos hayot darajasiga erishish, adolatli, erkin
Read MoreGERMANIYANING TOSHKENTDAGI ELCHIXONASI O‘ZBEKISTONDAGI LOYIHALARNI QO‘LLAB-QUVVATLASHNI DAVOM ETADI
Kichik loyihalar 2022 Germaniyaning O‘zbekistondagi elchixonasi yil davomida O‘zbekistondagi kichikroq miqyosdagi loyihalarni qo‘llab-quvvatlash va ular yordamida mavjud muammoli va qiyin vaziyatlarni bartaraf etishni ko‘zlaydi. Yordam moddiy tovarlar yoki qisqa muddatli ta’lim shaklida bo’lishi rejalashtirilgan. Birlashgan Millatlar Tashkilotining 2030-yilgacha kun tartibiga kiritilgan „Barqaror Rivojlanish Maqsadlari“
Read More“mGovAward”: $100 000 MIQDORIDAGI MUKOFOT PULI TANLOVIGA ROʻYXATDAN OʻTISH DAVOM ETMOQDA!
Respublika bo‘ylab davlat xizmatlari sohasida mobil ilovalarni dasturlash bo‘yicha keng ko‘lamli “mGovAward” tanlovi o‘tkazilmoqda. Tanlov tashkilotchilari: IT Park, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi, Birlashgan Arab Amirliklari hukumati, Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi. Tanlovda O‘zbekistonning barcha hududlaridan oliy o‘quv yurtlari
Read More‘2022 MOUNTAIN PHOTO ESSAY’ FOTO TANLOVI E’LON QILINADI
Tog’ fotosuratlar tanlovi Banff (Kanada) san’at va ijod markazidagi «Tog’ madaniyati: dasturidir. Sarguzasht, yovvoyi tabiat, sport, atrof-muhit yoki tarix bo’ladimi, tog’lar bilan bog’liq hikoyalarni aks ettiruvchi foto tanlovi e’lon qilinadi. Tanlov formati. Eng sodda qilib aytganda, foto tanlovni ta’rifi –
Read MoreRUS TILI FANI O‘QITUVCHILARIGA 50 FOIZ USTAMA HAQ TO‘LANADI
19 yanvarda Vazirlar Mahkamasining «Xorijiy tillarni o‘rganishni takomillashtirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida» gi qarori qabul qilindi. Qarorga asosan, xalqaro darajada tan olingan sertifikatga ega rus tili fani o‘qituvchilariga oylikka qo‘shimcha ustama haq to‘lab beriladi. 2022 yil 1 fevraldan boshlab ta’lim tili

SIGN UP FOR THE STUDY UK UNIVERSITY FAIR NOW
Sign up for the Study UK: Meet UK Universities Online event and get 79 Euros worth of exclusive offer on IELTS Coach pack! To benefit from this offer, you just need to register to the event and purchase IELTS test
Read MoreUNEXPLORED UZBEKISTAN BY SOPHIE IBBOTSON, UZBEKISTAN TOURISM AMBASSADOR TO THE UK
Uzbekistan is surely an intriguing place to visit, famous for its Silk Route cities of Bukhara, Khiva, and Samarkand. It is double the size of the United Kingdom, and boasts of ancient history and rich cultural heritage. As Central Asia’s
Read MoreIDENTIFIED PRIORITIES FOR THE DEVELOPMENT OF SCHOOL EDUCATION
On January 28, President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev chaired an online meeting on the development of school education. The head of our state stressed that the development of schools is a priority. It was emphasized that improving the performance of
Read MoreCALL FOR APPLICATION FOR THE BETD MEDIA FELLOWSHIP 2022
The BETD Media Fellowship is an official Side Event of the Berlin Energy Transition Dialogue (energydialogue.berlin), a high-level conference on the energy transition, taking place on 29-30 March Reporting on and raising awareness about the international energy transition, renewable energies
Read MoreTHE NEW UZBEKISTAN DEVELOPMENT STRATEGY | SHAVKAT MIRZIYOYEV CHAIRS A MEETING
On January 26, President Shavkat Mirziyoyev chaired a videoconference to discuss the New Uzbekistan Development Strategy for 2022-2026 and its implementation this year. Uzbekistan’s 35 million multinational people live with the great goal of achieving a standard of living corresponding
Read More50 BEST DESTINATIONS TO SPEND YOUR POINTS IN 2022 | FORBES ADVISOR
Forbes included Uzbekistan in the list of the 50 best tourist destinations in 2022 “Uzbekistan Uzbekistan’s impressive infrastructure will have you travel from Tashkent, the capital of Uzbekistan, to Samarkand, Bukhara and Khiva—stops on the Great Silk Road—with ease. Each
Read MoreTHE 2022 BANFF MOUNTAIN PHOTO ESSAY COMPETITION IS NOW OPEN
Banff Centre Mountain Film and Book Festival | Photo Essay Competition The Mountain Photo Essay Competition is a program of Mountain Culture at Banff Centre for Arts and Creativity. Wepromote understanding and appreciation of the world’s mountain places by creating
Read MoreIN UZBEKISTAN RUSSIAN LANGUAGE TEACHERS WILL RECEIVE A 50% SUPPLEMENT
Starting February 1, 2022, Russian language teachers with a national or equivalent certificate recognized internationally at least C1 or higher and working in non-Russian-speaking educational institutions (classes) will be paid a salary supplement of 50 per cent. This is about
Read MoreERASMUS MUNDUS SCHOLARSHIPS 2022 | FULLY FUNDED STUDY IN EUROPE
Applications for Erasmus Mundus Scholarships 2022-2033 are now open for international students. A wonderful opportunity to pursue your Master’s and PhD programs in Different European Universities in different countries. Erasmus Mundus Scholarship is fully funded, and the Scholarship would cover
Read MoreAMAZING FACTS ABOUT BABUR’S LIFE
The biography of Zahiriddin Babur (1483-1530) is very interesting. For his 47 years, this talented man has left a colossal trace on history and literature. Interesting facts about life and creativity are presented in the article. Babur – a “Tiger”