“MIRZO ULUG‘BEK VORISLARI” RESPUBLIKA TANLOVIGA RO‘YXATDAN O‘TISH DAVOM ETMOQDA
Iste’dodli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash “Ulug‘bek” jamg‘armasi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda tegishli davlat organlari hamkorligida respublikamizdagi iqtidorli yoshlarni kashf qilish uchun “Mirzo Ulug‘bek vorislari” respublika tanlovi e’lon qilindi. Tanlov 16-25 yoshgacha bo‘lgan yoshlar o‘rtasida 3 bosqichda tashkil etiladi va
Read MoreQO’SHMA TA’LIM DASTURI TALABALARI MOSKVADA
O’zbekiston davlat jahon tillari universitetining Moskva shahrida bo‘lib turgan Qo’shma ta’lim dasturi talabalari hamda bo‘lim boshlig‘i N.Abdullayeva Moskva shahrining VDNX (Выставка достижений народного хозяйства) markaziga O‘zbekiston pavilionining boy tarixi va milliy madaniy merosi bilan tanishishdi. Ma’lumot uchun, VDNX markazi hududida
Read More«KOICA» TASHKILOTI NAVBATDAGI TA’LIM DASTURINI E’LON QILDI
Janubiy Koreyaning KOICA stipendiyalari davlat xizmatchilari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, magistratura (2 yil) va doktoranturada (3 yil) Koreyaning yetakchi universitetlarida ta’lim olish imkoniyatini taqdim etadi. Barcha xarajatlar dastur tomonidan qoplaydi. Muddati: 19-fevral 2024 yil. Batafsil ma’lumot.
Read MoreBRUKLIN SHAHRIDAGI O’ZBEK-AMERIKA VATANDOSHLAR JAMIYATIDA UCHRASHUV BO’LIB O’TDI
«Xorijiy tillarda so’zlashuvchilar uchun o’zbek tilini intensiv o’rgatuvchi multimedia mahsulotlari» amaliy loyihasi rahbari Madjidova Ra’no Urishevna boshchiligidagi O’zDJTU delegatsiyasi AQSHning Bruklin shahridagi O’zbek-Amerika Vatandoshlar jamiyati rahbari Abdumalik Ahmedov bilan uchrashdi. Tashrif davomida mas’ullar tomonidan Amerikada istiqomat qilib kelayotgan vatandoshlarimiz farzandlarini
Read MoreBANGLADESH ELCHISI BILAN HAMKORLIK MASALALARI MUHOKAMA QILINDI
Toshkent davlat sharqshunoslik universitetiga Bangladeshning O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor elchisi tashrif buyurdi. 2024-yil 29-yanvar kuni Toshkent davlat sharqshunoslik universitetiga Bangladeshning O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor elchisi Muhammad Monirul Islom tashrif buyurdi. Tashrif chog’ida ikki tomonlama hamkorlik masalalari va istiqboldagi
Read MoreO’ZDJTU O’QITUVCHISI ‘JASSO’ QOSHIDAGI YAPON TILINI O‘QITISH MARKAZIDA DARS OLIB BORDI
O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti Sharq filologiyasi fakulteti, Yapon filologiyasi kafedrasi dotsenti Ibragimova Malika Musayevna 2024-yil 20-yanvardan 27-yanvarga qadar Yaponiyaning JASSO (Japan Student Services Organization) tashkiloti qoshidagi Yapon tilini o‘qitish markazida ma’ruza o‘qish va yapon tilidan dars o‘tish maqsadida Yaponiyada
Read MoreHAMIDULLA AKBAROVNING KITOBLARI TAQDIMOTI BO‘LIB O‘TDI
O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasida filologiya fanlari doktori, professor, uyushma a’zosi Hamidulla Akbarovning “Zamonalarni ilg‘ayman yuritganda qalam”, “Chopqir kunlar, nash’ali lahzalar”, “Zolotoe sechenie jiznedeyatel’nosti” nomli kitoblari taqdimoti bo‘lib o‘tdi. Tadbirni uyushma raisining birinchi o‘rinbosari Salim Ashurov olib bordi. Unda professorlar Dilbar G‘ulomova,
Read MoreFRANCE EXCELLENCE 2024-2025 » GRANTI UCHUN TANLOV BOSHLANDI!
«France Excellence 2024-2025″ granti uchun tanlov boshlandi! Fransiyada magistraturada ta’lim olishni istagan talabalar o’qishlarini moliyalashtirish uchun «France Excellence» (sobiq BGF) grantiga da’vogarlik qilishlari mumkin. Grant haqida batafsil ma’lumot.
Read More«TEKNOFEST 2024» TANLOVIGA ARIZALAR QABULI DAVOM ETMOQDA!
2018-yildan beri 🇹🇷 Turkiya Respublikasida o’tkazilayotgan «Teknofest Aviatsiya, Koinot va Texnologiya Festivali» texnologiya sohasidagi eng yirik musobaqalardan biridir. Bu yilgi festivalda 46 ta asosiy va 117 ta quyi kategoriyada musobaqalar bo‘lib o‘tadi. Simsiz aloqa, blokcheyn, havo mudofaasi, moliyaviy texnologiyalar shular
Read More“YAPONIYA-O‘ZBЕKISTON” JAMIYATIGA ASOS SOLINGANLIGINING 25 YILLI NISHONLANDI
Tokio shahrida “Yaponiya-O‘zbekiston” jamiyatiga asos solinganligining 25 yilligiga bag‘ishlangan madaniy-ma’rifiy tadbir tashkil qilindi. Tadbirda O‘zbekistonning Yaponiyadagi elchisi Muhsinxo‘ja Abdurahmonov ham ishtirok etib, Jamiyat a’zolarining yapon jamoatchiligini O‘zbekiston tarixi, an’analari va boy madaniyati bilan yaqindan tanishtirishga qaratilgan ko‘p yillik ezgu faoliyati

REGISTRATION FOR THE REPUBLICAN CONTEST “HEIRS OF MIRZO ULUGBEK” CONTINUES
The Ulugbek Foundation for the Support of Talented Youth, together with the Ministry of Higher Education, Science and Innovation and relevant government agencies, announces the republican competition “Heirs of Mirzo Ulugbek” to identify talented youth of the Republic. The competition
Read MoreSTUDENTS OF THE JOINT EDUCATIONAL PROGRAM VISITED ‘VDNH’ IN MOSCOW
Students of the Joint Educational Program and the Head of the Department N. Abdullayeva of Uzbekistan State World Languages University visited the VDNH (Exhibition of Achievements of the National Economy) in Moscow, in particular the pavilion of Uzbekistan, to get
Read MoreTHE KOREA INTERNATIONAL COOPERATION AGENCY (KOICA) ANNOUNCES RECRUITMENT FOR EDUCATIONAL PROGRAMS
South Korean scholarships from KOICA are designed for government employees and offer the opportunity to study for a master’s degree (2 years) and doctoral studies (3 years) at leading Korean universities. All expenses are covered by the program. The deadline
Read MoreA MEETING WAS HELD AT THE UZBEK-AMERICAN SOCIETY OF COMPATRIOTS IN BROOKLYN
On January 24, 2024, the delegation from UzSWLU led by Ra’no Madjidova, the project manager of “Intensive multimedia products for teaching Uzbek to speakers of foreign languages”, met with Abdumalik Ahmedov, the head of the Uzbek-American Compatriots Association in Brooklyn, USA.
Read MoreISSUES OF COOPERATION WITH THE AMBASSADOR OF THE PEOPLE’S REPUBLIC OF BANGLADESH WERE DISCUSSED
On January 29, 2024, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Bangladesh to the Republic of Uzbekistan, Muhammad Monirul Islam visited Tashkent State University of Oriental Studies. During the visit, there were discussed issues of bilateral cooperation and plans for the
Read MorePROF FROM UZBEKISTAN HELD CLASSES AT ‘JASSO’ JAPANESE LANGUAGE LEARNING CENTER
Malika Ibragimova, Associate Professor of the Department of Japanese Philology at the Faculty of Oriental Philology of Uzbekistan State World Languages University made a working trip to Japan from January 20 to 27, 2024 to give lectures and conduct lessons
Read MoreTHE CALL FOR ‘FRANCE EXCELLENCE 2024-2025’ IS NOW OPEN!
Students wishing to continue their Master’s Degree can apply for a France Excellence scholarship programme (formerly BGF) to finance their studies in France. Candidates can download a document (in French and English) with useful information on the conditions for applying
Read MoreTHE ACCEPTANCE OF APPLICATIONS FOR THE ‘TECHNOFEST 2024’ CONTEST CONTINUES!
The Teknofest 2024 in Aviation, Space and Technology Festival, which has been held in the Republic of Turkey since 2018, is one of the largest technology competitions. This year, the festival will host competitions in 46 main and 117 subcategories.
Read MoreUZBEKISTAN AND CHINA WILL STRENGTHEN COOPERATION IN THE FIELD OF SCIENCE
Within the framework of the Uzbek-Chinese educational forum, First Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation K. Karimov met with Deputy Minister of Science and Technology of China Chjan Yuydun. During the negotiations, the parties discussed the work done
Read MoreHUAWEI WILL INCREASE THE NUMBER OF ICT ACADEMIES IN THE UNIVERSITIES OF UZBEKISTAN
The First Deputy Minister of Higher Education of the Republic of Uzbekistan K. Karimov visited the head office and exhibition center of Huawei in Beijing and met with the General Director of Huawei Uzbekistan Chen Jiakai. The parties discussed the