Bugun, 30 aprel kuni Andijon davlat chet tillari institutida II an’anaviy Yoshlar akademiyasi forumiga start berildi. Erta tongdan forum ishtirokchilari tantanali kutib olindi va institutda tashkil qilingan ko’ngilli yoshlardan tuzilgan gidlar xizmati yordamida mehmonlar institut bilan to’liq tanishib chiqdilar. Bundan
Read MoreTADBIRKORLIK VA STRATEGIYA BO’YICHA SEMINARDA ISTIROK ETING
Toshkentdagi Amerika markazi sizni tadbirkorlik va strategiya haqida ko’proq bilish uchun Even Kass seminariga taklif qiladi. Sana: 1-May, ChorshanbaVaqt: 12: 00 Manzil: AQShning Toshkentdagi elchixonasi, Moyqo’rg’on ko’chasi, 3-uy. Toshkent shahri, Yunusobod tumani, 5-blok Ro’yxatdan o’tish uchun havolaga o’ting. *** Eslatma:–
Read More«FRANSUZ TILI DARSLARIDA – MUSIQA» | MAHORAT DARSI
Toshkent Fransuz Alyansida maktab va oliy o‘quv yurtlaridagi fransuz tili o‘qituvchilari uchun fransuz xonandasi Iris Munoz bilan “Fransuz tili darslarida – musiqa” mahorat darsini o‘tkazadi. Shu munosabat bilan Toshkent Fransuz Alyansi barchani ushbu mahorat darsiga taklif etadi. Sana: 2024 yil
Read MoreBIRINCHI O‘ZBEKISTON-BELARUS PROFESSIONAL TAʼLIM FORUMI BO’LIB O’TMOQDA
Belarus Respublikasi poytaxti Minsk shahrida akademik M.S.Visotskiy nomli Minsk davlat avtomexanika kollejida bo‘lib o‘tgan Forumning seksiya yig‘ilishida yurtimizning turli hududlaridagi 14 ta professional ta’lim muassasalarining direktorlari hamda ularning Belarusdagi hamkorlari, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Professional ta’limni rivojlantirish
Read MoreMALAYZIYANING INTI UNIVERSITETI BILAN ANGLASHUV MEMORANDUMI IMZOLANDI
2024- yilninig 29- aprel kuni Toshkent davlat sharqshunoslik universitetiga Malayziyaning INTI universiteti rektori professor Jozef Li rahbarligidagi delegatsiya tashrif buyurdi. Uchrashuv davomida ikki tomonlama hamkorlik masalalari va istiqboldagi rejalar muhokama qilindi. Muzokaralar natijasida TDSHU va INTI universiteti o‘rtasida anglashuv memorandumi
Read MoreXALQARO KITOB KUNIGA BAGʻISHLANGAN TADBIR BOʻLIB OʻTDI
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti va Birlashgan Arab Amirliklarining Oʻzbekistondagi elchixonasi ishtirokida “Xalqaro kitob kuni”ga bagʻishlangan tadbir boʻlib oʻtdi. Tadbirni OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov ochib berdi. Shundan soʻng, BAAning Oʻzbekistondagi elchixonasining iqtisodiy, siyosiy va ommaviy axborot vositalari boʻlimi boshligʻi Mohamed
Read MoreUDMURTIYA DAVLAT UNIVERSITETI NAMDCHTI BILAN HAMKORLIK ALOQALARINI TAKOMILLASHTIRISH TAKLIFINI BILDIRDI
Rus tili taʼlim yoʻnalishida tahsil olayotgan talabalarning salohiyatini yanada oshirish hamda amaliyotlar almashinuvini davomli yoʻlga qoʻyish taklifi bilan Udmurtiya Davlat universiteti qoshidagi Xorijiy taʼlim markazi direktori Y.S.Goronova va markaz mutaxassisi M.D.Borisova Isʼhoqxon Ibrat nomidagi Namangan davlat chet tillari institutiga tashrif
Read MoreO‘ZBEKISTON DAVLAT JAHON TILLARI UNIVERSITETI QAYTA TAYYORLOV KURSLARINI TASHKIL EMOQDA
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti qayta tayyorlov kurslari tashkil etilishini ma’lum qiladi. Talabgorlar quyidagi yoʻnalishlar boʻyicha kurslarda tahsil olishlari mumkin: 🔹 Chet tili o‘qituvchilarini qayta tayyorlash bo‘yicha: 🔹 Rus tili bo‘yicha qayta tayyorlov kurslari 5 oylik (720 soat); Mazkur kurslar
Read MorePEDAGOGIKA VA XORIJIY TILLAR TILSHUNOSLARINING XALQARO ANJUMAN BO’LIB O’TDI
Chirchiq davlat pedagogika universitetida 23-24-aprel kunlari Chirchiq davlat pedagogika universitetida «Zamonaviy filologiya va lingvodidaktikaning dolzarb masalalari» mavzusida Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi. Ushbu Xalqaro anjuman ishida Germaniya va mamlakatimizni pedagogika va xorijiy tillar ta’limi oliy o‘quv yurtlaridan 60 ga yaqin
Read MoreADIBLAR XIYOBONIDA “MILLIY QADRIYATLAR SAYLI” O’TKAZILMOQDA
Adiblar xiyobonida “Milliy qadriyatlar sayli”ning ochilish marosimi bo’lib o’tdi. Tadbirni Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo‘ng‘irotboy Sharipov kirish so‘zi bilan ochib berdi. Shuningdek, Q.Sharipov oliy ta’lim muassasalari tomonidan tashkil etilgan hududlarning milliy urf-odat va qadriyatlari ko‘rgazmalari, qisqa konsert dasturlarini

В АНДИЖАНСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ ИНСТИТУТЕ ИНОСТРАННЫХ ЯЗЫКОВ СТАРТОВАЛ II ФОРУМ АКАДЕМИИ МОЛОДЕЖИ
Сегодня, 30 апреля, в Андижанском государственном институте иностранных языков стартовал II Форум Академии молодежи. С самого раннего утра участников форума торжественно встретили гиды, созданной из команды добровольцев-молодежи института. Кроме того, благодаря выставкам и стендам, организованным кафедрами, гости получили получили общие
Read MoreПРИМИ УЧАСТИЕ НА СЕМИНАРЕ С ЭВРЕНОМ КИССОМ ПО ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВУ И СТРАТЕГИИ
Американский центр в Ташкенте приглашает вас присоединиться к семинару Эврена Касса, чтобы узнать больше о предпринимательстве и стратегии. Дата: Среда, 1 маяВремя: 12:00 Адрес: Посольство США в Ташкенте, ул. Мойгоргон, 3, 5-й квартал, Юнусабадский район, Ташкент Пройдите по ссылке, чтобы
Read MoreМАСТЕР-КЛАСС «НА УРОКАХ ФРАНЦУЗСКОГО ЯЗЫКА — МУЗЫКА»
Во Французском Альянсе Ташкента пройдет мастер-класс «На уроках французского языка — музыка» для учителей французского языка школ и вузов с французской певицей, культурным предпринимателем Ирис Мунос. В связи с этим Французский Альянс Ташкента приглашает вас на данный мастер-класс, который состоится
Read MoreПРОХОДИТ ПЕРВЫЙ УЗБЕКСКО-БЕЛОРУССКИЙ ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЙ ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫЙ ФОРУМ
На секционном заседании Форума, которое состоялось в Минском государственном автомеханическом колледже имени Высоцкого приняли участие директора 14 профессиональных образовательных учреждений регионов нашей страны и их партнеры в Беларуси, представители Института развития профессионального образования при Министерстве высшего образования, науки и инноваций,
Read MoreПОДПИСАН МЕМОРАНДУМ О ВЗАИМОПОНИМАНИИ С МАЛАЗИЙСКИМ УНИВЕРСИТЕТОМ ИНТИ
29 апреля 2024 года Ташкентский государственный университет востоковедения посетила делегация Малайзии во главе с ректором университета Инти профессором Джозефом Ли. В ходе встречи были обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества и планы на будущее. В результате переговоров между ТГУВ и Университетом Инти
Read MoreСОСТОЯЛОСЬ МЕРОПРИЯТИЕ, ПОСВЯЩЕННОЕ МЕЖДУНАРОДНОМУ ДНЮ КНИГИ
Узбекский государственный университет мировых языков при содействии посольства Объединенных Арабских Эмиратов в Узбекистане организовали мероприятие, посвященное Международному дню книги. Мероприятие открыл ректор УзГУМЯ И. Тухтасинов. После этого Мохамед Альзахери, начальник отдела экономики, политики и средств массовой информации посольства ОАЭ в
Read MoreУДМУРТСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ ВЫСТУПИЛ С ПРЕДЛОЖЕНИЕМ РАСШИРЕНИЯ СОТРУДНИЧЕСТВА С НАМГИИЯ
Директор Центра зарубежного образования при Удмуртском государственном университете С.Горонова и специалист центра М.Борисова посетили Наманганский государственный институт иностранных языков. Гости вышли с предложением еще больше повысить потенциал студентов, обучающихся по образовательному направлению «Русский язык» и обмен опытом. В ходе визита
Read MoreУЗБЕКСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ МИРОВЫХ ЯЗЫКОВ ОРГАНИЗУЕТ КУРСЫ ПЕРЕПОДГОТОВКИ
Узбекский государственный университет мировых языков объявляет об организации курсов переподготовки. Желающие могут пройти курсы по следующим направлениям: ♦ По переподготовке учителей иностранных языков: ♦ Курсы переподготовки по русскому языку 5 месяцев (720 часов); Эти курсы предназначены для выпускников вузов и
Read MoreОБСУЖДЕНЫ АКТУАЛЬНЫЕ ВОПРОСЫ СОВРЕМЕННОЙ ФИЛОЛОГИИ И ЛИНГВОДИДАКТИКИ
В Чирчикском государственном педагогическом университете прошла международная научно-практическая конференция «Актуальные вопросы современной филологии и лингводидактики». В работе данной международной конференции приняли участие около 60 ученых-лингвистов, около 150 молодых преподавателей, будущих ученых-исследователей и более 650 студентов высших учебных заведений направления педагогики
Read MoreНА АЛЛЕЕ ПИСАТЕЛЕЙ ПРОХОДИТ “ПРАЗДНИК НАЦИОНАЛЬНЫХ ЦЕННОСТЕЙ”
На Аллее писателей в Ташкенте проходит церемония открытия фестиваля Национальных ценностей. Мероприятие открыл министр высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан Кунгиротбой Шарипов с вступительным словом. Также К.Шарипов осмотрел выставки национальных традиций и ценностей регионов нашей страны, организованные высшими учебными