“MIRZO ULUG‘BEK VORISLARI” RESPUBLIKA TANLOVIGA RO‘YXATDAN O‘TISH BOSHLANDI
“Mirzo Ulug‘bek vorislari” respublika tanloviga ro‘yxatdan o‘tish joriy yilning 10-yanvaridan boshlandi. Iste’dodli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash “Ulug‘bek” jamg‘armasi, Oliy ta’lim, fan va
YILNING XALQARO TALABASI MUKOFOTI – O‘ZBEKISTONDA ILK BOR TASHKIL ETILMOQDA!
Ushbu mukofot xorijda tahsil olayotgan, bilim va salohiyati bilan ajralib turgan, yetakchilik qobiliyatini namoyon etib, jamiyat hayotida faol ishtirok etayotgan
“HOKIM SOVRINI” OLIMPIADASIDA ISHTIROK ETIB, XORIJIY STAJIROVKANI QO’LGA KIRITING!
Barcha umumtaʼlim maktablari, akademik litsey, texnikumlarning matematika hamda fizika fani o‘qituvchilarini Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi olimpiadada ishtirok etishga
“CHEGARASIZ G‘OYALAR” SHIORI OSTIDAGI INNOVATSION HAFTALIK SIZNI KUTMOQDA!
Mamlakatimizning ilm-fan va innovatsion faoliyat sohasidagi natijalarini o‘z ko‘zingiz bilan ko‘rishni istaysizmi? Unda sizni 9-11-oktabr kunlari CAEx ko‘rgazmalar zalida “Chegarasiz
TURIZM YO‘NALISHIDAGI TEXNIKUM O‘QUVCHILARI GERMANIYADA AMALIYOT O‘TASH IMKONIYATIGA EGA BO‘LISHDI
Oʻzbekistonda ilk bor turizm yo‘nalishidagi texnikum o‘quvchilari xorijda amaliyot o‘tash imkoniyatiga ega bo‘lishdi. Jumladan, Toshkent shahri, Buxoro va Xorazm viloyatlaridagi
“XITOY TILI KO’PRIGI” TANLOVINING TAQDIRLASH MAROSIMI BO’LIB O’TDI
Toshkent davlat sharqshunoslik universitetining Konfutsiy instituti binosida Xitoyning O‘zbekistondagi Elchixonasi tomonidan tashkil etilgan “Xitoy tili ko’prigi”tanlovining taqdirlash marosimi bo’lib o’tdi.