KOREYADA “OʻZBEK TILI” DARSLIGI CHOP ETILDI
Hankuk chet tillar universiteti (Koreya)da TDSHU rektori Gulchehra Rixsiyeva, Hankuk universiteti professorlari Аziza Mashrabbekova hamda Lee Jieon bilan hamkorlikda tayyorlangan “O’zbek tili. Standart darslik. B1 daraja” kitobi nashr etildi. Mazkur darslik koreys talabalari uchun tayyorlangan bo’lib, xorijliklar uchun o’zbek tilini
Read MoreTRACE INVESTIGATIVE REPORTING FELLOWSHIP STIPENDIYA DASTURI
Dastur Kolumbiya shahridagi Missuri universiteti jurnalistika maktabida uch haftalik seminar va treningdan boshlanadi. Mavzular – etika, yozish, tahrirlash, multimedia, tergov va ma’lumotlar jurnalistikasini o’z ichiga oladi. Shundan so’ng, stipendiyalar besh oyni Qo’shma Shtatlardagi bir yoki bir nechta yirik taxririyatlarda o’tkazadilar
Read MoreERASMUS+ XALQARO KREDIT MOBILLIK | MAQOLALAR QABULI DAVOM ETMOQDA
Oliy taʼlimni isloh qilish boʻyicha Milliy ekspertlar jamoasi (HERE) va Erasmus+ dasturining Oʻzbekistondagi Milliy vakolatxonasi sizni “TAʼLIM VA TADQIQOTLAR SIFATINI OSHIRISHDA XALQARO KREDIT MOBILLIKNI OʻRNI” nomli 6-Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasida ishtirok etishga taklif qiladi. Konferensiyaning asosiy yo‘nalishlari quyidagilardan iborat: Evropa universitetlarida
Read MoreERON ISLOM RESPUBLIKASINING 30-YIL KITOBI UCHUN JAHON MUKOFOTI
Barcha olim, yozuvchi, tarjimonlar va nashriyotlar islomshunislik yoki eronshunoslik yo’nalishlari bo’yicha 2021-yilda istalgan tilda nashr etilgan kitoblar bilan ushbu tanlovda qatnashishlari mumkin. Arizalar onlayn tarzda elektron pochta manziliga yuboriladi: bookaward@ketab.ir Muddati: 2022-yil 22oktabr. Batafsil ma’lumot, shartlar va zarur hujjatlar ro‘yxati
Read MoreGERMANIYA BUNDESTAGIDA AMALIYOT O‘TASH | IPS STIPENDIYASI
Germaniya Bundestagida amaliyot o‘tashni, hamda Germaniya parlamenti ish jarayonida bevosita qatnashishni xohlaysizmi? 30 yoshga to’lmadingizmi? Unda IPS stipendiyasiga topshirishga shoshiling! Hujjatlar 31.07.2022 gacha qabul qilinadi.Manzil: botschaftswettbewerb@gmail.comyoki info@taschkent.diplo.de Batafsil ma’lumot havolada.
Read MoreENGLISH SCORE – MASOFADAN TURIB AMALGA OSHIRILISHI MUMKIN BO‘LGAN TEZ VA ANIQ TEST USULI
English Score – bu masofadan turib amalga oshirilishi mumkin bo‘lgan tez va aniq test usuli. U atigi 40 daqiqa ichida xodimlaringizning tilni bilish darajasini baholashga yordam beradi va testdan muvaffaqiyatli o‘tgandan so‘ng sertifikat beriladi. English Score sizga quyidagilarda yordam beradi:
Read MoreBUGUN, 13-IYUL KUNI SOAT 11:15 DA XALQARO PRESS-KLUBNING NAVBATDAGI SESSIYASI BO‘LIB O‘TADI
Bugun, 13-iyul kuni soat 11:15 da Xalqaro press-klubning navbatdagi sessiyasi bo‘lib o‘tadi. Press-klubning mazkur sessiyasi 2022-2023-o‘quv yili uchun oliy ta’lim muassasalariga qabul jarayoniga bag‘ishlanadi. Ishtirokchilar: 🎙 Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining birinchi o‘rinbosari Komiljon Karimov;🎙 Davlat test markazi direktori
Read MoreO‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTINING O‘ZBEKISTON XALQIGA QURBON HAYITI TABRIGI
Muhtaram vatandoshlar! Mana shu fayzli damlarda Yer yuzidagi jami musulmon ummati qatori qalbi shukuhga to‘lib turgan siz, azizlarni – nuroniy otaxon va onaxonlarimizni, qadrli aka-uka va opa-singillarimizni, navqiron yoshlarimizni, iymon-e’tiqodli xalqimizni ulug‘ ayyom – Qurbon hayiti bilan chin qalbimdan samimiy
Read MoreBEPUL IELTS VEBINARLAR VA STUDY PACK TAYYORLOV DASTURI
IELTS imtihoniga tayyorlanish uchun bepul vebinari va Study Pack toʻplamiga ro`yxatdan o`ting. Bepul onlayn materiallarimiz bilan kerakli IELTS ballini oling. Bizning Study Pack tayyorgarlik dasturimizga a’zo bo’ling va siz vebinarlarga, bepul amaliy mashg’ulotlarga, onlayn platformalarga va sinov testlarga kirish imkoniyatiga
Read MoreFRANSIYA OLIYGOHLARIDA TA`LIM OLING!
Onlayn hujjat topshirish uchun kerakli linklar! Onlayn hujjat topshirish platformasi Barcha nomzodlar uchun (birinchi darajali hujjatlar) Bakalavriat bo`yicha Magistratura bo`yicha Doktorantura bo`yicha Batafsil ma’lumot: “El-yurt umidi” Foundation

The coursebook “O’zbek tili” (Uzbek language) was prepared in cooperation with Hankuk University of Foreign Languages (Korea) with the rector of TSUOS Gulchekhra Rikhsiyeva, professors of the Hankuk University Aziza Mashrabbekova and Lee Jieon. This coursebook is prepared for Korean
ALFRED FRIENDLY PRESS PARTNERS FELLOWSHIP 2023
Alfred Friendly Press Partners Fellowship Opportunities General Fellowship  Early-career professional journalists from developing countries with proficiency in English can apply for a six-month fellowship. Alfred Friendly provides fellows with basic and advanced hands-on instruction at the Missouri School of Journalism
CALL FOR PAPERS | ERASMUS + INTERNATIONAL CREDIT MOBILITY
The National team of Higher Education Reform Experts (HEREs) and the National Erasmus+ Office in Uzbekistan invite you to take part in the 6th Republican Scientific and Practical Conference: “ROLE OF INTERNATIONAL CREDIT MOBILITY IN IMPROVING THE QUALITY OF EDUCATION
THE 30TH I.R. IRAN’S WORLD BOOK AWARD CALL FOR BOOK
Scientists, writers, translators and publishers can participate in this competition with books published in any language in 2021 in the fields of Islamic studies or Iranian studies. Applications are sent online to the e-mail address: bookaward@ketab.ir Deadline: October 22, 2022.
INTERNATIONAL PARLIAMENTARY SCHOLARSHIP OF THE GERMAN BUNDESTAG (IPS) 2022
Would you like to use the International Parliamentary Scholarship of the Bundestag (IPS) to follow the processes in the German Bundestag for five months, three of which work in an office for a member of parliament? The International Parliament Scholarship
ENGLISH SCORE – AN AFFORDABLE AND ACCESSIBLE ENGLISH TEST
Prepare employees for the global workplace. It will help you assess the level of knowledge of the language of your employees in just 40 minutes, and after successfully passing the test, a certificate is issued. Screen the English proficiency of
TODAY, JULY 13, AT 11:15 AM THE REGULAR MEETING OF THE INTERNATIONAL PRESS CLUB WILL BE HELD
This meeting of the Press Club is dedicated to admission to higher education institutions for the 2022-2023 academic year. Members: Komiljon Karimov, First Deputy Minister of Higher and Secondary Specialized Education; Director of the State Testing Center Majid Karimov; Hilola
THE CONGRATULATION MESSAGE BY THE PRESIDENT SHAVKAT MIRZIYOYEV TO THE PEOPLE OF UZBEKISTAN ON QURBAN HAYIT– EID AL-ADHA
Distinguished compatriots! I sincerely congratulate you, respected fathers and mothers, dear brothers and sisters, our youth, and all our people on the great holiday of Qurban Hayit (‘Eid al-Adha’), which we celebrate with great joy together with the entire Muslim
FREE IELTS WEBINARS AND THE STUDY PACK
Sign up for our free webinars and the Study Pack to get prepared for your IELTS test. Get the IELTS score you need with our free online materials. Sign up for our free webinars and the Study Pack and you’ll