KOREYADA “OʻZBEK TILI” DARSLIGI CHOP ETILDI
Hankuk chet tillar universiteti (Koreya)da TDSHU rektori Gulchehra Rixsiyeva, Hankuk universiteti professorlari Аziza Mashrabbekova hamda Lee Jieon bilan hamkorlikda tayyorlangan “O’zbek tili. Standart darslik. B1 daraja” kitobi nashr etildi. Mazkur darslik koreys talabalari uchun tayyorlangan bo’lib, xorijliklar uchun o’zbek tilini
Read MoreTRACE INVESTIGATIVE REPORTING FELLOWSHIP STIPENDIYA DASTURI
Dastur Kolumbiya shahridagi Missuri universiteti jurnalistika maktabida uch haftalik seminar va treningdan boshlanadi. Mavzular – etika, yozish, tahrirlash, multimedia, tergov va ma’lumotlar jurnalistikasini o’z ichiga oladi. Shundan so’ng, stipendiyalar besh oyni Qo’shma Shtatlardagi bir yoki bir nechta yirik taxririyatlarda o’tkazadilar
Read MoreERASMUS+ XALQARO KREDIT MOBILLIK | MAQOLALAR QABULI DAVOM ETMOQDA
Oliy taʼlimni isloh qilish boʻyicha Milliy ekspertlar jamoasi (HERE) va Erasmus+ dasturining Oʻzbekistondagi Milliy vakolatxonasi sizni “TAʼLIM VA TADQIQOTLAR SIFATINI OSHIRISHDA XALQARO KREDIT MOBILLIKNI OʻRNI” nomli 6-Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasida ishtirok etishga taklif qiladi. Konferensiyaning asosiy yo‘nalishlari quyidagilardan iborat: Evropa universitetlarida
Read MoreERON ISLOM RESPUBLIKASINING 30-YIL KITOBI UCHUN JAHON MUKOFOTI
Barcha olim, yozuvchi, tarjimonlar va nashriyotlar islomshunislik yoki eronshunoslik yo’nalishlari bo’yicha 2021-yilda istalgan tilda nashr etilgan kitoblar bilan ushbu tanlovda qatnashishlari mumkin. Arizalar onlayn tarzda elektron pochta manziliga yuboriladi: bookaward@ketab.ir Muddati: 2022-yil 22oktabr. Batafsil ma’lumot, shartlar va zarur hujjatlar ro‘yxati
Read MoreGERMANIYA BUNDESTAGIDA AMALIYOT O‘TASH | IPS STIPENDIYASI
Germaniya Bundestagida amaliyot o‘tashni, hamda Germaniya parlamenti ish jarayonida bevosita qatnashishni xohlaysizmi? 30 yoshga to’lmadingizmi? Unda IPS stipendiyasiga topshirishga shoshiling! Hujjatlar 31.07.2022 gacha qabul qilinadi.Manzil: botschaftswettbewerb@gmail.comyoki info@taschkent.diplo.de Batafsil ma’lumot havolada.
Read MoreENGLISH SCORE – MASOFADAN TURIB AMALGA OSHIRILISHI MUMKIN BO‘LGAN TEZ VA ANIQ TEST USULI
English Score – bu masofadan turib amalga oshirilishi mumkin bo‘lgan tez va aniq test usuli. U atigi 40 daqiqa ichida xodimlaringizning tilni bilish darajasini baholashga yordam beradi va testdan muvaffaqiyatli o‘tgandan so‘ng sertifikat beriladi. English Score sizga quyidagilarda yordam beradi:
Read MoreBUGUN, 13-IYUL KUNI SOAT 11:15 DA XALQARO PRESS-KLUBNING NAVBATDAGI SESSIYASI BO‘LIB O‘TADI
Bugun, 13-iyul kuni soat 11:15 da Xalqaro press-klubning navbatdagi sessiyasi bo‘lib o‘tadi. Press-klubning mazkur sessiyasi 2022-2023-o‘quv yili uchun oliy ta’lim muassasalariga qabul jarayoniga bag‘ishlanadi. Ishtirokchilar: 🎙 Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining birinchi o‘rinbosari Komiljon Karimov;🎙 Davlat test markazi direktori
Read MoreO‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTINING O‘ZBEKISTON XALQIGA QURBON HAYITI TABRIGI
Muhtaram vatandoshlar! Mana shu fayzli damlarda Yer yuzidagi jami musulmon ummati qatori qalbi shukuhga to‘lib turgan siz, azizlarni – nuroniy otaxon va onaxonlarimizni, qadrli aka-uka va opa-singillarimizni, navqiron yoshlarimizni, iymon-e’tiqodli xalqimizni ulug‘ ayyom – Qurbon hayiti bilan chin qalbimdan samimiy
Read MoreBEPUL IELTS VEBINARLAR VA STUDY PACK TAYYORLOV DASTURI
IELTS imtihoniga tayyorlanish uchun bepul vebinari va Study Pack toʻplamiga ro`yxatdan o`ting. Bepul onlayn materiallarimiz bilan kerakli IELTS ballini oling. Bizning Study Pack tayyorgarlik dasturimizga a’zo bo’ling va siz vebinarlarga, bepul amaliy mashg’ulotlarga, onlayn platformalarga va sinov testlarga kirish imkoniyatiga
Read MoreFRANSIYA OLIYGOHLARIDA TA`LIM OLING!
Onlayn hujjat topshirish uchun kerakli linklar! Onlayn hujjat topshirish platformasi Barcha nomzodlar uchun (birinchi darajali hujjatlar) Bakalavriat bo`yicha Magistratura bo`yicha Doktorantura bo`yicha Batafsil ma’lumot: “El-yurt umidi” Foundation

В КОРЕЕ ИЗДАН УЧЕБНИК «O’ZBEK TILI» (УЗБЕКСКИЙ ЯЗЫК)
Учебник «O’zbek tili» (Узбекский язык) подготовлен в сотрудничестве с Университетом иностранных языков Ханкук (Корея) с ректором ТГУВ Гульчехрой Рихсиевой, профессорами Университета Ханкук Азизой Машраббековой и Ли Джиён. Этот учебник подготовлен для корейских студентов и предназначен для иностранных студентов, изучающих узбекским
Read MoreСТИПЕНДИАЛЬНАЯ ПРОГРАММА TRACE INVESTIGATIVE REPORTING FELLOWSHIP
Программа начнется с трехнедельного ориентировочного семинара и тренинга в школе журналистики Университета Миссури, в Колумбии, штат Миссури. Темы включают: этику, работу с текстами, редактирование, мультимедийную, расследовательскую и дата-журналистику. После этого стипендиаты проведут пять месяцев в одной или нескольких крупных редакциях
Read MoreЭРАЗМУС + МЕЖДУНАРОДНАЯ КРЕДИТНАЯ МОБИЛЬНОСТЬ | ОБЪЯВЛЕНИЕ О ПРИЕМЕ СТАТЕЙ
Национальная команда экспертов по реформе высшего образования (HERE) и Национальный офис Erasmus+ в Узбекистане приглашают Вас принять участие в 6-й Республиканской научно-практической конференции: «РОЛЬ МЕЖДУНАРОДНОЙ КРЕДИТНОЙ МОБИЛЬНОСТИ В ПОВЫШЕНИИ КАЧЕСТВА ОБРАЗОВАНИЯ И ИССЛЕДОВАНИЙ». Цель конференции – стимулирование развития коммуникации и
Read More30-я ВСЕМИРНАЯ КНИЖНАЯ ПРЕМИЯ ИСЛАМСКОЙ РЕСПУБЛИКИ ИРАН
Заинтересованные ученые, писатели, переводчики и издатели могут участвовать в этом конкурсе с книгами, изданными на любом языке в 2021 году в области исламоведения или иранистики. Все заинтересованные ученые, писатели, переводчики и издатели могут участвовать в этом конкурсе с книгами, изданными
Read More«С ГЛУБОКОЙ ПРЕДАННОСТЬЮ К ПРОФЕССИИ И НАУКЕ…» ПАМЯТИ ФАТИМЫ ИЗЗАТУЛЛАЕВНЫ МУМИНОВОЙ
На 70-м году после тяжелой болезни ушла из жизни доктор филологических наук, профессор Фатима Иззатуллаевна Муминова, ученый, преподаватель, талантливый наставник, искренний и неравнодушный человек. «С глубокой преданностью к профессии и науке…» так она назвала некролог, посвященный своему учителю несколько лет
Read MoreПРОЙДИ ПРАКТИКУ В БУНДЕСТАГЕ ГЕРМАНИИ
Хотите пройти практику в Бундестаге Германии и принять непосредственное участие в работе парламента? Вам еще нет 30? Тогда спешите подать на стипению IPS! Срок подачи заявок: 31.07.2022Адрес: botschaftswettbewerb@gmail.comили info@taschkent.diplo.de Подробная информация.
Read MoreENGLISH SCORE — БЫСТРЫЙ И ТОЧНЫЙ МЕТОД ТЕСТИРОВАНИЯ
Он поможет оценить уровень знания языка ваших сотрудников всего за 40 минут, а после успешного прохождения теста выдаётся сертификат. English Score поможет вам: провести быстрый анализ уровня знания английского ваших сотрудников; экономить время и деньги при подборе сотрудников: проверяйте их
Read MoreСЕГОДНЯ, 13 ИЮЛЯ, В 11:15 ПРОЙДЕТ ОЧЕРЕДНОЕ ЗАСЕДАНИЕ МЕЖДУНАРОДНОГО ПРЕСС-КЛУБА
Данное заседание пресс-клуба посвящено приему в высшие учебные заведения на 2022-2023 учебный год. Участники: Комилджон Каримов, первый заместитель министра высшего и среднего специального образования; Директор Государственного испытательного центра Маджид Керимов; Руководитель Агентства президентских образовательных учреждений Хилола Умарова и ректоры ряда
Read MoreПОЗДРАВЛЕНИЕ ПРЕЗИДЕНТА НАРОДУ УЗБЕКИСТАНА С ПРАЗДНИКОМ КУРБАН ХАЙИТ
Уважаемые соотечественники! Искренне, от всей души поздравляю вас, почтенных отцов и матерей, дорогих братьев и сестер, нашу молодежь, весь наш народ с великим праздником Курбан хайит, который мы вместе со всей мусульманской уммой встречаем с большой радостью, и выражаю вам
Read MoreБЕСПЛАТНЫЕ ВЕБИНАРЫ И УЧЕБНАЯ ПРОГРАММА STUDY PACK ПО IELTS
Получите необходимый балл по IELTS с помощью наших бесплатных онлайн материалов. Зарегистрируйтесь на наши бесплатные вебинары и учебный план Study Pack, и получите доступ к вебинарам, бесплатным практическим занятиям, онлайн-платформам и пробным тестам. Читайте дальше, чтобы узнать больше и зарегистрироваться. Бесплатные