OʼZBEKISTON MUSTАQILLIGINING 30 YILLIGI MUNOSАBАTI BILAN MАSHHUR NIАGАRА SHАRSHАRАSI OʼZBEKISTON BАYROGʼI RАNGLАRIDА YORITILАDI
1 sentabr kuni АQSh va Kanada chegarasida joylashgan dunyoga mashhur Niagara sharsharasi Oʼzbekiston mustaqilligining 30 yilligi sharafiga Respublikamiz milliy bayrogʼi ranglariga burkanadi, deb xabar bermoqda «Dunyo» АА muxbiri. Oʼzbekistonning АQSh va Kanadagi (qarorgohi Vashingtonda) elchixonasi Niagara sharsharasi maʼmuriyati bilan ushbu
«YEVROPA – O’ZBEKISTON» BIRINCHI BIZNES DAVRA SUHBATI BO’LIB O’TADI
«Yevropa-O’zbekiston» tadbirkorlarining birinchi davra suhbati 2021 yil 6 sentyabrda Bryussel va Onlayn tarzda gibrid tadbir formatida o’tkaziladi. Tadbirni O’zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o’rinbosari – Investitsiyalar va tashqi savdo vaziri S.U. Umurzoqov ochib beradi. Sessiya davomida muvaffaqiyatli evropalik sarmoyadorlar va biznes
O’zDJTU RAHBARIYATI INDONEZIYA ELCHIXONASI VAKILLARI BILAN ONLAYN MULOQOT O’TKAZDI
2021 yil 23-avgust kuni Indoneziya elchixonasi vakillari, OʼzDJTU xalqaro hamkorlik boʼyicha ma’sul hodimlari va bir nechta OTM vakillari ishtirokida onlayn muloqot boʼlib oʼtdi. Uchrashuv davomida, Indonez tilini oʼrganayotgan talabalar sonini koʼpaytirish, hamkor universitetlar bilan indonez tili va madaniyatiga oid konferentsiya,
PREZIDENTIMIZ TOMONIDAN BIR QATOR PROFESSOR-O‘QITUVCHILAR TAQDIRLANDI
Prezident farmoniga ko‘ra, Oʻzbekiston Respublikasi mustaqilligining 30 yilligi munosabati bilan samarali ilmiy-amaliy faoliyati, mamlakatimizning ilm-fan, ta’lim sohasidagi katta xizmatlari hamda jamoat ishlaridagi faol ishtiroki uchun bir qator professor-o‘qituvchilar faxriy unvon va ordenlar bilan mukofotlandi. “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan artist” faxriy
«YANGI O‘ZBEKISTON» KITOB-ALBOMINING TAQDIMOTI O‘TKAZILDI
Toshkentdagi “Hyatt Regency” mehmonxonasida Oʻzbekiston mustaqilligining 30 yilligiga bagʻishlab chop etilgan “Yangi Oʻzbekiston” kitob-albomining taqdimoti boʻlib oʻtdi.  Tadbirda davlat va jamoat arboblari, yozuvchi-adiblar, jurnalistlar hamda keng jamoatchilik qatnashdi. Mazkur kitob-albom turli vazirlik va idoralar mutaxassislari, fotomuxbirlar hamda AOKA masʼul xodimlaridan
«DES TRAINS PAS COMME LES AUTRES» DASTURINING O’ZBEKISTONGA BAG’ISHLANGAN FILMI NAMOYISH ETILDI
Fransiyaning etakchi «France 5» telekanalida mashhur «Des trains pas comme les autres» dasturining O’zbekistonga bag’ishlangan va fransuz media olamida ko’plab sharhlarga ega bo’lgan yangi filmi namoyish etildi. Taniqli frantsuz teleboshlovchisi Filipp Gugler O’zbekistonning ajoyib landshaftlarini, madaniy va tarixiy merosini tasvirga
OʼZBEKISTON PREZIDENTINING «YANGI OʼZBEKISTON» GАZETАSIGA BERGАN INTERVYUSI JАNUBIY KOREYA MАTBUOTI DIQQАT MАRKАZIDА
Prezident Shavkat Mirziyoevning «Yangi Oʼzbekiston» gazetasi bosh muharriri bilan suhbati Janubiy Koreyaning yetakchi nashrlaridan biri – «The Korea Post» jurnalida ingliz tilida “Uzbek people won their independence patiently overcoming all types of challenges” sarlavhasi ostida chop etildi. Davlatimiz rahbarining yurtimizda
O’ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTINING INTERVYUSI NIDERLANDIYA OMMAVIY AXBOROT VOSITALARI NIGOHIDA
Evropaning bir qator nashrlari Prezident Shavkat Mirziyoyevning «Yangi O’zbekiston» gazetasi bosh muharriri savollariga javoblarini chop etishdi. Jumladan, Niderlandiyaning nufuzli jurnallaridan biri «Diplomat Magazine« hamda frankcreations.org axborot-analitik portali intervyuning matnini o’z sahifalarida nashr qildilar.
«O’ZBEKISTON OLIY TA’LIMI RIVOJIDA ERASMUS+ DASTURINING AHAMIYATI» | WEBINAR
19-20 avgust kunlari ZOOM platformasi orqali Evropa Ittifoqi Delegatsiyasi hamda O’zbekiston Respublikasi Oliy va o’rta ta’lim vazirliga hamkorligida «O’zbekiston oliy ta’limi rivojida Erasmus+ dasturining ahamiyati» mavzusida onlayn-webinar o’tkaziladi. Vebinarda ishtirok etish uchun quyidagi havola orqali ro’yhatdan o’ting.
YANGI OʻZBEKISTON DEMOKRATIK OʻZGARISHLAR, KENG IMKONIYATLAR VA AMALIY ISHLAR MAMLAKATIGA AYLANMOQDA
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning “Yangi Oʻzbekiston” gazetasi bosh muharriri Salim Doniyorovning savollariga javoblari. Savol. Muhtaram Prezident, avvalo, gazetamiz uchun intervyu berishga rozilik bildirganingiz uchun Sizga minnatdorlik izhor etamiz. Maʼlumki, keyingi besh yil davomida mamlakatimizda keng miqyosdagi demokratik oʻzgarishlar amalga oshirilmoqda.

НИАГАРСКИЙ ВОДОПАД ОКРАСЯТ В ЦВЕТА ФЛАГА УЗБЕКИСТАНА В ЧЕСТЬ 30-ЛЕТИЕ НЕЗАВИСИМОСТИ СТРАНЫ
1 сентября главная достопримечательность США и Канады — всемирно известный Ниагарский водопад в честь 30-летия независимости Узбекистана будет расцвечен в цвета национального флага республики. Договоренность об организации этого уникального события была достигнута посольством Узбекистана, которое аккредитовано в США и Канаде,
ЕВРОПА — УЗБЕКИСТАН | СОСТОИТСЯ ПЕРВЫЙ КРУГЛЫЙ СТОЛ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Первый круглый стол предпринимателей «Европа-Узбекистан» пройдет в формате гибридного мероприятия в Брюсселе и Онлайн 6 сентября 2021 года. О мероприятии Мероприятие будет включать вступительное слово заместителя премьер-министра — Министра инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан г-на С.У. Умурзакова, после чего
СОСТОЯЛИСЬ ОНЛАЙН ПЕРЕГОВОРЫ МЕЖДУ ПОСОЛЬСТВОМ ИНДЕНЕЗИИ В ТАШКЕНТЕ И ПРЕДСТАВИТЕЛЯМИ ВУЗОВ СТРАНЫ
23 августа 2021 года состоялась онлайн-встреча с участием представителей Посольства Индонезии в Ташкенте, официальных лиц, ответственных за международное сотрудничество УзГУМЯ и ряда университетов. В ходе встречи стороны договорились увеличить количество студентов, изучающих индонезийский язык; организовать конференции, форумы и семинары по
РЯД РАБОТНИКОВ РАЗЛИЧНЫХ СФЕР, В ТОМ ЧИСЛЕ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ, БЫЛИ НАГРАЖДЕНЫ В СВЯЗИ С 30 ЛЕТИЕМ ГОСУДАРСТВЕННОЙ НЕЗАВИСИМОСТИ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
О награждении в связи с тридцатилетием государственной независимости Республики Узбекистан группы работников сфер науки, образования, здравоохранения, спорта, литературы, культуры, искусства и средств массовой информации  Указ Президента Республики Узбекистан За достойный вклад в дело укрепления независимости нашей Родины, повышение духовности народа,
СОСТОЯЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦИЯ КНИГИ-АЛЬБОМА «НОВЫЙ УЗБЕКИСТАН»
В столичном отеле «Hyatt Regency» состоялась презентация книги-альбома «Новый Узбекистан», посвященной 30-летию независимости Республики Узбекистан. В мероприятии приняли участие государственные и общественные деятели, писатели и журналисты. В книге рассказывается о огромной работе, проделанной за годы независимости, в частности за последние
КАЧЕСТВО ОБРАЗОВАНИЯ И СБЛИЖЕНИЕ КУЛЬТУР
В Алматы с 10 по 13 августа 2021г. проходила Международная летняя школа педагогов республик Центральной Азии, Азербайджана, России, тема – «Качество образования и сближение культур». Организатором форума явился Центр сближения культур под эгидой ЮНЕСКО. Центр является активным инициатором и организатором
ФРАНЦУЗСКИЙ ТЕЛЕКАНАЛ «FRANCE 5» ПОКАЗАЛ ФИЛЬМ ПОСВЯЩЕННЫЙ УЗБЕКИСТАНУ
На ведущем французском телеканале «France 5» показан новый фильм из серии популярной познавательной передачи «Des trains pas comme les autres» («Поезда, отличающиеся от других»), посвященный Узбекистану, который получил многочисленные отзывы во французском медиапространстве. Филипп Гуглер, известный французский телеведущий, путешествует по
ИНТЕРВЬЮ ПРЕЗИДЕНТА УЗБЕКИСТАНА ГАЗЕТЕ «ЯНГИ ЎЗБЕКИСТОН» В ФОКУСЕ ВНИМАНИЯ СМИ НИДЕРЛАНДОВ
Ряд ведущих изданий Европы опубликовали текст ответов Президента Шавката Мирзиёева на вопросы главного редактора газеты «Янги Ўзбекистон», сообщает корреспондент ИА «Дунё». По данным Посольства Узбекистана в странах Бенилюкс, текст беседы размещен на сайте авторитетного нидерландского журнала «Diplomat Magazine» и информационно-аналитического
«ВЛИЯНИЕ ПРОГРАММЫ ERASMUS+ НА РАЗВИТИЕ ВЫСШЕГО ОБРАЗОВАНИЯ В УЗБЕКИСТАНЕ»| WEBINAR
Регистрируйтесь на вебинар «Влияние программы Erasmus+ на развитие высшего образования в Узбекистане». 19-20 августа будет проведен онлайн вебинар через платформу ZOOM при поддержке и в сотрудничестве с Делегацией Европейского Союза и МВССО. Для участия на вебинаре 20 августа необходимо пройти
НОВЫЙ УЗБЕКИСТАН – СТРАНА ДЕМОКРАТИЧЕСКИХ ПРЕОБРАЗОВАНИЙ, БОЛЬШИХ ВОЗМОЖНОСТЕЙ И ПРАКТИЧЕСКИХ ДЕЛ
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев дал эксклюзивное интервью газете «Янги Узбекистон» (Новый Узбекистан). Ответы Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева на вопросы главного редактора газеты «Янги Узбекистон» Салима Дониёрова. Вопрос. Уважаемый Президент, благодарим Вас за согласие дать интервью нашей газете. Как известно, последние пять