IREX GLOBAL DASTURI GO’LIBI NAMANGAN DAVLAT CHET TILLAR INSTITUTI MAGISTRANTI
Is’hoqxon Ibrat nomidagi Namangan davlat chet tillar instituti magistranti Marziya Juraeva IREX GLOBAL TEACHER GRANT loyihasi doirasida $3000 grant yutib oldi. Dunyo bo‘ylab har yili 10 nafar g‘olibga beriladigan ushbu grantda, bu safar ham O‘zbekiston vakili bor ekanligi, mamlakatimiz ta’lim
O‘ZBEKISTONNING XALQARO MAYDONDAGI NUFUZI UCHUN OVOZ BERING!
O‘zbekiston Miliiy universiteti talabasi, Prezident stipendiyasi sohibi, #SeedsForTheFuture2024 ning o‘zbekistonlik ishtirokchisi Oydin Abdurasulovani Huawei Global Seeds for the Future Ambassador yillik tanlovida qo‘llab-quvvatlang! Ma’lumot uchun, raqamli texnologiyalarni o‘rganayotgan mamlakatimizning iqtidorli qizlari ketma-ket ikki yil davomida #HuaweiSeedsfortheFuture ta’lim tashabbusining yetakchilari va
BANGLADESH ELCHISI BILAN MUZOKARALAR O’TKAZILDI
2025-yil 7-yanvar kuni Toshkent davlat sharqshunoslik universitetiga Bangladeshning O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor elchisi janob Mohammad Monirul Islam tashrif buyurdi. Uchrashuvda ikki tomonlama hamkorlik va istiqboldagi rejalar muhokama qilindi.
O’ZBEKISTONLIK TALABALAR TAILANDNING WALAILAK UNIVERSITETIDA TAHSIL OLMOQDA
O’zbekiston Milliy universiteti strategik rivojlanish va xalqaro reyting bo’limi  tashabbusi bilan hozirda O’zMU iqtisodiyot fakulteti uch nafar talabasi Tailandning Valailak universitetida menejment bo’yicha tahsil olmoqda. Ikki universitet o’rtasidagi kelishuvga binoan tashkil etilgan ushbu tashabbus talabalarga akademik va madaniy almashinuv uchun
ARABSHUNOSLIK OLIY MAKTABI PROFESSOR-O‘QITUVCHILARI UMMON SULTONLIGIDA MALAKA OSHIRMOQDALAR
Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti Arabshunoslik oliy maktabi professor-o‘qituvchilari Maskat shahridagi Sulton Qobus universiteti (Ummon Sultonligi)da malaka oshirmoqdalar. Sulton Qobus universiteti Toshkent davlat sharqshunoslik universitetining hamkor universitetlaridan biri bo‘lib, QS hamda THE xalqaro reytinglarida Top-400 oliygohlar qatoridan oʻrin olgan.
OLIY TA’LIMDA INKLYUZIV TA’LIMNI TASHKIL ETISH ASOSLARIGA BAG’ISHLANGAN MASOFAVIY KURS YO‘LGA QO‘YILDI
“Oliy ta’limda inklyuziv ta’limni tashkil etish asoslari” nomli qisqa muddatli masofaviy kurs yo‘lga qo‘yildi. Mazkur kurs Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy ta’lim tizimi kadrlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti tomonidan tashkil etilmoqda. 36 soatga mo‘ljallangan kurs
MAHMUDXO‘JA BEHBUDIY TAVALLUDINING 150 YILLIGI KENG NISHONLANADI
Turkiston jadidlik harakatining asoschisi, atoqli adib va jamoat arbobi, noshir va pedagog Mahmudxo‘ja Behbudiy tavalludining 150 yilligini keng nishonlash to‘g‘risida O‘zbеkiston Rеspublikasi Prеzidеntining Qarori. Vatanimiz tarixida g‘oyat murakkab va sinovli davr bo‘lgan XX asr boshida maydonga chiqqan Mahmudxo‘ja Behbudiy Turkiston
BEPUL IELTS VEBINARLARIDA ISHTIROK ETING!
O’zbekistondagi Britaniya Kengashi yanvar oyidagi onlayn vebinarlarga taklif etadi. Ko’nikmalaringizni keyingi bosqichga olib chiqishga mo’ljallangan bir qator qiziqarli vebinarlarimizga qo’shiling! Bu IELTS imtihoniga tayyorgarlik bo’ladimi yoki yangi texnikalarni o‘zlashtirishmi, ekspertlar boshchiligidagi sessiyalarimiz amaliy maslahatlar va strategiyalar orqali muvaffaqiyatga erishishingizga yordam
“YIL SARHISOBI: ERISHILGAN NATIJALAR VA VAZIFALAR” MAVZUSIDAGI MAXSUS SESSIYA
“Munosib kadrlar bilan barcha masalalar yechiladi. Bizning vazifamiz – bozor talablariga mos, malakali mutaxassislarni tayyorlab berish!” Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo‘ng‘irotboy Sharipov Xalqaro press klubning “Yil sarhisobi: erishilgan natijalar va vazifalar” mavzusidagi maxsus sessiyada ishtirok etdi. Unda 2024
O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTI SHAVKAT MIRZIYOEVNING O‘ZBEKISTON XALQIGA YANGI YIL TABRIGI
Muhtaram vatandoshlar! Siz, azizlarni, ko‘pmillatli O‘zbekiston xalqini yangi – 2025-yil bilan chin qalbimdan muborakbod etaman. Jahondagi murakkab vaziyatga qaramasdan, o‘tayotgan yil mamlakatimiz uchun qutli va barakali bo‘ldi. Buning uchun har qancha shukrona aytsak, arziydi. Mehnatkash xalqimizning fidokorona mehnati, siyosiy-ijtimoiy faolligi

МАГИСТРАНТКА НАМАНГАНСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ИНСТИТУТА ИНОСТРАННЫХ ЯЗЫКОВ СТАЛА ПРИЗЕРОМ «IREX»
Студентка Наманганского государственного института иностранных языков им. Исхакана Ибрата Марзия Жураева выиграла грант в размере 3000 долларов США в рамках проекта IREX Global Teacher Grant. Этот грант, ежегодно присуждаемый 10 победителям со всего мира, является доказательством того, что Узбекистан и
Read MoreСОСТОЯЛИСЬ ПЕРЕГОВОРЫ С ПОСЛОМ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ БАНГЛАДЕШ
7 января 2025 года Ташкентский государственный университет востоковедения посетил Чрезвычайный и Полномочный посол Бангладеш в Узбекистане Мохаммад Монирул Ислам. На встрече обсуждалось двустороннее сотрудничество и планы на будущее.
Read MoreСТУДЕНТЫ ИЗ УЗБЕКИСТАНА ПРОХОДЯТ ОБУЧЕНИЕ В УНИВЕРСИТЕТЕ ВАЛАИЛАК В ТАИЛАНДЕ
По инициативе отдела стратегического развития и международных рейтингов Национального университета Узбекистана в настоящее время три студента экономического факультета Узбекского государственного университета обучаются менеджменту в Университете Валаилак в Таиланде. Инициатива, созданная в соответствии с соглашением между двумя университетами, предоставляет студентам уникальные
Read MoreПРЕПОДАВАТЕЛИ ВЫСШЕЙ ШКОЛЫ АРАБСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ ПРОХОДЯТ ОБУЧЕНИЕ В СУЛТАНАТЕ ОМАН
Профессорско-преподавательский состав Высшей школы Арабских исследований Ташкентского государственного университета востоковедения проходит обучение в университете Султана Кабуса (Султанат Оман)в Маскате. Университет Cултана Кабуса является одним из университетов-партнеров Ташкентского государственного университета востоковедения и входит в топ-400 вузов в международных рейтингах QS и
Read MoreЗАПУЩЕН ДИСТАНЦИОННЫЙ КУРС, ПОСВЯЩЕННЫЙ ОСНОВАМ ОРГАНИЗАЦИИ ИНКЛЮЗИВНОГО ОБРАЗОВАНИЯ В ВЫСШЕМ ОБРАЗОВАНИИ
Введен краткосрочный дистанционный курс «Основы организации инклюзивного образования в высшем образовании». Данный курс организует Институт переподготовки и повышения квалификации кадров системы высшего образования при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан. Рассчитанный на 36 часов, курс нацелен на развитие
Read MoreПРЕЗИДЕНТ ПОДПИСАЛ ПОСТАНОВЛЕНИЕ О ШИРОКОМ ПРАЗДНОВАНИИ 150-ЛЕТИЯ МАХМУДХОДЖИ БЕХБУДИ
Постановление Президента Республики Узбекистан «О широком праздновании 150-летия со дня рождения основателя джадидского движения в Туркестане, выдающегося писателя, общественного деятеля, издателя и педагога Махмудходжи Бехбуди» от 03.01.2025. Постановление Президента Республики Узбекистан Махмудходжа Бехбуди в начале ХХ века – в сложный
Read MoreУЧАСТВУЙТЕ В БЕСПЛАТНЫХ ВЕБИНАРАХ ПО IELTS!
Британский Совет в Узбекистане в январе проводит онлайн-вебинары. Присоединяйтесь к нам на серии увлекательных вебинаров, призванных поднять ваши навыки на новый уровень! Будь то подготовка к IELTS или освоение новых методик, наши занятия под руководством экспертов помогут вам добиться успеха
Read MoreСПЕЦИАЛЬНАЯ СЕССИЯ НА ТЕМУ «ИТОГИ ГОДА: ДОСТИГНУТЫЕ РЕЗУЛЬТАТЫ И ЗАДАЧИ»
«При достойном персонале все вопросы будут решены. Наша задача-подготовить квалифицированных специалистов в соответствии с требованиями рынка!”. Министр высшего образования, науки и инноваций Конгратбай Шарипов принял участие в специальной сессии Международного пресс-клуба на тему «Итоги года: достигнутые результаты и задачи». В
Read MoreНОВОГОДНЕЕ ПОЗДРАВЛЕНИЕ ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН ШАВКАТА МИРЗИЕЕВА НАРОДУ УЗБЕКИСТАНА
Уважаемые соотечественники! От всей души поздравляю вас, многонациональный народ Узбекистана с наступающим новым – 2025 годом. Несмотря на сложную обстановку в мире, для нашей страны уходящий год был благополучным. Благодаря самоотверженному труду, общественно-политической активности нашего народа идея Нового Узбекистана становится