BMTning giyohvand moddalar va jinoyatchilik bo’yicha boshqarmasining Markaziy Osiyodagi mintaqaviy vakolatxonasi (UNODC), Tinchlikni tiklash jamg‘armasi (UN Peacebuilding Fund) hamda O‘zbekiston yoshlar ittifoqi “Farg‘ona vodiysi yoshlar ijtimoiy uyg‘unligi uchun” loyihasi doirasida odam savdosiga qarshi kurashish, odam savdosining oldini olish maqsadida “Yoshlar
“TADBIRKORLIK: G‘OYADAN ILK HARAKATLARGACHA” INGLIZ TILI ONLAYN KURSI
Kings College London “Tadbirkorlik: g‘oyadan ilk harakatlargacha” ingliz tili onlayn kursi tashkil qilmoqda. Kursda ishtirok etish bepul. Ushbu kurs universitetda ingliz tilida tadbirkorlik yoki biznes yo‘nalishida ta’lim olmoqchi bo‘lganlarga mo‘ljallangan hamda biznes-boshqaruv sohasida bilim va ko‘nikmalarini rivojlantirish uchun ajoyib imkoniyat
BIZNES INGLIZ TILI BEPUL KURSLARI
Vashington universiteti Coursera platformasi bilan hamkorlikda biznes ingliz tili kurslarini tashkil qilmoqda. Kursda ishtirok etish bepul. Vashington universiteti kasbga oid jabhalarda ingliz tilida samarali gaplashishni o‘rganish imkoniyatini taqdim etadi. Ushbu kurslar yordamida siz o‘zingizning so‘z boyligingizni oshirasiz, ijtimoiy sohada ham,
«YOZNING RANGBARANG JILOSI» FOTOTANLOVI E’LON QILINDI
ViewBug veb-sayti butun dunyodagi fotograflarni «The Colors Of Summer Photo Contest» deb nomlangan fototanlovda ishtirok etishga taklif qiladi. Sayt asoschilari ishtirokchilarga yoz faslini aks etuvchi eng yaxshi suratlari bilan baham ko‘rishni taklif qilishmoqda. O‘z kompozitsiyangizda go‘zal va iliq ranglarni namoyish
BUYUK BRITANIYADA TA’LIM OLISH UCHUN «CHEVENING» STIPENDIYALARI
Chivning (Chevening) stipendiyalari bu — Buyuk Britaniya hukumatining Tashqi ishlar vazirligi va hamkor tashkilotlar tomonidan moliyalashtiriladigan global stipendiya dasturi. Grant asosan magistr darajasiga ega bo‘lish uchun bir yil muddatga beriladi. Ustuvor soha yo‘nalishlari: Siyosat va xalqaro munosabatlar; Huquq va davlat
KOREYANING YONSE UNIVERSITETIDAN “YONSEI UNIVERSITY” KOREYS TILI KURSLARI
“Yonsei university”ning  koreys tili kurslari boshlang‘ich va og‘zaki koreys tilini o‘zlashtirishni istaganlar uchun bepul onlayn kurs hisoblanadi. Ushbu kurs: Koreys tilining xangil alifbosi bilan tanish bo‘lgan boshlang‘ich darajadagi o‘quvchilarga mo‘ljallangan. o‘quvchilar koreys tilidagi kundalik muloqot uchun zarur bilimlarni qo‘lga kiritadilar.
TALABALAR UCHUN GERMANIYADA STAJIROVKA O‘TASH IMKONIYATI
Germaniyaning Maks Plank dasturiy ta’minot tizimlari ilmiy-tadqiqot instituti (Max Planck Institute for Software Systems) talabalar uchun stajirovkalar dasturini taklif etmoqda, deb xabar bermoqda edu.uz rasmiy kanali. Stajirovka ilmiy tadqiqot shaklida bo‘ladi. Amaliyotchilar turli muammolarni hal qilishadi, ilmiy-tadqiqot instituti aspirantlari va
O‘ZBEKISTONLIK JURNALISTLAR UCHUN “ONLAYN JURNALISTIKA ASOSLARI” ONLAYN TRENINGI TASHKIL ETILMOQDA
Internews Network xalqaro nodavlat tashkiloti o‘zbekistonlik professional jurnalistlar uchun “Internet-jurnalistikasi asoslari” onlayn treningini o‘tkazmoqda. Treningga o‘zbekistonlik jurnalistlar va blogerlar taklif etiladi. Trening quyidagi mavzularni qamrab oladi: zamonaviy ommaviy axborot vositalaridan foydalanishning xususiyatlari auditoriya ehtiyojlari jurnalistikaning yangi format va janrlari nashrlar
KALIFORNIYA UNIVERSITETIDAN AKADEMIK YOZISH VA TINGLASH BO‘YICHA ONLAYN KURSLAR
Kaliforniya universiteti akademik yozish va tinglash bo’yicha onlayn kurslarni yo’lga qo’ymoqda, deb xabar bermoqda edu.now telegram kanali. Ushbu kurs talabalarga xorijiy ta’lim muassasalarida ingliz tilidagi akademik ma’ruzalarni o‘zlashtirishlari maqsadida tinglash ko‘nikmalarini yaxshilashga va qaydlar yuritishga yordam beradi. Kursda tushunishni yaxshilash
YAPONIYA BILAN HAMKORLIK ALOQALARI YANADA KENGAYMOQDA
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh. M. Mirziyoyevning 2019-yil dekabr oyidagi Yaponiyaga rasmiy tashrifi doirasida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish maqsadida mamlakatimizda bir qator samarali ishlar amalga oshirilmoqda. O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti bilan Yaponiyaning Digital Knowledge kompaniyasi o‘rtasida “Yaponiya raqamli universiteti”ni tashkil

МЕЖДУНАРОДНЫЙ БЕРГЕНСКИЙ КОНКУРС СОЧИНЕНИЙ
Бергенский международный конкурс научной и художественной литературы (The Bergen International Essay Competition) проводится в феврале каждого года в норвежском городе Берген и привлекает писателей со всех континентов. Что характеризует ваше поколение? Напишите эссе с вашей точки зрения. Что вас вдохновляет,
РАСШИРЯЕТСЯ НАУЧНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО С ВУЗАМИ ЯПОНИИ
В настоящее время проводится определенная работа по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального  визита Президента Республики Узбекистан Ш. М. Мирзияева в Японию в декабре 2019 года. 24 июля 2020 года была организована очередная онлайн встреча с целью обсуждения вопросов, связанных
СТИПЕНДИИ ОТ QATAR UNIVERSITY
Qatar University каждый учебный год предоставляет стипендии широкому кругу студентов с целью привлечения высококвалифицированных студентов. При этом большинство академических стипендий присуждается на основе академических заслуг и академических достижений. Все стипендии покрывают стоимость платы за обучение, некоторые стипендии также оплачивают: ✔️Стоимость
ОНЛАЙН КУРС ОТ COURSERA «СОЗДАЙ СВОЕ ПРОФЕССИОНАЛЬНОЕ ЭЛЕКТРОННОЕ ПОРТФОЛИО НА АНГЛИЙСКОМ»
Build Your Professional ePortfolio in English Примерно половина населения мира уже подключена к Интернету, поэтому выделение себя из толпы стало еще важнее, чем когда-либо прежде. Один из лучших способов сделать это – создать электронное портфолио, которое продемонстрирует ваше резюме и
КРЕАТИВНЫЕ ГОРОДА: ИСТОРИИ НОВОГО КРЕАТИВНОГО ПОКОЛЕНИЯ
Вы работаете в креативном или культурном секторе? Кто и что делает ваш город развивающимся творческим центром? Мы хотим услышать ваши истории! Расскажите о своем городе! Британский Совет и The Calvert Journal работают в партнерстве, чтобы продемонстрировать потенциал творческих людей, места
КОНКУРС КОРОТКИХ РАССКАЗОВ – ПРЕМИЯ “VAL WOOD” ЗА ТВОРЧЕСКОЕ ПИСЬМО 2020
Тема конкурса: приподнятое настроение. Участники могут писать о чём угодно, главное придерживаться темы. Организаторы хотят, чтобы участники наполнили свои рассказы оптимизмом, оригинальностью и креативностью. Конкурс открыт для всех желающих, кто старше 16 лет. Дедлайн: 31 августа, 2020 г. Ссылка на
IV МЕЖДУНАРОДНЫЙ КОНКУРС МОЛОДЫХ ЖУРНАЛИСТОВ “СО-ТВОРЕНИЕ”
Организатором и учредителем конкурса является фонд «Русский мир». Конкурс преследует цели развития русскоязычного сегмента сети Интернет, поддержки зарубежных электронных СМИ на русском языке, творческих и коммуникативных способностей молодых журналистов и популяризации русского языка как важного инструмента международного и межнационального общения.
СВЕТЛОЙ ПАМЯТИ ТАТЬЯНЫ АЛЕКСЕЕВНЫ АБДУЛЛАЕВОЙ
12 июля на 72-м году жизни ушла от нас Татьяна Алексеевна Абдуллаева – замечательный человек, прекрасный преподаватель, кандидат филологических наук, доцент. Татьяну Алексеевну всегда отличали глубокая человечность, подлинная интеллигентность, высокий профессионализм, жизнелюбие и оптимизм. Мы скорбим о безвременной утрате нашего
СТИПЕНДИЯ ФОНДА ФРИДРИХА ЭБЕРТА ДЛЯ ИНОСТРАННЫХ СТУДЕНТОВ (ГЕРМАНИЯ)
Открыт прием заявок на стипендию фонда Фридриха Эберта (FES) для иностранных студентов в Германии. Каждый год FES предоставляет финансирование иностранным студентам для бесплатного обучения в Германии. Иностранные студенты получают ежемесячную базовую поддержку в 750 евро по программе бакалавриата или 850
МЕЖДУНАРОДНЫЙ КОНКУРС СТАРТАПОВ ВСЕМИРНОЙ ТУРИСТКОЙ ОРГАНИЗАЦИИ
Окунитесь в крупнейший в мире конкурс по созданию самых лучших стартапов, которые непосредственно способствуют ускорению достижения Целей в области устойчивого развития (Sustainable Development Goals (SDGs). Этот Конкурс, проводимый Всемирной туристской организацией (World Tourism Organization (UNWTO)), организацией ООН, ответственная за содействие устойчивому, доступному