JURNALISTLAR UCHUN ONLAYN TRENING
“BAYT AL FANN” jurnalida O‘zbekistonning Buyuk Britaniyadagi turizm elchisi Sofi Ibbotson xonimning “O‘rganilmagan O‘zbekiston” maqolasi chop etildi. O‘zbekiston, albatta, Buyuk Ipak yo‘lidagi Buxoro, Xiva va Samarqand shaharlari bilan mashhur bo‘lgan diqqatga sazovor joy. U Buyuk Britaniyadan ikki baravar katta va
O‘ZBEKISTON DAVLAT JAHON TILLARI UNIVERSITETI TOMONIDAN XALQARO SERTIFIKATLAR C1 DARAJAGA TENGLASHTIRILADI
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tomonidan xalqaro sertifikatlarni C1 darajaga tenglashtirilganligini tan olinishi Ingliz tili bo‘yicha malaka va ko‘nikmalarni baholashga yo‘naltirilgan (1) Teaching Knowledge Test (TKT); (2) Teaching English for Speakers of the languages – TESOL (bu sertifikat turida quyidagilar
MAKTAB TA’LIMINI RIVOJLANTIRISH BO‘YICHA USTUVOR VAZIFALAR BELGILANDI
Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida 28-yanvar kuni maktab ta’limini rivojlantirish masalalari bo‘yicha videoselektor yig‘ilishi o‘tkazildi. Mamlakat kelajagi, barcha sohalar va loyihalar muvaffaqiyati bilimli insonlarga bog‘liq. Shu bois oxirgi to‘rt yilda ta’lim sifatini yaxshilash, o‘qituvchilar mavqeini yuksaltirish bo‘yicha ko‘p ishlar qilindi. Endi
BERLIN SHAHRIDA BO’LIB O’TADIGAN «BERLIN ENERGY TRANSITION DIALOGUE» FORUMIDA ISHTIROK ETING
Jurnalist va blogerlarga «Berlin Energy Transition Dialogue»da qatnashish uchun stipendiya. 29.-30.03.2022 da Germaniya TIV tomonidan tashkillashtirilayotgan va Berlin shahrida bo’lib o’tadigan nufuzli forum qoshidagi dasturda qatnashish niyatingiz bo’lsa, fellows.energydialogue.berlin sahifasida ro’yxatdan o’ting. Dastur tili: ingliz tili Hujjat topshirishning oxirgi muddati:
SHAVKAT MIRZIYOYEV: HAMMA ISLOHOTLARNI, HAMMA HARAKATLARNI JAMIYAT BILAN BIRGA QILAMIZ
Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida 26 yanvar kuni O‘zbekistonning 2022-2026 yillarga mo‘ljallangan taraqqiyot strategiyasini belgilash hamda uni joriy yilda amalga oshirish masalalari muhokamasi yuzasidan videoselektor yig‘ilishi o‘tkazildi. Bugun 35 milliondan ziyod ko‘pmillatli xalqimiz rivojlangan davlatlarga xos hayot darajasiga erishish, adolatli, erkin
GERMANIYANING TOSHKENTDAGI ELCHIXONASI O‘ZBEKISTONDAGI LOYIHALARNI QO‘LLAB-QUVVATLASHNI DAVOM ETADI
Kichik loyihalar 2022 Germaniyaning O‘zbekistondagi elchixonasi yil davomida O‘zbekistondagi kichikroq miqyosdagi loyihalarni qo‘llab-quvvatlash va ular yordamida mavjud muammoli va qiyin vaziyatlarni bartaraf etishni ko‘zlaydi. Yordam moddiy tovarlar yoki qisqa muddatli ta’lim shaklida bo’lishi rejalashtirilgan. Birlashgan Millatlar Tashkilotining 2030-yilgacha kun tartibiga kiritilgan „Barqaror Rivojlanish Maqsadlari“
“mGovAward”: $100 000 MIQDORIDAGI MUKOFOT PULI TANLOVIGA ROʻYXATDAN OʻTISH DAVOM ETMOQDA!
Respublika bo‘ylab davlat xizmatlari sohasida mobil ilovalarni dasturlash bo‘yicha keng ko‘lamli “mGovAward” tanlovi o‘tkazilmoqda. Tanlov tashkilotchilari: IT Park, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi, Birlashgan Arab Amirliklari hukumati, Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi.  Tanlovda O‘zbekistonning barcha hududlaridan oliy o‘quv yurtlari
‘2022 MOUNTAIN PHOTO ESSAY’ FOTO TANLOVI E’LON QILINADI
Tog’ fotosuratlar tanlovi Banff (Kanada) san’at va ijod markazidagi «Tog’ madaniyati: dasturidir. Sarguzasht, yovvoyi tabiat, sport, atrof-muhit yoki tarix bo’ladimi, tog’lar bilan bog’liq hikoyalarni aks ettiruvchi foto tanlovi e’lon qilinadi. Tanlov formati. Eng sodda qilib aytganda, foto tanlovni ta’rifi –
RUS TILI FANI O‘QITUVCHILARIGA 50 FOIZ USTAMA HAQ TO‘LANADI
19 yanvarda Vazirlar Mahkamasining «Xorijiy tillarni o‘rganishni takomillashtirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida» gi qarori qabul qilindi. Qarorga asosan, xalqaro darajada tan olingan sertifikatga ega rus tili fani o‘qituvchilariga oylikka qo‘shimcha ustama haq to‘lab beriladi. 2022 yil 1 fevraldan boshlab ta’lim tili

ПОДПИШИТЕСЬ НА ОНЛАЙН-МЕРОПРИЯТИЕ STUDY UK: MEET UK UNIVERSITIES
Чтобы воспользоваться этим предложением, вам просто нужно зарегистрироваться на мероприятие и приобрести тест IELTS от Британского Совета в период с 1 января по 28 февраля. IELTS Coach pack — это персонализированный сервис онлайн-обучения с квалифицированными экспертами IELTS, предназначенный для улучшения
Read More‘НЕИЗВЕДАННЫЙ УЗБЕКИСТАН’ | СОФИ ИББОТСОН, ПОСОЛ ТУРИЗМА УЗБЕКИСТАНА В ВЕЛИКОБРИТАНИИ
Посол туризма Узбекистана в Великобритании госпожа Софи Ибботсон опубликовала статью Неизведанный Узбекистан в издании ‘Bayt Al Fann’. Узбекистан, безусловно, является интригующим местом для посещения, известным своими городами Шелкового пути Бухарой, Хивой и Самаркандом. Он вдвое больше Соединенного Королевства и может
Read MoreОПРЕДЕЛЕНЫ ПРИОРИТЕТНЫЕ ЗАДАЧИ ПО РАЗВИТИЮ ШКОЛЬНОГО ОБРАЗОВАНИЯ
Под председательством Президента Шавката Мирзиёева 28 января состоялось видеоселекторное совещание по вопросам развития школьного образования. Будущее страны, успех всех реформ и проектов зависят от наличия качественной системы образования. Поэтому за последние четыре года проделана большая работа по улучшению качества образования,
Read MoreЕЖЕГОДНЫЙ МЕЖДУНАРОДНЫЙ ФОРУМ “BERLIN ENERGY TRANSITION DIALOGUE”
Объявляется набор журналистов и блогеров, которые хотят принять участие в ежегодном международном форуме “Berlin Energy Transition Dialogue”, организованном МИДом Германии. Форум будет проходить 29.-30.03.2022 в Берлине. Пройдите по ссылке fellows.energydialogue.berlin и зарегистрируйтесь. Язык форума: английский Крайний срок подачи заявок: 07.02.2022
Read MoreШАВКАТ МИРЗИЁЕВ: ВСЕ РЕФОРМЫ И ДЕЙСТВИЯ ОСУЩЕСТВИМ ВМЕСТЕ С ОБЩЕСТВОМ
Под председательством Президента Шавката Мирзиёева 26 января состоялось видеоселекторное совещание, посвященное обсуждению Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022-2026 годы и ее реализации в текущем году. Сегодня наш 35-миллионный многонациональный народ живет с великой целью достижения уровня жизни, соответствующего развитым государствам,
Read MoreПОСОЛЬСТВО ГЕРМАНИИ В ТАШКЕНТЕ НАМЕРЕНО В ТЕЧЕНИЕ ГОДА ПОДДЕРЖИВАТЬ МАЛЫЕ ПРОЕКТЫ
Посольство Германии в Ташкенте намерено в течение года поддерживать малые проекты в Узбекистане для смягчения неудовлетворительного положения или устранения тяжелых ситуаций. Помощь может быть оказана в виде материальных товаров или краткосрочных мер по обучению. К участию в конкурсе допускаются проекты,
Read MoreЧТО ТАКОЕ “БЛЭКАУТ”?
Блэкаут (blackout) – это заимствованный из английского языка термин, который служит для определения ситуации, при которой полностью прекращается подача электроэнергии. Как правило, данный термин применяется только к масштабным происшествиям, когда отключение электроэнергии затрагивает большие жилые зоны, и подачу энергии не
Read MoreКОНКУРС ГОРНОГО ФОТОРЕПОРТАЖА 2022
Объявлен международный конкурс “ФОТОЭССЕ О ГОРАХ” Принимаются фотоэссе, иллюстрирующие истории, связанные с горами, будь то культура, приключения, дикая природа, спорт, окружающая среда или естествознание. Каждое представленное фотоэссе должно содержать от 3 до 5 работ. Победитель получит 2000 канадских долларов. Дедлайн:
Read MoreВ УЗБЕКИСТАНЕ УЧИТЕЛЯ РУССКОГО ЯЗЫКА БУДУТ ПОЛУЧАТЬ 50% НАДБАВКУ
С 1 февраля текущего года преподавателям русского языка, имеющим национальный или эквивалентный сертификат, признанный на международном уровне не ниже С1 и выше, и работающим в нерусскоязычных образовательных учреждениях (классах), будет выплачиваться надбавка к зарплате в размере 50 процентов. Это предусмотрено
Read MoreСТИПЕНДИИ ERASMUS MUNDUS НА 2022 ГОД
Подача заявок на стипендии Erasmus Mundus на 2022–2033 годы уже открыта для иностранных студентов. Прекрасная возможность продолжить обучение по магистерским и докторским программам в разных европейских университетах разных стран. Стипендия Erasmus Mundus полностью финансируется, и стипендия покрывает все расходы. У