BILIMLAR KUNI: YANGI O‘QUV YILI EZGU TILAKLAR BILAN BOSHLANDI
Bugun, 2-sentabr kuni yurtimizdagi barcha umumta’lim muassasalarida yangi 2026/2027-o‘quv yili boshlandi. Bilimlar kuni munosabati bilan Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari O‘ktam Salomov poytaxtimizning Yashnobod tumanidagi 61-sonli umumiy o‘rta taʼlim maktabida bo‘lib, o‘quvchilarni yangi o‘quv yili bilan samimiy qutladi.
DAVLATIMIZ RAHBARI O‘QUVCHILAR VA USTOZ-MURABBIYLARIGA TABRIK YOʻLLADI
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev barcha o‘quvchi-yoshlar, ustoz va murabbiylar hamda ota-onalarni Bilimlar kuni bilan samimiy muborakbod etdi. Prezidentimiz ta’kidlaganidek, bugun bilimli, zukko, tirishqoq va intiluvchan yoshlarimiz – Yangi O‘zbekistonning nurli kelajagi va oltin fondidir. Ularning timsolida biz Uchinchi Renessans
MUSTAQILLIGIMIZNING 35 YILLIGI MUBORAK BOʻLSIN, AZIZ YURTDOSHLAR!
Mustaqillik – bizning erkin fikrimiz, ozod hayotimiz va yorug‘ kelajagimiz ramzidir. Bu kun yurtimiz uchun cheksiz faxr va quvonch manbai bo‘lib kelmoqda. 35 yil davomida O‘zbekiston o‘z yo‘lini, o‘z taraqqiyotini, o‘z kelajagini tanladi. Bugun biz yurtimizning har bir yutug‘idan, xalqimizning

ДЕНЬ ЗНАНИЙ: НОВЫЙ УЧЕБНЫЙ ГОД НАЧАЛСЯ С ДОБРЫХ ПОЖЕЛАНИЙ
Сегодня, 2 сентября, во всех общеобразовательных учреждениях нашей страны начался новый 2026/2027 учебный год. В связи с Днём знаний заместитель министра высшего образования, науки и инноваций Октам Саломов посетил общеобразовательную школу №61 в Яшнабадском районе столицы и искренне поздравил учащихся
ГЛАВА НАШЕГО ГОСУДАРСТВА НАПРАВИЛ ПОЗДРАВЛЕНИЕ УЧАЩИМСЯ, УЧИТЕЛЯМ И НАСТАВНИКАМ
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев искренне поздравил всех учащихся и молодых людей, учителей и наставников, а также родителей с Днём знаний. Как отметил Президент, сегодня образованные, талантливые, трудолюбивые и целеустремлённые молодые люди — светлое будущее и золотой фонд Нового Узбекистана.
С 35-ЛЕТИЕМ НАШЕЙ НЕЗАВИСИМОСТИ, ДОРОГИЕ СООТЕЧЕСТВЕННИКИ!
Независимость — символ нашей свободы мысли, свободной жизни и светлого будущего. Этот день является для нашей страны источником безграничной гордости и радости. За 35 лет Узбекистан выбрал свой собственный путь, своё развитие и своё будущее. Сегодня мы гордимся каждым достижением