AQSHNING QATOR OLIY TA’LIM MUASSASALARI BILAN HAMKORLIK YO’LGA QO’YILMOQDA
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetining Ingliz filologiyasi fakulteti dekani Guli Ergasheva ayni paytda AQSHning Gumanitar fanlar milliy universitetlari TOP-200 talik reytingida 27 oʻrinda turuvchi Minessota shtatida joylashgan Macalester College bilan hamkorlikni yoʻlga qoʻyish va rivojlantirish maqsadida Jan Serie Center for
HACHETTE LIVRE INTERNATIONAL NASHRIYOT UYI VAKILLARI BILAN UCHRASHUV O’TKAZILDI
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetining Xalqaro hamkorlik masalalari boʻyicha prorektori A.Nasirov Fransiya elchixonasining Taʼlim va universitetlararo hamkorlik boʻyicha mintaqaviy vakili Serj Bellini hamrohligida universitetga tashrif buyurgan Hachette Livre International nashriyot uyi savdo aloqalari direktori Adelin Risher bilan uchrashuv oʻtkazdi. Uchrashuvda
YEVROPA ITTIFOQI DELEGATSIYASI HAMKORLIK QILAYOTGAN FOTOTANLOVDA ISHTIROK ETING!
“Davlat xizmatlari hamma uchun” mavzusida fototanlovda ishtirok eting! Tanlov Adliya vazirligi va Yevropa Ittifoqi delegatsiyasi bilan hamkorlikda amalga oshirayotgan “O‘zbekistonning qishloq joylarida davlat xizmatlari ko‘rsatishni takomillashtirish va boshqaruv darajasini oshirish” qo‘shma loyihasi doirasida o‘tkazilmoqda. Suratlar topshirishning oxirgi muddati: 2023-yil 30-noyabr, mahalliy
PODSHOH SAUD UNIVERSITETI BILAN HAMKORLIK O’RNATILDI
Toshkent davlat sharqshunoslik universitetiga Saudiya Arabistonning Podshoh Saud universiteti prezidenti Badron al-Umar rahbarligidagi delegatsiya tashrif buyurdi. Podshoh Saud universiteti delegatsiyasining TDSHUga tashrifi davomida ikki oliy ta‘lim muassasasi o‘rtasida o‘tkazilgan muzokaralar natijasida ikki davlat oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida akademik ta’lim va
TALABA VA O‘QUVCHILAR UCHUN QISHKI TA’TIL  MUDDATI BELGILANDI
Vazirlar Mahkamasining qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligining tegishli buyrugʻi bilan oliy oʻquv yurtlari talabalari, texnikum, kollej, kasb-hunar maktabi va akademik litseylar oʻquvchilariga joriy oʻquv yili uchun beriladigan qishki taʼtil muddati 2023-yilning 25-dekabridan 2024-yilning
“IPAK YOʻLI UNIVERSITETLARI TARMOGʻI” UYUSHMASI BOSH KOTIBI OʻZDJTUGA TASHRIF BUYURDI
Joriy yil 27-noyabr kuni “Ipak yoʻli universitetlari tarmogʻi” (IYUT-SUN) uyushmasi bosh kotibi va Samarqand xalqaro texnologiya universiteti dekani Dr. Sungdon Hwang hamda ushbu universitet professor-oʻqituvchilari Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetiga tashrif buyurdi. OʻzDJTU rektori I. Tuxtasinov mehmonlar bilan uchrashuv oʻtkazib,
FRANSIYALIK O’QITUVCHILAR BILAN SUHBAT BO’LIB O’TDI
O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida Fransiyaning Oʻzbekistondagi elchixonasi tomonidan tavsiya etilgan fransuz tili mutaxassislari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi va unda mutaxassislarning kelgusidagi rejalari muhokama qilindi. Tomonlar, talabalarning muloqot kompetensiyalarini (communicative competence) rivojlantirish maqsadida debat va Speaking klublar tashkil qilish, kelishilgan
CHET TILI IMTIHONI SANALARI VA JOYLARI E’LON QILINDI
Chet tilini bilish darajasini aniqlash bo‘yicha noyabr oyida bo‘lib o‘tadigan test sinovi sanalari e’lon qilindi. Unga ko‘ra test sinovining yozma qismi 25–26-noyabr kunlari, gapirish ko‘nikmasini baholash imtihonlari esa 27–30-noyabr va 1-, 4–7-dekabr kunlari bo‘lib o‘tadi. Talabgorlar imtihon joyi, kuni va aniq
KADIS UNIVERSITETIDA “ISPAN-OʻZBEK MARKAZI” OCHILDI
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov va universitet vakillari Ispaniya universitetlari bilan hamkorlikni yoʻlga qoʻyish maqsadida Kadis universitetiga tashrifi davomida, “Ispan-Oʻzbek markazi”ning ochilishiga bagʻishlangan tadbir boʻlib oʻtdi. Ushbu tadbirda Oʻzbekistonning Ispaniyadagi elchixonasi masʼul xodimlari, OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, Roman-German
“ROBOFEST- 2023” MUSOBAQASIDA ISHTIROK ETING!
Sovrin jamg‘armasi 18 mln so‘m bo‘lgan “ROBOFEST- 2023” musobaqasiga start berildi! Joriy yil 1-dekabr kuni Buxoro shahrida robototexnika musobaqasi o‘tkaziladi. Unda yoshlar o‘z mahoratlarini namoyish qilish va uchta qiziqarli toifada raqobatlashish imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Musobaqa toifalari: Har bir toifa uchun

TAKE PART IN A PHOTO CONTEST ON THE TOPIC “PUBLIC SERVICES FOR ALL”
The competition is held within the framework of a joint project with the Ministry of Justice and the Delegation of the European Union in Uzbekistan “Improving the provision of public services and improving the level of governance in rural areas
THE COUNTRY’S UNIVERSITY HAS ESTABLISHED COOPERATION WITH KING SAUD UNIVERSITY
Tashkent State University of Oriental Studies was visited by a delegation of King Saud University headed by Rector Badron Al-Umar. As a result of negotiations between the two higher educational institutions, the delegation of King Saud University signed a Memorandum
THE TERM OF WINTER HOLIDAYS FOR STUDENTS HAS BEEN SET
In order to ensure the fulfillment of the tasks defined by the decree of the Cabinet of Ministers, the corresponding order of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, the winter vacation period provided to students of higher educational
A MEETING WAS HELD WITH THE SECRETARY GENERAL OF THE SILK-ROAD UNIVERSITIES NETWORK
On November 27 of this year, the Rector of Uzbekistan State World Languages University held a meeting with Dr. Sungdon Hwan, the Secretary General of the Silk Road Universities y Network (SUN). During the meeting, the Parties agreed on the
THE UNIVERSITY ADMINISTRATION EXCHANGED IDEAS WITH TEACHERS FROM FRANCE
A meeting with French language specialists recommended by the French Embassy in Uzbekistan was held at Uzbekistan State World Languages University. The parties agreed to develop students’ communicative competencies, organize discussion clubs, as well as screenings of French films and
“SPANISH-UZBEK CENTER” OPENED AT THE UNIVERSITY OF CÁDIZ
In order to expand cooperation with universities in Spain, the delegation of Uzbekistan State World Languages University, headed by Rector Ilkhomjon Tukhtasinov, paid a visit to University of Cadiz, where the opening of the “Spanish-Uzbek Center” took place. The administration,
TAKE PART IN THE CONTEST “ROBOFEST – 2023”!
The competition “Robofest-2023” has started with a prize fund of 18 million UZS! On December 1 of this year, a robotics competition will be held in the city of Bukhara. In it, young people will be able to demonstrate their
DR. AISHA ABDULLAH MET WITH STUDENTS DURING HER VISIT TO UZBEKISTAN
Today, on November 23, a delegation from the United Arab Emirates headed by Dr. Aisha Abdullah paid a visit to Uzbekistan State World Languages University. During the visit, Dr. Aisha Al Abdullah, Mrs. Lubna Al Shamsi and Mrs. Amira Alkendi
‘TRENDS IN THE DEVELOPMENT OF MODERN ELECTRONIC MEDIA’ | International Conference
On November 22, 2023, an International Conference on the topic ‘Trends in the Development of Modern Electronic Media’ was held at Uzbekistan State World Languages University, organized by the Department of Information Service and Public Relations of the Faculty of
BRITISH COUNCIL LAUNCHED A NEW ASSESSMENT ESSENTIALS PROGRAMME
To support large-scale reform in public education the Republican Scientific and Methodological Centre for the Development of Education and the British Council launched a new Assessment Essentials programme for senior education professionals. They are representatives of the Republican Scientific and