INGLIZ TILI O’QITUVCHILARI UCHUN AJOYIB IMKONIYATLAR
Hurmatli ingliz tili o’qituvchilari!Pedagogik salohiyatingizni yangi cho’qqilarga olib chiqish uchun ikkita ajoyib imkoniyatni boy bermang! O’zbekistondagi Britaniya Kengashi hamda A. Avloniy nomidagi Milliy tadqiqot instituti hamkorlikda quyidagilarni taklif etadi: Ikkala dastur ham haftasiga atigi 3 soat dars talab qiladi, ammo
Read MoreBANGLADESHNING O’ZBEKISTONDAGI ELCHISI O’zDJTUGA TASHRIF BUYURDI
29-dekabr kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universitetiga Bangladeshning O’zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi Dr.Mohammad Monirul Islam janoblari tashrif buyurdi. Elchi janoblarini O’zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov va universitet mas’ullari kutib oldi. Uchrashuv davomida tomonlar o’zaro hamkorlik aloqalarini rivojlantirish va kengaytirish masalalarini
Read MoreO‘ZBEKISTONDA “YOSHLAR TURIZMI HAFTALIGI” O‘TKAZILADI
2024-yil 1-10-yanvar kunlari O‘zbekistonda “Yoshlar turizmi haftaligi” o‘tkaziladi. 1-10-yanvar – o‘quv ta’tili kunlarida Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi huzuridagi Turizm qo‘mitasi tomonidan Yoshlar ishlari agentligi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi
Read MoreSEUL KIBER UNIVERSITIETI HAMDA KOREYA MILLIY OCHIQ UNIVERSITETI TAJRIBASI O‘RGANILDI
2023-yil 16–26-dekabr kunlari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi bir guruh mas’ullaridan iborat delegatsiya Seul shahrida xizmat safarida bo‘lishdi. Safar davomida oliy ta’lim muassasalarida masofaviy ta’limni tashkil etish va rivojlantirish bo‘yicha Seul kiber universitieti hamda Koreya milliy ochiq universiteti tajribasi
Read MoreSILESIYA UNIVERSITETI BILAN QATOR KELISHUVLARGA ERISHILDI
O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti vakillari Polshaning Katovitse shahrida joylashgan Silesiya universiteti rektori, shuningdek, polyak tili va madaniyati Markazi vakillari bilan uchrashdi. Muzokaralar mobaynida oʻzbekistonlik hamda polshalik professor-oʻqituvchilar, ilmiy tadqiqotchilar, talabalar almashinuvini yoʻlga qoʻyish, Polshaning NAWA dasturi asosida polyak tilini
Read MoreXORIJIY TILLARNI O’QITISHNING ZAMONAVIY TEXNOLOGIYALARIGA BAG’ISHLANGAN XALQARO KONFERENSIYA O’TKAZILDI
Andijon davlat chet tillari instituti Gid hamrohligi, madaniyatlararo muloqot va tarjimashunoslik kafedrasi tomonidan tashkil qilingan «Xorijiy tillarni o’qitishning zamonaviy texnologiyalari va tarjimaning dolzarb masalalari» mavzusidagi ilmiy-amaliy konferensiya tashkil qilindi. Konferensiyani ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo’yicha prorektor M.A.Kurbanov ochib berdi va
Read MoreQISHKI O’QISHNI KO’CHIRISH UCHUN ARIZALAR OLINMOQDA
Read MoreO`ZDJTU VA LIAODONG UNIVERSITELARI OʻRTASIDA MEMORANDUM IMZOLANDI
Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligida Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti va XXR Liaodong universiteti oʻrtasida Memorandum imzolash marosimi tashkil etildi. Imzolangan hujjatga ko’ra, tomonlar: ➡️ Malaka oshirish, stajirovka oʻtash, birgalikda ilmiy tadqiqotlar oʻtkazish maqsadida oʻqituvchilar va ilmiy tadqiqotchilar almashinuvi;
Read MorePOKISTONNING O’ZBEKISTONDAGI ELCHISI ‘MUHAMMAD IQBOLGA BAG’ISHLANGAN TADBIR’DA ISHTIROK ETDI
2023-yil 20-dekabr kuni Toshkent davlat sharqshunoslik universitetida Alloma Muhammad Iqbol ijodiga bag‘ishlangan madaniy-maʼrifiy tadbir bo’lib o’tdi. Tadbirda Pokistonning O’zbekistondagi Favqulodda va Muxtor elchisi Ahmed Faruq, Pokiston Milliy Iqtisodiyot universiteti vitse-kansleri, Tarix muzeyi asoschisi prof. Saida Faliha Zehra Kazmi va universitet
Read MoreCNN TELEKANALI “SAMARQAND RUHI” HUJJATLI FILMINI EFIRGA UZATADI
CNN telekanali o’z efirlarida shanba 23-dekabr kuni “Samarqand ruhi” hujjatli filmini efirga uzatadi. Fil’m kanal tomoshabinlarini Samarqandning betakror go‘zalligi, tarixiy boy turizm imkoniyatlari, mamlakatimizning zamonaviy hayoti va qadimiy an’analari bilan tanishtiradi.

EXCITING OPPORTUNITIES FOR ENGLISH LANGUAGE TEACHERS
Don’t miss out on 2 incredible opportunities to elevate your teaching to new heights!The British Council, in partnership with 🇺🇿 the A. Avloni National Research Institute, is offering: 1️⃣ Assessment Literacy Webinars: Gain valuable insights into assessment practices and refine
THE YOUTH TOURISM WEEK WILL BE HELD IN UZBEKISTAN
The Youth Tourism Week will be held from January 1 to January 10, 2024. From January 1 to January 10, 2024, during the school holidays, the Committee on Tourism under the Ministry of Ecology, Environmental Protection and Climate Change, in cooperation
THE KOREAN EXPERIENCE OF THE DEVELOPMENT OF DISTANCE EDUCATION HAS BEEN STUDIED
At the invitation of the Korean side, on December 16-26 of this year, members of the delegation, consisting of officials from the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, returned from a business trip to Seoul. During the trip, the
POLISH LANGUAGE AND CULTURE CENTER WILL BE ESTABLISHED
Polish language and culture center will be established at the Uzbekistan State World Languages University. This issue was discussed by representatives of the Uzbekistan State World Languages University and the Rector of the Silesian University in Katowice. Professor Dilfuza Teshabayeva
HELD A CONFERENCE DEDICATED TO MODERN TECHNOLOGIES OF TEACHING FOREIGN LANGUAGES AND TRANSLATION ISSUES
An international scientific and practical conference “Modern Technologies of Teaching Foreign Languages and Topical Issues of Translation Studies” was organized at the Andijan State Institute of Foreign Languages. The conference was headed by the Vice-rector for Research and Innovation M.A.Kurbanov,
STUDENT’S WINTER TRANSFER IS NOW OPEN
FULBRIGHT TEACHING EXCELLENCE AND ACHIEVEMENT (TEA) PROGRAM
U.S. Embassy Tashkent is pleased to open online application for the Fulbright Teaching Excellence and Achievement (TEA) Program. The Fulbright TEA Program will bring secondary-level teachers to the United States for a six-week program in January 2025 or September 2025
UZSWLU AND LIAODONG UNIVERSITY SIGNED A MEMORANDUM OF COOPERATION
A Memorandum signing ceremony between Uzbekistan State World Languages University and Liaodong University took place at the Ministry of Higher Education, Science and Innovation. According to the signed Memorandum, it has now been agreed to cooperate in the following areas:
CNN TO SHOW THE DOCUMENTARY ‘THE SPIRIT OF SAMARKAND’
CNN will show the documentary “The Spirit of Samarkand”. The premiere of the show will take place on Saturday, December 23, 2023. The film will introduce the viewers of the channel to the unique beauty of Samarkand, historically rich tourist
ADVISER TO THE MINISTER OF HIGHER EDUCATION OF ALGERIA MET WITH THE LEADERSHIP OF UZSWLU
On December 20, the rector of the Uzbekistan State World Languages University I. Tukhtasinov and representatives of the university received the Adviser to the Algerian Minister of Higher Education Miloud Fathallah. During the meeting, the Parties discussed issues of mutually