BARCHA ABITURIYENTLAR DIQQATIGA!
Javoblar varaqasi bilan ishlashda quyidagilarga e’tibor bering: ➖ sharikli, havorang siyohli ruchkadan foydalaning; ➖ har bir test topshirig‘idagi javoblardan faqat bittasini belgilang; ➖ test topshiriqlari kitobining raqamini to‘g‘ri belgilang; ➖ abituriyent tomonidan to‘ldiriladigan qismidagi ma’lumotni to‘g‘ri va to‘liq to‘ldiring; ➖
ANDIJON DAVLAT CHET TILLARI INSTITUTI XITOYLIK HAMKORLAR BILAN QO‘SHMA TA’LIM DASTURINI AMALGA OSHIRADI
Kuni kecha Xitoyning yetakchi oliygohlaridan biri bo‘lgan Nankin politexnika instituti vakillari Andijon davlat chet tillari institutiga tashrif buyurdi. Tashrif davomida tomonlar hamkorlik masalalarini muhokama qildilar. Jumladan, akademik hamda ilmiy hamkorlik qilish borasida takliflarni muhokama qilindi. Quvonarlisi, Andijon davlat chet tillari
2023-2024-O‘QUV YILI UCHUN TEST SINOVLARI O‘TKAZILADIGAN BINO, STADION VA XIYOBONLAR
Bilimni baholash agentligining rasmiy saytiga 2023-2024-o‘quv yili uchun OTMlarning bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga kirish test sinovi o‘tkaziladigan binolar bo‘yicha ma’lumotlar joylashtirildi. Unda quyidagi ma’lumotlar aks etgan: ⛳️ Test sinovi o‘tkaziladigan hududning rasmi;⛳️ Hududga kirish joylari;⛳️ Test sinovi o‘tkaziladigan joy nomi;⛳️ Test
SAMDCHTI TURKIYANING HAJETTEPE UNIVERSITETI BILAN HAMKORLIK O’RNATDI
Samarqand davlat chet tillar instituti faoliyati davomida 100 dan ortiq nufuzli xorijiy oliy ta‘lim muassasalari hamda dunyoning yetakchi ta‘lim tashkilotlari bilan hamkorlik aloqalarini mustahkamlab bormoqda. 24-iyul kuni Turkiyaning Hajettepe universitetining Xorijiy tillar fakulteti direktori professor Rekep O’zbay hamda direktor o‘rinbosari professor
“ENG YAXSHI DARSLIK” TANLOVIDA ISHTIROK ETING
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi oliy ta’lim muassasalari pedagog xodimlari o‘rtasida ta’lim yo‘nalishlari va mutaxassisliklar bo‘yicha “Eng yaxshi darslik” tanlovida ishtirok etishga taklif etadi. Tanlov o‘tkaziladigan fanlar ro‘yxati ushbu havolada keltirilgan. Tanlovning umumiy talablari va unda ishtirok etish bo‘yicha
O‘ZBEKISTONLIK TALABALARNING YAPONIYADA TAHSIL OLISHLARI MASALASI MUHOKAMA ETILDI
O‘zbekistonlik talabalarning Yaponiyada tahsil olishlari uchun ta’lim stipendiyalarining sonini ko‘paytirish masalasi muhokama etildi. O‘zbekiston elchisi Muhsinxo‘ja Abduraxmonov Yaponiyaning «OHS Co., Ltd.» kompaniyasi prezidenti va Yoneyama Memorial stipendiyalar qo‘mitasi a’zosi Sanaye Ohashi xonim bilan uchrashuv o‘tkazdi. Uchrashuvda Yaponiya bilan madaniy-gumanitar va
ISHOQXON IBRAT NOMIDAGI NAMANGAN DAVLAT CHET TILLAR INSTITUTINING YANGI KAMPUSIGA TAMAL TOSHI QO‘YILDI
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 9-iyundagi PQ-275-sonli qarorining ijrosini ta’minlash yuzasidan Yangi Namangan tumanida barcha qulayliklarga ega zamonaviy ta’lim muassasasi qurilishi uchun 5 gektar maydonda qurilishi boshlanayotgan oliygoh o‘z ichiga: 📍 1000 o‘rinli o‘quv binosi;📍 400 o‘rinli talabalar turarjoyi;📍 100 o‘rinli
TONGMYONG UNIVERSITETI BILAN HAMKORLIK ALOQALARI YO‘LGA QO‘YILDI
Janubiy Koreyaning Tongmyong universiteti bilan hamkorlik aloqalari yo‘lga qo‘yildi. Samarqand davlat chet tillar instituti faoliyati davomida 100 dan ortiq nufuzli xorijiy oliy ta‘lim muassasalari hamda dunyoning yetakchi ta‘lim tashkilotlari bilan hamkorlik aloqalarini mustahkamlab bormoqda. Janubiy Koreya oliygohlari hamda ta‘lim tashkilotlari
QOʻSHMA TA’LIM DASTURINING BIRINCHI BITIRUVCHILARIGA TANTANALI DIPLOM TOPSHIRISH MAROSIMI BOʻLIB OʻTDI
Adigey davlat universiteti (ADU) va Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti oʻrtasida amalga oshirilayotgan qoʻshma ta’lim dasturining birinchi bitiruvchilariga tantanali diplom topshirish marosimi boʻlib oʻtdi.  Unda universitet rahbariyati, professor-oʻqituvchilar hamda bitiruvchilarning ota-onalari qatnashdi. Tadbirni Xalqaro aloqalar boʻyicha prorektori Alisher Abidjanov ochib

NEW ACHIEVEMENT OF THE ANDIJAN STATE INSTITUTE OF FOREIGN LANGUAGES
Representatives of the Nanjing Polytechnic Institute (one of the leading universities in China) visited the Andijan State Institute of Foreign Languages. During the visit, the parties discussed issues of cooperation. In particular, proposals for academic and scientific cooperation were discussed.
BUILDINGS AND STADIUMS WHERE TESTING WILL BE CARRIED OUT FOR THE 2023-2024 ACADEMIC YEAR
The official website of the Knowledge Assessment Agency contains information about the buildings in which entrance examinations for undergraduate educational programs of higher educational institutions for the 2023-2024 academic year will be held. It contains the following information: ⛳️ Test
SAMSIFL INCREASES COOPERATION WITH HACETTEPE UNIVERSITY
During its activities, Samarkand State Institute of Foreign Languages has established cooperation with more than 100 prestigious foreign higher educational institutions and leading world educational organizations. On July 24, 2023, the Director of the Faculty of Foreign Languages, Professor Rekep
TAKE PART IN THE BEST TEXTBOOK CONTEST
The Ministry of Higher Education, Science and Innovation invites the teaching staff of higher educational institutions to participate in the competition “The Best Textbook” in the areas and specialties of education. The list of subjects for which the competition will
THE CEREMONY OF DIPLOMAS PRESENTATION TO THE GRADUATES OF THE JOINT EDUCATIONAL PROGRAM WAS HELD
A solemn graduation ceremony of the first graduates of the joint educational program of the Adyghe State University (ASU) and the Uzbekistan State World Languages University was held. The event was opened by Vice-Rector for International Relations Alisher Abidjanov. The
NUMBER OF APPLICANTS WHO APPLIED TO STUDY DURING THE LAST YEARS IN UZBEKISTAN
By July 21, 2023, 1 million 18 thousand applicants had applied to study at the country’s universities. The number of applicants who applied for studies in previous years: ➖ In 2022 – 1,214,232 people;➖ In 2021 – 948 thousand people;➖
GRADUATES OF JOINT EDUCATIONAL PROGRAM WERE AWARDED WITH DIPLOMAS
The solemn ceremony of awarding diplomas to the first graduates of the Joint Educational Program between the Moscow State Linguistic University (MSLU) and Uzbekistan State World Languages University was held at the Uzbekistan State World Languages University. The event was
THE SEVENTEENTH MEETING OF THE COUNCIL FOR SCIENCE AND INNOVATION STARTED
The seventeenth meeting of the Council for Science and Innovations began its work in Tashkent. The Council recommended for financing the practical foundation projects of the ITC in the areas of “Pharmacology and Pharmaceutics”, “Architecture, Construction, Design and Urban Planning”,
SHAVKAT MIRZYOYEV TAKES A SOLEMN OATH AND ASSUMES THE POSITION OF THE PRESIDENT OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN
Shavkat Mirziyoyev took a solemn oath and accepted the post of President of the Republic of Uzbekistan. Watch the solemn ceremony live on the TV channel “Uzbekistan 24” and on the following links: Youtube (https://www.youtube.com/watch?v=fETQ88r3WYE) Facebook (https://www.facebook.com/Mirziyoyev/videos/961467498461436)
ERASMUS MUNDUS – EXPANDING THE HORIZONS OF KNOWLEDGE
11 students from Uzbekistan became scholarship holders of the Erasmus Mundus joint master’s program. It should be noted that among the many applicants, 8 girls and 3 boys were selected. They are expected to study at the best universities in