Bugun, 30 aprel kuni Andijon davlat chet tillari institutida II an’anaviy Yoshlar akademiyasi forumiga start berildi. Erta tongdan forum ishtirokchilari tantanali kutib olindi va institutda tashkil qilingan ko’ngilli yoshlardan tuzilgan gidlar xizmati yordamida mehmonlar institut bilan to’liq tanishib chiqdilar. Bundan
TADBIRKORLIK VA STRATEGIYA BO’YICHA SEMINARDA ISTIROK ETING
Toshkentdagi Amerika markazi sizni tadbirkorlik va strategiya haqida ko’proq bilish uchun Even Kass seminariga taklif qiladi. Sana: 1-May, ChorshanbaVaqt: 12: 00 Manzil: AQShning Toshkentdagi elchixonasi, Moyqo’rg’on ko’chasi, 3-uy. Toshkent shahri, Yunusobod tumani, 5-blok Ro’yxatdan o’tish uchun havolaga o’ting. *** Eslatma:–
«FRANSUZ TILI DARSLARIDA – MUSIQA» | MAHORAT DARSI
Toshkent Fransuz Alyansida maktab va oliy o‘quv yurtlaridagi fransuz tili o‘qituvchilari uchun fransuz xonandasi Iris Munoz bilan “Fransuz tili darslarida – musiqa” mahorat darsini o‘tkazadi. Shu munosabat bilan Toshkent Fransuz Alyansi barchani ushbu mahorat darsiga taklif etadi. Sana: 2024 yil
BIRINCHI O‘ZBEKISTON-BELARUS PROFESSIONAL TAʼLIM FORUMI BO’LIB O’TMOQDA
Belarus Respublikasi poytaxti Minsk shahrida akademik M.S.Visotskiy nomli Minsk  davlat avtomexanika kollejida bo‘lib o‘tgan Forumning seksiya  yig‘ilishida  yurtimizning turli hududlaridagi 14 ta professional ta’lim muassasalarining direktorlari hamda ularning Belarusdagi hamkorlari, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Professional ta’limni rivojlantirish
MALAYZIYANING INTI UNIVERSITETI BILAN ANGLASHUV MEMORANDUMI IMZOLANDI
2024- yilninig 29- aprel kuni Toshkent davlat sharqshunoslik universitetiga Malayziyaning INTI universiteti rektori professor Jozef Li rahbarligidagi delegatsiya tashrif buyurdi. Uchrashuv davomida ikki tomonlama hamkorlik masalalari va istiqboldagi rejalar muhokama qilindi. Muzokaralar natijasida TDSHU va INTI universiteti o‘rtasida anglashuv memorandumi
XALQARO KITOB KUNIGA BAGʻISHLANGAN TADBIR BOʻLIB OʻTDI
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti va Birlashgan Arab Amirliklarining Oʻzbekistondagi elchixonasi ishtirokida “Xalqaro kitob kuni”ga bagʻishlangan tadbir boʻlib oʻtdi. Tadbirni OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov ochib berdi. Shundan soʻng, BAAning Oʻzbekistondagi elchixonasining iqtisodiy, siyosiy va ommaviy axborot vositalari boʻlimi boshligʻi Mohamed
UDMURTIYA DAVLAT UNIVERSITETI NAMDCHTI BILAN HAMKORLIK ALOQALARINI TAKOMILLASHTIRISH TAKLIFINI BILDIRDI
Rus tili taʼlim yoʻnalishida tahsil olayotgan talabalarning salohiyatini yanada oshirish hamda amaliyotlar almashinuvini davomli yoʻlga qoʻyish taklifi bilan Udmurtiya Davlat universiteti qoshidagi Xorijiy taʼlim markazi direktori Y.S.Goronova va markaz mutaxassisi M.D.Borisova Isʼhoqxon Ibrat nomidagi Namangan davlat chet tillari institutiga tashrif
O‘ZBEKISTON DAVLAT JAHON TILLARI UNIVERSITETI QAYTA TAYYORLOV KURSLARINI TASHKIL EMOQDA
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti qayta tayyorlov kurslari tashkil etilishini ma’lum qiladi. Talabgorlar quyidagi yoʻnalishlar boʻyicha kurslarda tahsil olishlari mumkin: 🔹 Chet tili o‘qituvchilarini qayta tayyorlash bo‘yicha: 🔹 Rus tili bo‘yicha qayta tayyorlov kurslari 5 oylik (720 soat); Mazkur kurslar
PEDAGOGIKA VA XORIJIY TILLAR TILSHUNOSLARINING XALQARO ANJUMAN BO’LIB O’TDI
Chirchiq davlat pedagogika universitetida 23-24-aprel kunlari Chirchiq davlat pedagogika universitetida «Zamonaviy filologiya va lingvodidaktikaning dolzarb masalalari» mavzusida Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi. Ushbu Xalqaro anjuman ishida Germaniya va mamlakatimizni pedagogika va xorijiy tillar ta’limi oliy o‘quv yurtlaridan 60 ga yaqin
ADIBLAR XIYOBONIDA “MILLIY QADRIYATLAR SAYLI” O’TKAZILMOQDA
Adiblar xiyobonida “Milliy qadriyatlar sayli”ning ochilish marosimi bo’lib o’tdi. Tadbirni Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo‘ng‘irotboy Sharipov kirish so‘zi bilan ochib berdi. Shuningdek, Q.Sharipov oliy ta’lim muassasalari tomonidan tashkil etilgan hududlarning milliy urf-odat va qadriyatlari ko‘rgazmalari, qisqa konsert dasturlarini

THE SECOND FORUM OF THE ACADEMY OF YOUTH HAS STARTED AT THE ANDIJAN STATE INSTITUTE OF FOREIGN LANGUAGES
Today, on April 30, the II Forum of the Academy of Youth started at the Andijan State Institute of Foreign Languages. From the very early morning, the participants of the forum were solemnly greeted by the volunteer guides of the
A WORKSHOP WITH EVREN KASS ON ENTREPRENEURSHIP AND STRATEGY
American Center Tashkent invites you to join a workshop with Evren Kass to learn about entrepreneurship and strategy. Date: Wednesday, May 1Time: 12 pm Address: U.S. Embassy Tashkent, 3 Moyqorghon Street, 5th Block, Yunusobod District, Tashkent Follow the link to
VISIT MASTER CLASS ‘MUSIC IN FRENCH LESSONS’
The French Alliance of Tashkent will host a master class “Music in French lessons” for teachers of French at schools and universities with French singer, and cultural entrepreneur Iris Munos. In this regard, the French Alliance of Tashkent invites you
THE FIRST UZBEK-BELARUSIAN PROFESSIONAL EDUCATIONAL FORUM IS TAKING PLACE
At the sectional meeting of the Forum, which took place at the Minsk State Automotive College named after Vysotsky, directors of 14 vocational educational institutions in the regions of our country and their partners in Belarus, representatives of the Institute
A MEMORANDUM OF UNDERSTANDING HAS BEEN SIGNED WITH INTI UNIVERSITY
On April 29, 2024, a Malaysian delegation headed by the Rector of Inti International University, Professor Joseph Lee, visited Tashkent State University of Oriental Studies. During the meeting, issues of bilateral cooperation and plans for the future were discussed. As
AN EVENT DEDICATED TO THE INTERNATIONAL BOOK DAY WAS HELD
Uzbekistan State World Languages University, with the assistance of the Embassy of the United Arab Emirates in Uzbekistan, organized an event dedicated to International Book Day. The event was opened by the rector of UZSWLU prof. I. Tukhtasinov. After, Mohammed
UDMURT STATE UNIVERSITY MADE A PROPOSAL TO EXPAND COOPERATION WITH NAMSIFL
Director of the Center for Foreign Education at Udmurt State University S.Goronova and specialist of the center M.Borisova visited Namangan State Institute of Foreign Languages. The guests came out with a proposal to further enhance the potential of students studying
UZBEKISTAN STATE WORLD LANGUAGES UNIVERSITY ORGANIZES RETRAINING COURSES
Uzbekistan State World Languages University announces the organization of retraining courses. ♦ Retraining of Teachers of Foreign Languages: ♦ Retraining courses in Russian for 5 months (720 hours); These courses are designed for university graduates and allow them to teach
AN INTERNATIONAL SCIENTIFIC AND PRACTICAL CONFERENCE DEDICATED TO FOREIGN PHILOLOGY WAS HELD
On April 23-24, Chirchik State Pedagogical University hosted the International Conference “Topical Issues of Modern Philology and Linguodidactics”. About 60 linguists from higher educational institutions of Germany and our country in pedagogy and foreign languages, about 150 young teachers, future
A “CELEBRATION OF NATIONAL VALUES” IS TAKING PLACE ON THE ALLEY OF WRITERS
The opening ceremony of the festival of National Values is taking place on the Alley of Writers in Tashkent. The event was opened by the Minister of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan Kungirotboy Sharipov with